Latvijā
Rīga

CVK konsultēsies par “Covid -19” gaidāmo Rīgas domes vēlēšanu dēļ0


Eiropas Parlamenta vēlēšanu 79. iecirknis Rīgas 49.vidusskolā.
Eiropas Parlamenta vēlēšanu 79. iecirknis Rīgas 49.vidusskolā.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Pirms Rīgas pašvaldības vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) vēlas konsultēties ar epidemiologiem par drošības pasākumiem “Covid-19” vīrusa izplatīšanās gadījumā, savukārt Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca piesardzības nolūkos jau atteikusi iecirkņa izveidi, noskaidroja aģentūra LETA.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa informēja, ka CVK ir nosūtījusi vēstuli Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) vadībai, kurā aicinājusi epidemiologus sniegt ieteikumus par nepieciešamajiem drošības pasākumiem, organizējot Rīgas pašvaldības vēlēšanas.

CVK sēdē dalībnieki uzsvēra, ka gadījumā, ja “Covid-19” turpina izplatīties, ir jābūt rīcības plānam B.

Tika pieļauta iespēja nepieciešamības gadījumā Rīgas pašvaldības vēlēšanas pārcelt uz 29.augustu.

Rīgas vēlēšanu komisija arī bija informējusi CVK par to, ka šajās pašvaldību vēlēšanās nevajadzētu ierīkot vēlēšanu iecirkni Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS), ņemot vērā pastāvošos riskus “Covid-19” izplatības gadījumā, kā arī gripas dēļ.

Savukārt teju vienlaikus notiekošajā Rīgas domes administrācijas sēdē Rīgas vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins pastāstīja, ka PSKUS drošības apsvērumu dēļ Rīgas domei atteikusi vēlēšanu iecirkņa izveidi.

Kā aģentūra LETA noskaidroja domē, slimnīca vēstulē pašvaldībai norādījusi, ka vēlēšanu laikā iestādē vēl būs spēkā īpaši pasākumi saistībā ar gribas epidēmisko periodu, līdz ar ko šajā laikā būs būtiski ierobežotas apmeklētāju plūsmas slimnīcā.

Vienlaikus PSKUS norādījuši, ka saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām saistībā ar “Covid-19” izplatību, dalībvalstīm jāstiprina epidemioloģiskā uzraudzība un jānodrošina sabiedrības veselības aizsardzības pasākumi, tajā skaitā īpaši infekcijas kontroles pasākumi veselības aprūpes iestādēs.

Slimnīcas vadība arī vērsusi uzmanību uz to, ka epidemioloģiskās situācijas attīstība Latvijā patlaban nav prognozējama, taču nevar izslēgt iespēju, ka pēc mēneša, periodā, kad slimnīcā būtu jāizveido vēlēšanu iecirknis, būs noteikti vēl stingrāki “Covid-19” kontroles pasākumi, kas attiecīgi ierobežotu vēlētāju tiesības ierasties vēlēšanu iecirknī.

Kokins administrācijai arī norādīja, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem saistībā ar gaidāmajām vēlēšanām būs vēlēšanu zīmju nodrukāšana un sarakstu pārbaude. Kopumā esot nepieciešams nodrukāt aptuveni sešus miljonus zīmju.

Līdz ar to

plānots, ka gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās pilsētā darbosies 157 vēlēšanu iecirkņi.

Plānots, ka Rīgas centrā vēlēšanu laikā darbosies astoņi vēlēšanu iecirkņi, Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā – 27, Latgales priekšpilsētas teritorijā – 39, Vidzemes priekšpilsētas – 41, Zemgales priekšpilsētas teritorijā – 23, bet Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā – 19 vēlēšanu iecirkņi.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks 25.aprīlī. To organizēšanai valdība piešķīrusi 761 024 eiro.

Saistītie raksti

Kā ziņots, Latvijā ar aizdomām par “Covid-19” līdz šim izmeklēti 186 pacienti. No visiem viens izmeklējums bijis pozitīvs un sasirgusī sieviete pirmdien nogādāta Latvijas Infektoloģijas centrā, bet kopš otrdienas turpina ārstēšanos mājās.

Savukārt Igaunijā konstatēti vēl pieci saslimušie ar “Covid-19”, tādējādi kopējais saslimušo skaits sasniedzis desmit. Saskaņā ar šobrīd pieejamo informāciju vismaz deviņi Igaunijā atklātie slimnieki ceļojuši vienā lidmašīnā – ar lidsabiedrības “Ryanair” 29.februāra reisu Nr.FR4714 no Bergamo uz Rīgu, bet informācija par vēl vienu pacientu ir neskaidra.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
5 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Saeimas balsojumu par ministra kandidātu Vitenbergu pavadīs šaubas
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ministrs atklāj, cik Latvijas iedzīvotāji iestrēguši ārvalstīs 1
6 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 24 minūtes
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
56 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Covid-19 uzliesmojumā Lielbritānijā rekordliels jaunu nāves gadījumu skaits
2 stundas