Sports
Citi sporta veidi

Covid-19 iespaido Latvijas futbola virslīgu0


“RFS” uzbrucējs Emersons gūst pirmos vārtus šīs sezonas Latvijas futbola čempionātā.
“RFS” uzbrucējs Emersons gūst pirmos vārtus šīs sezonas Latvijas futbola čempionātā.
Foto: Juris Bērziņš-Soms/”SPORTS”

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Četri saslimušie, atcelta spēle, samazināts līdzjutēju skaits tribīnēs – nedēļas nogalē koronavīruss veica izmaiņas Latvijas futbola virslīgas norisē.

No svētdienas Latvijas futbola virslīgas spēles apmeklēt var ne vairāk par 250 līdzjutējiem iepriekš noteikto 1000 vietā.

Piedevām ir pārcelta Jūrmalas “Spartaka” un “Liepājas” spēle, jo jūrmalnieku rindās konstatēti trīs saslimušie, kuri gan nav spēlētāji, bet gan no komandas vadības un apkalpojošā personāla.

Pozitīvs tests arī “Valmieras” rindās.

Viss sākās ar 3. jūlijā notikušo Latvijas Futbola federācijas (LFF) kongresu. Piecas dienas pēc tā noskaidrojās, ka Guntars Indriksons, kurš pretendēja uz valdes locekļa amatu, bet to neieguva, ir saslimis ar Covid-19, ko viņš pats paziņoja sociālajos tīklos.

LFF uzreiz sāka veikt masveida pārbaudes, vispirms visiem organizācijas darbiniekiem (neviens nav saslimis), aicinot to darīt arī visiem kongresa apmeklētājiem.

Izrādījās, ka Guntars Indriksons 3. jūlija vakarpusē apmeklēja arī “Valmieras” un “Spartaka” spēli, uz to dodoties kopā automašīnā ar abu klubu vadības pārstāvjiem.

Līdz ar to pozitīvas analīzes arī “Spartaka” ģenerāldirektoram Edgaram Gauračam, komandas izpilddirektoram Rihardam Ivanovam un “Valmieras” viceprezidentam Uldim Pūcītim. No “Spartaka” pozitīva analīze bijusi arī vārtsargu trenerim Aleksandram Proskurņinam.

Saistītie raksti

Pārbaudes līdz šim veiktas septiņu virslīgas klubu spēlētājiem un apkalpojošajam personālam. Jaunu gadījumu nav. Pārējo trīs klubu pārstāvji tiks pārbaudīti līdz otrdienai.

Paralēli notiek sacensību tiesnešu, inspektoru un delegātu testēšana ar mērķi līdz astotās kārtas sākumam 100% apmērā veikt visu turnīra dalībnieku pārbaudes.

Svētdien virslīgā notika divas septītās kārtas spēles, vēl divas aizvadīs šodien.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.