Foto: Sandra Ruska

Cirpts bukšu dzīvžodziņš: kā to kopt 0

“Kā kopt un apgriezt bukšu dzīvžogu?” KATRĪNA Mārupes novadā

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Mūžzaļo buksi visbiežāk izmanto zemiem (30–50 cm), cirptiem dzīvžogiem ap rožu dobēm. Nereti stāda arī kapos, jo var augt noēnojumā. Bukša dzinumi labi pacieš regulāru apgriešanu, un no auga iespējams veidot dažādas ģeometriskas figūras.

Ja dzīvžogu intensīvi kopj, mēslo, laista un tam ir spēcīgi jaunie pieaugumi, sezonā krūmus ieteicams apgriezt 2–3 reizes: pirmoreiz aprīlī, vēlāk atkārtoti līdz jūlijam, lai dzīvžogam neveidotos garas astes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Augus nedrīkst apgriezt karstā un sausā laikā. Vislabāk to darīt apmākušās dienās vai vakarpusē. Bukšu dzīvžogu nepieciešams kārtīgi mēslot, jo barības vielu trūkuma dēļ augs intensīvi neattīstīsies. Mēslo aprīļa beigās un jūnija beigās ar slāpekli saturošu mēslojumu.

Bukši bieži cieš no saules apdegumiem martā, bet bargākās ziemās krūmi mēdz apsalt. Latvijas austrumu rajonos šos mūžzaļos augus audzēt ir sarežģīti, tāpēc kokaudzētavā tos vairs nepavairo. Bukšu vietā dzīvžogiem var izvēlēties izturīgākus kok­augus, piemēram, klinšrozītes vai Rietumu tūjas ‘Danica’, ‘Micky’, kas veido kompaktu, blīvu vainagu.

Lai bukši agri pavasarī neapdegtu, tos ieteicams noēnot ar agrotīklu. Ik rudeni vēlams atjaunot mulčas slāni. Apsalušus pavasarī var atsēdināt, stipri apgriežot. Pirmajā gadā pēc apcirpšanas tie nebūs tik glīti, taču, vēlāk ataugot, atkal būs pietiekami izskatīgi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.