Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Atis Jansons

Skatītājs jautā: No rīta viena benzīna cena, vakarā – jau cita! Kurš to kontrolē? 33

TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāds skatītājs uzdeva jautājumu, lai saprastu, kāpēc tik bieži degvielas uzpildes stacijās mainās cenas: “No rīta viena benzīna cena, pusdienās – otra, vakarā pavisam cita! It kā viņiem dienas laikā vairākās reizēs pievestu benzīnu un katreiz par citu cenu. Kurš to kontrolē, un kāpēc tā ir?”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

“Neviens to nekontrolē. Kā jebkurā veikalā var mainīties piena cenas – no rīta, vakarā un pēcpusdienā. Tāpat arī šeit. Tā ir cīņa par tirgu, savstarpēja konkurence starp degvielas uzpildes staciju tīkliem,” tā raidījumā uz skatītāja jautājumu atbildēja Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas vadītājs Ojārs Karčevskis.

Jau vēstīts, ka, pagājušajā darba nedēļā (13.-19.februāris) Tallinā degvielas cenas saglabājās stabilas, vienlaikus Rīgā un Viļņā benzīna cenas palielinājās, bet dīzeļdegvielas cenai novērotas pretējas tendences, liecina aģentūras LETA apkopotie dati Baltijas valstu galvaspilsētās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Darba nedēļas nogalē dārgākais benzīns bija nopērkams Tallinā, sekoja Rīga, bet lētākā benzīna cena bija Viļņā. Savukārt augstākā cena dīzeļdegvielai bija Rīgā, bet zemākā tā bija Viļņā.

Rīgā “Circle K” degvielas uzpildes stacijā Krasta ielā 95.markas benzīna cena palielinājās par 6,4% – līdz 1,674 eiro, bet dīzeļdegviela kļuva dārgāka par 0,6% un maksāja 1,724 eiro par litru.

Viļņā “Circle K” degvielas uzpildes stacijā Savanorju prospektā piektdien 95.markas benzīna cena palielinājās par 5,3% – līdz 1,579 eiro par litru, bet dīzeļdegvielas cena samazinājās par 1,8% – līdz 1,679 eiro par litru.

Tallinā “Circle K” uzpildes stacijās 95.markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas nedēļas laikā nemainījās un maksāja attiecīgi 1,729 eiro un 1,699 eiro par litru.

Autogāzes cena Rīgā bija stabila un maksāja 0,835 eiro par litru. Viļņā autogāzes cena samazinājās par 7,4% – līdz 0,622 eiro par litru, bet Tallinā cena palielinājās par 4,1% un maksāja 0,76 eiro par litru.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.