Foto: Shutterstock

Kā droši un pareizi pielīmēt spoguli pie sienas? 2

Indulis Burka, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Smieties vai raudāt? Aitu ganāmpulks, notiesājis iespaidīgu daudzumu kaņepju, sācis uzvesties savādi…
Lasīt citas ziņas

“Vēlos spoguli pie sienas nevis piestiprināt ar tradicionālajiem stiprinājumiem – skrūvēm un āķīšiem, bet pielīmēt. Kāda līme nepieciešama, un kā rīkoties?” – vaicā Rihards Iecavā.

Izvēloties līmi, svarīgi, lai tā spoguli droši fiksētu pie vir­smas, būtu gaiša vai caurspīdīga un, pats galvenais, nesabojātu pārklājumu spoguļa aizmugurē. Tāpat svarīgi, lai līme pēc izžūšanas saglabātu elastību un pasargātu stiklu no plaisāšanas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spoguļu līmēšanai nevajadzētu pirkt universālu celtniecības līmi. Tai jābūt paredzētai konkrētajam mērķim – spoguļu pielīmēšanai.

Līme mitrām un sausām telpām

Visbiežāk spoguļu līmes ir veidotas uz kaučuka vai akrila bāzes. Pirmās labi pielīp pie virsmām un ir izmantojamas arī mitrās telpās. Akrila bāzes līmes ir videi draudzīgākas, bez smaržas, bet bieži vien nav piemērotas vannasistabām, virtuvēm, jo nav tik noturīgas mitrās telpās, kur iespējamas krasas temperatūras svārstības. Tās var izmantot mazāka izmēra spoguļu fiksācijai.

Spoguļu paneļus var pielīmēt pie daudziem materiāliem: stikla, koka, ģipškartona, keramikas flīzēm, krāsotas virsmas, PVC vai plastmasas. Pirms līmes iegādes jāpārliecinās, vai tā paredzēta konkrētajai pamatnei. Šī informācija jāmeklē uz līmes iesaiņojuma.

Kas jāņem vērā?

• Ja spoguli paredzēts līmēt pie betonētas virsmas, tā vispirms jāgruntē ar dziļumgrunti, un gruntij pilnībā jāizžūst.

• Ja pamatne ir no ģipškartona, spoguļa svars nedrīkst pārsniegt 20 kilogramu. Tomēr vislabāk izvēlēties mehāniskus stiprinājumus.

• Spoguli nevar līmēt tieši pie tapetēm. Šajā gadījumā nepieciešama saplākšņa pamatne, ko stiprina pie sienas un pie kā līmē spoguli. Protams, atbilstošajā vietā var notīrīt tapetes un spoguli līmēt tieši pie sienas.

• Līmi ieteicams klāt svītrās, lai nākamā remonta laikā spoguli vieglāk var noņemt bez bojājumiem.

• Lielam spogulim aizmugurējo virsmu pilnībā pārklāj ar līmi, izmantojot robotu špakteļlāpstiņu.

• Uzliekot par 0,15 m2 lielākus spoguļus, jāizmanto atbalsta elementi, līdz līme pilnībā izžūst. Parasti tās ir 24 stundas.

• Pērkot noteikti jāpārbauda līmes derīguma termiņš. Ja šis laiks drīz beigsies, labāk atteikties no pirkuma, jo laika gaitā produkta īpašības samazinās.

Vienlaikus nedrīkst izmantot vairāku veidu līmes, pat ja tās paredzētas spoguļiem. Tas var sabojāt sudraba pārklājuma aizmuguri.

Reklāma
Reklāma

Uzziņa!

Spoguļiem paredzētā līme tirdzniecības vietās nopērkama, sākot no diviem eiro par 80 militriem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.