Ekonomists: Tuvāko dienu laikā Latvijā samazināsies degvielas cenas 30

Krītoties enerģētikas resursu un lauksaimniecības produktu cenām pasaules preču biržās, ir ļoti augsta iespējamība, ka šobrīd augsto inflāciju jau šā gada beigās nomainīs deflācija jeb cenu samazināšanās. To, ka šāda iespējamība ir ticama, norāda arī tautsaimniecības norišu eksperti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Tā beidzamajās dienās norādījis “Luminor” bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

TV24 raidījumā “Preses klubs” savukārt viesojies bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš. Interesanti, vai viņš piekrīt sava kolēģa atziņām?

CITI ŠOBRĪD LASA

Ekonomists norādījis, ka patiešām gada beigās inflāciju varētu nomainīt deflācija, jo energoresursu cenas jau šobrīd strauji pazeminās.

Vienlaikus gan esot jāatceras, ka deflācija nenozīmē, ka globālā inflācija ir apturēta, taču tas nozīmē, ka cenas vairs nepieaugs tādā ātrumā.

“Zemāka inflācija nenozīmē, ka kaut kas paliek lētāks. Paliek dārgāks, tikai lēnākā tempā,” tā Āboliņš.

Raidījuma vadītājam Aivim Ceriņam te radies jautājums, kāpēc degvielas cenas Latvijā nesamazinās, ņemot vērā, ka biržā naftas cenas ir būtiski nokritušās.

Ekonomists komentē, ka pie mums viss notiek ar laika nobīdi un jau dienu no dienas tuvākajā laikā degvielas cenām šobrīd jāsāk kristies arī Latvijā.

Lietuvā jau degviela maksā ap 1,30 eiro litrā. Šobrīd Latvijā patiešām benzīns un dīzeļdegviela, ja raugāmies uz naftas cenām, esot dārgāks nekā tam būtu jābūt, taču cenas nosaka arī loģistikas problēmas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.