Foto – Shutterstock.com

“Viengadīgās” dārza puķes arī nākošgad: dārznieces meistarstiķis, kā to izdarīt! 2

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Daudzas puķes, kuras podos parasti audzē kā viengadīgas, var mēģināt pārziemināt. Ja izdodas, tā var saglabāt iepatikušos augu un ietaupīt naudu.

Konsultējusi dārzu ierīkotāja Maruta Kaminska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, daudzas tagad tik populārās graudzāles, verbēnas, gauras, fuksijas un citas puķes savās siltzemju dzimtenēs ir daudzgadīgi augi. Tās var labi pārziemināt, ja kopā ar visu podu ievelk vēsā pagrabā vai citā telpā, kur ir siltāks nekā ārā. Pavēsā garāžā var podu papildus ievīstīt agroplēvēs, segās. Pavasarī to velk gaismā, siltā telpā vai siltumnīcā. Sekmīgai pārziemošanai svarīgi, lai augsne podā būtu tikai viegli mitra (nevis sausa vai slapja). Ja pirms ieziemošanas daudz lijis, augsni podā var viegli uzrušināt, lai ātrāk izgaro liekais mitrums. Ja pods ir tik liels, ka nevar kustināt, augus izceļ ar visu sakņu kamolu un pēc iespējas vairāk augsnes. Var salikt gan kastēs, gan plastmasas maisos (tad drošāk, ka neizkaltīs, arī augsne nebirs uz grīdas).

Taču jārēķinās, ka nākamgad augus vajadzēs dalīt vai stādīt lielākā podā vai augsnē dobē, jo tie būs daudz lielāka auguma nekā pērn.

Pieredze gan liecina, ka vismaz parādes puķu traukos pie namdurvīm, vārtiņiem, uz palodzēm visprātīgāk katru gadu iegādāties jaunus, siltumnīcā jau agri līdz ziedēšanas fāzei izaudzētus augus – tie būs spēcīgi, veidos kompaktu ceru.

Pelargonijas pagrabā nepārziemos. Tām vajag mēreni vēsu, bet gaišu telpu.

Ja pārziemināšanas eksperiments neizdosies, bēda maza, jo zaudējumu nebūs (tik un tā bija plānots izmest).

Foto: Inita Šteinberga

Apgriež garos lakstus.

Foto: Inita Šteinberga

Ja puķi ziemina plastmasas maisiņā, tā aizņem maz vietas un uz glabātavas grīdas nebirs zeme. Vietas ekonomijas nolūkā puķu kules var sakārt uz pakaramajiem. Maisiņa galu noteikti atstāj vaļā!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.