Foto: Shutterstock

Cik ilgi jāglabā norēķinu čeki par gāzi un elektrību? 0

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

“Norēķinos par gāzi un elektrību Latvijas pastā. Vai un cik ilgi jāglabā tur izsniegtie maksājumu dokumenti?” – jautā Velta K.

AS “Latvijas gāze” pārstāve Anastasija Petere pauž, ka uzņēmumam neesot definētas noteiktas prasības attiecībā uz maksājumu dokumentu glabāšanas termiņu. Taču, atsaucoties uz Civillikuma 1895. pantu, visas saistību tiesības, kuras nav noteikti izņemtas no noilguma ietekmes un kuru izlietošanai nav likumā noteikti īsāki termiņi, beidzas, ja tiesīgā persona tās neizlieto desmit gadu laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Attiecīgi klientam ir tiesības 10 gadu laikā veikt jebkādus iebildumus par maksājumiem, bet, lai tos apliecinātu, viņam jāspēj tos pierādīt ar maksājumu apliecinošiem dokumentiem, kas tātad jāglabā visus šos 10 gadus.

Arī AS “Latvenergo” pārstāve Ivita Bidere informē, ka vispārēji maksājumu dokumentu glabāšanas termiņu nosaka Civillikuma 1895. pantā (10 gadu) un Komerclikuma 406. pantā (3 gadi) noteiktie prasījuma noilguma termiņi.

Maksājuma apliecinājums klientam varētu būt nepieciešams, ja maksājums nav noticis korekti, ir pazudis, nepareizi attiecinājies vai tamlīdzīgi un klientam jāpierāda, ka veicis maksājumu.

Tomēr, kā liecinot pieredze, situācijas, kad maksājums nav nonācis līdz pakalpojumu sniedzējam vai nav noticis korekti, tiek atklātas daudz agrāk, ne trijos vai 10 gados.

“Ja maksājums no klienta nav saņemts noteiktajā laikā, “Elektrum” no savas puses par to operatīvi informē klientu,” teic Ivita Bidere.

Ja vien nav citu apstākļu, uzņēmums aicina norēķiniem izmantot portālu www.elektrum.lv, kur var veikt maksājumus, turklāt tas palīdzēs izvairīties no papīra dokumentiem. Portālā saglabājas klienta norēķinu vēstures informācija, kas jebkurā brīdī pieejama “Elektrum” klientam, atbrīvojot no nepieciešamības glabāt norēķinu izdrukas papīra formā. Tiklīdz “Elektrum” ir saņēmis klienta maksājumu, klientam vairs nav jāglabā maksājumu apliecinošs dokuments papīra formā, īpaši, ja maksājums veikts ar internetbankas starpniecību.

SAISTĪTIE RAKSTI