Ilustratīvs foto. Daugavpils.
Ilustratīvs foto. Daugavpils.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Daugavpils VDD priekšnieks – slēpts viesnīcas līdzīpašnieks? 3

Valsts drošības dienesta (VDD, bijušās Drošības policijas) Daugavpils nodaļas priekšnieka Valda Dambīša kļūšana par slēptu šajā Latgales pilsētā esošās viesnīcas “Dvinska” līdzīpašnieku nonākusi ne tikai viņa darbavietas, bet arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas redzeslokā.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
“Krievu armija ir bijusi plika vienmēr! Vēsturiski tai nekad nekas nav bijis, tāpēc par to nebūtu jābrīnās” 41
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar publiski pieejamiem datiem Daugavpilī, Stacijas ielā, esošo viesnīcu “Dvinska” apsaimnieko tikai šā gada 19. martā reģistrētā SIA “Dvinska VN”, kuras vienīgā oficiālā īpašniece un arī patiesā labuma guvēja, kā rāda “Lursoft” dati, ir 1992. gadā dzimusī Jekaterīna Jakubovska.

Taču gluži citu ainu rāda zemesgrāmatas: saskaņā ar to informāciju nekustamais īpašums, kurā atrodas viesnīca, oficiāli sastāv no divām ēkām un kopumā desmit dzīvokļiem, un vismaz daži no šiem dzīvokļiem ir nonākuši V. Dambīša vai viņa radinieku īpašumā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tas nozīmē, ka slēptā veidā tieši Valsts drošības dienesta amatpersona ir kļuvusi par viesnīcas līdzīpašnieku.

Tā, piemēram, dzīvokļa īpašumus Nr. 1 un Nr. 2 1963. gadā dzimušais V. Dambītis iegādājies no ārvalstnieces Teklas Morozas. Savukārt vēl divi tai pašai T. Morozai līdz tam piederējušie dzīvokļa īpašumi Nr. 3 un Nr. 4 pārgājuši 1994. gadā dzimušā Raivja Dambīša īpašumā. V. Dambītis savus pirkumus veicis pagājušā gada decembrī, bet R. Dambītis – šā gada februārī.

“LA” zināms, ka Saeimas Nacionālās drošības komisijā ir saņemts iesniegums, kurā ne tikai aprakstīti V. Dambīša īpašumu darījumi, bet arī pieminēta viesnīcas oficiālās īpašnieces neformāla saistība ar kādu 1973. gadā dzimušu Aleksandru Petričenko.

Savukārt šis A. Petričenko, kā norādīts iesniegumā, jau vairākas reizes nonācis tiesībsargājošo ie­stāžu redzeslokā sakarā ar iespējamu nelegālo akcīzes preču apriti un nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietu uzturēšanu Daugavpilī.

Valsts drošības dienests 23.jūlijā neatbildēja uz “LA” jautājumiem – vai šajā valsts drošības iestādē tiek veikta pārbaude saistībā ar Daugavpils nodaļas vadītāja V. Dambīša darbību un īpašumu darījumiem un vai V. Dambītis pašlaik nav atstādināts no amata.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.