FOTO: Lita Krone/LETA

Pārmaiņas mantinieču strīdu plosītajā uzņēmumā piebremzē UR 0

Kārtējās pārmaiņas mantinieču strīdu plosītajā farmācijas uzņēmumā “Olainfarm” ir piebremzējis Uzņēmumu reģistrs (UR).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas

Tikai līdz 14. jūlijam UR plāno pieņemt lēmumu par izmaiņām uzņēmuma lielākā akcionāra – SIA “Olmafarm” – valdē, par ko 13. jūnijā lēma divas no trim uzņēmēja Valērija Maligina mantiniecēm – viņa vecākās meitas.

“Jūs, Milana Beļeviča, esat zaudējusi Sabiedrības dalībnieku (līdzmantinieku vairākuma) uzticību un esat atcelta no valdes locekļa amata ar 2019. gada 13. jūniju…” ar šādu paziņojumu pie tobrīdējās SIA “Olmafarm” valdes locekles vērsās V. Maligina meitas Irina Maligina un Nika Saveļjeva (sava pilnvarnieka Andreja Saveļjeva personā).

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču M. Beļeviča pauž pārliecību, ka šis lēmums neesot spēkā un ka viņa, kā to apliecina Uzņēmumu reģistra informācija, joprojām esot SIA “Olmafarm” valdes locekle. Zvērināts tiesu izpildītājs likuma noteiktajā kārtībā viņai nekādus dokumentus šai sakarā neesot iesniedzis, kā minēts publikācijā “Kārtējās negaidītās pārmaiņas “Olainfarm”” “LA” 18. jūnija numurā. M. Beļeviča arī pauž, ka “SIA “Olmafarm” valdes loceklis nav nekad bijis un arī pašreiz nav Pēteris Rubenis”.

Uzņēmumu reģistrs “LA” skaidro, ka tas par līdzmantinieču lēmuma reģistrēšanu izlems līdz jūlija vidum, jo “iesniegtie pieteikumi satur pretrunīgu informāciju, proti, no viena pieteikuma izriet, ka ir iecelts dalībnieku kopīgais pārstāvis, kuram saskaņā ar Komerclikumu būtu tiesības turpmāk pieņemt lēmumus dalībnieku vārdā, savukārt no otra pieteikuma redzams, ka lēmumu par izmaiņām valdē ir pieņēmis līdzmantinieku vairākums”.

Tāpat, gatavojoties lēmuma pieņemšanai, 3. jūlijā notika Uzņēmumu reģistra Konsultatīvās padomes sēde, kurā tika izskatīts jautājums par dalībnieku kopīgā pārstāvja iecelšanu un līdzmantinieku vairākuma tiesībām izlemt jautājumus situācijā, kad ir iecelts dalībnieku kopīgais pārstāvis.

Kā zināms, V. Maligins uzņēmumu “Olainfarm” faktiski kontrolēja caur SIA “Olmafarm”, un pēc viņa negaidītās nāves tieši kontrole pār “Olmafarm” deva gandrīz pilnīgu noteikšanu pār “Olainfarm” nozīmīgākajiem jautājumiem.

“Apvērsums” šajā lielākajā akcionārā notika šā gada sākumā, kad par vienīgo “Olmafarm” valdes locekli V. Maligina vecākās meitas I. Maliginas vietā, izmantojot Uzņēmumu reģistra pretimnākšanu juridiski strīdīgā situācijā, ar līdzmantinieču vairākuma lēmumu tika iecelta juriste M. Beļeviča.

Pēc aprīlī notikušās AS “Olainfarm” “busiņa sapulces” – alternatīvās akcionāru sapulces, kas tika sarīkota mikroautobusiņā pie uzņēmuma vārtiem, M. Beļeviča joprojām ar V. Maligina otras meitas N. Saveļjevas un mazgadīgās meitas mātes Signes Balderes-Sildedzes kopēju atbalstu kļuva arī par AS “Olainfarm” valdes locekli.

Reklāma
Reklāma

Savukārt tagad, atklātībā nākot ziņām par iespējamu “Olainfarm” akciju paslepu nonākšanu Ukrainas uzņēmēju rīcībā, līdzmantinieču vairākums ir mainījis domas par to, kam būtu jāvada uzņēmuma vismaz oficiāli lielākais akcionārs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.