“Ir pierādīta alkohola kanceroganitāte. Alkohols ir inde jebkādās devās. Punkts!” tā brīdina profesors Mozgis 87

Šā gada janvāra žurnālā “Lancete” ir publicēta Pasaules Veselības organizācijas pozīcija par to, ka nav tādas alkohola devas, kura būtu nekaitīga. Ir pierādīta alkohola kanceroganitāte. Saistību ar dažādiem vēžiem ir daudz – ir pierādīta arī saistība ar krūts dziedzera vēzi sievietēm un daudz citiem, kas liekas attāli un nesaistīti, tas ir pierādīts. Šādu komentāru TV24 raidījumam “Dr. Apinis” sniedza Dzintars Mozgis, RSU profesors.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Lasīt citas ziņas
Profesors skarbi brīdina: “Ja iepriekš valdīja noskaņa, ka nelielās devās akoholiskie dzērieni samazina kardiovaskulāru notikumu risku, tad tas neatsver šo kanceroganitāti – būtībā alkohols ir inde jebkādā devā! Punkts.”

Pērn patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apmērs palielinājies par 6,4%

CITI ŠOBRĪD LASA

Pērn patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apmērs palielinājies par 6,4% salīdzinājumā ar 2021.gadu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji. Pagājušajā gadā patēriņam Latvijā nodoti 68,179 miljoni litru alkoholisko dzērienu.

Patēriņam Latvijā nodotā degvīna apmērs salīdzinājumā ar 2021.gadu ir palielinājies par 3,9% un bija 11,776 miljoni litru. Patēriņam nodotā vīna apmērs pērn bija 14,307 miljoni litru, kas ir par 3% vairāk nekā 2021.gadā.

Patēriņam nodoto alkoholisko kokteiļu apmērs pērn bija 3,787 miljoni litru, kas ir par 12,4% mazāk nekā 2021.gadā. Savukārt patēriņam nodoto pārējo raudzēto dzērienu, neskaitot alu un vīnogu vīnus, apmērs pērn palielinājies par 14,1% un bija 14,773 miljoni litru. Pagājušajā gadā patēriņam Latvijā nodotā dzirkstošā vīna apmērs palielinājies par 7,9% un bija 6,747 miljoni litru.

Patēriņam Latvijā nodotā konjaka un brendija apmērs pērn palielinājies par 6,2% un bija 2,902 miljoni litru, bet patēriņam Latvijā nodotā viskija apmērs palielinājies par 14,2% līdz 2,951 miljonam litru. Patēriņam nodoto stiprināto vīnu apmērs pērn samazinājies par 2,4% – līdz 2,365 miljoniem litru. Savukārt patēriņam nodotā liķiera apmērs pērn audzis par 19,5% – līdz 1,491 miljonam litru.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 2021.gadā patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apmērs samazinājies par 0,6% salīdzinājumā ar 2020.gadu. 2021.gadā patēriņam Latvijā nodoti 64,098 miljoni litru alkoholisko dzērienu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.