ERAB samazinājusi Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam 1

Pievieno LA.LV

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpuma prognozi nākamajam gadam, kad valsts ekonomikas izaugsme būs vājākā Baltijas valstīs.

Kokteilis
Vai zināt, cikos piedzimāt? Atbilde var atklāt rakstura īpašības, kuras paši nebijāt pamanījuši
RAKSTA REDAKTORS
75 gadus veca latviešu pensionāre uzaicina 500 viesus uz kāzām, kurām nav lemts notikt. Aiz ielūgumiem slēpjas smaga ģimenes traģēdija
Astrologu padomi jūlija izskaņai: ko katrai zodiaka zīmei vēl jāpaspēj paveikt, lai augusts būtu veiksmīgs un piepildīts
Lasīt citas ziņas

ERAB jaunākajās prognozes liecina, ka Latvijas ekonomika nākamgad pieaugs par 0,8%, nevis 2%, kā tika lēsts maijā.

ERAB norāda, ka Krievijas Ukrainā sāktais karš un piegāžu tīklu traucējumi apvienojumā ar enerģētikas krīzi un inflācijas kāpumu negatīvi ietekmē Latvijas ekonomisko aktivitāti un mājsaimniecību ienākumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt šim gadam ERAB Latvijai paredz IKP kāpumu par 2,5%, kas būs straujākā izaugsme Baltijas valstīs.

Salīdzinājumā ar iepriekšējām prognozēm, kas tika publiskotas maijā, Lietuvas ekonomikas pieauguma prognoze šim gadam saglābāta 2% apmērā, bet nākamajam gadam prognoze samazināta par 1,5 procentpunktiem – līdz 1,5%.

Igaunijas IKP kāpuma prognozi šim gadam ERAB arī saglabājusi nemainīgu 1,5% līmenī, bet nākamajam gadam tā samazināta 1,5 procentpunktiem – līdz 1%.

Vienlaikus ERAB prognozē, ka savas darbības reģiona valstu ekonomika nākamgad pieaugs par 3%, nevis par 4,7%, kā tika lēsts iepriekš.

Taču bankas darbības reģiona valstu ekonomikas izaugsmes prognoze šim gadam palielināta no 1,1% līdz 2,3%.

ERAB gan saglabā piesardzību, jo liela daļa ERAB valstu joprojā, ir ārkārtīgi atkartīgas no gāzes savām enerģijas vajadzībām.

ERAB prognozē, ka Ukrainas ekonomika šogad samazināsies par 30%, bet nākamgad palielināsies par 8%, kad valstī varētu sākties rekonstrukcijas darbi.

Tikmēr sankcijām pakļautās Krievijas ekonomika šogad samazināsies par 5%, bet nāmamgad par 3%.

ERAB ir 64 dalībvalstu, Eiropas Savienības un Eiropas Investīciju bankas kopīpašums. Tajā dominējošā loma ir Eiropas valstīm, tomēr lēmumu pieņemšanā piedalās arī vairākas citas valstis, tostarp ASV un Japāna. Tā ir dibināta 1991.gadā, lai palīdzētu bijušajām padomju bloka valstīm Eiropā un Vidusāzijā pāriet uz tirgus ekonomiku. Banka darbojas 29 valstīs.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI