Foto: Shutterstock

Ja pārdod mašīnu – vai jāmaksā valstij nodoklis? 35

Pievieno LA.LV

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

RAKSTA REDAKTORS
“Viņu parāva straume zem ūdens!” Gaujā pazudušā puiša mamma pastāsta, ka glābēji šodien jau beiguši darbu, tagad dēla meklēšana uz pašu pleciem
“Rīgas piena kombināt, ceru, ka sarkasmu uztvērāt!” Sieviete nopērk saldējumu un ir neizpratnē par iepakojumu
Veselam
Vairogdziedzera problēmas vispirms parādās sejā: neignorējiet šos simptomus 1
Lasīt citas ziņas

“Vēlos pārdot savu auto citai privātpersonai (par summu 12 000 eiro). Vai šādā gadījumā jāveic kāda deklarācija un jāmaksā nodoklis?” – jautā Alberts N.

Valsts ieņēmumu dienests informē – pārdodot personīgā lietošanā esošu automobili, iedzīvotāju ienākuma nodoklis nav jāmaksā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču, ja auto pārdošanas cena ir 10 000 eiro un vairāk, ienākums ir jādeklarē, nākamajā gadā no 1. marta līdz 1. jūnijam iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.

Bet, ja gada apliekamo ienākumu apmērs pārsniedz 62 800 eiro, tad deklarācijas iesniegšanas termiņš ir no 1. aprīļa līdz 1. jūlijam.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.