Pasaulē
Eiropa

ES piedāvā dalībvalstīm naudu par izglābto migrantu uzņemšanu7


Patvēruma meklētāji Spānijā, Tarifā pie Gibraltāra, 24.07.2018.
Patvēruma meklētāji Spānijā, Tarifā pie Gibraltāra, 24.07.2018.
Foto – LETA/REUTER

Eiropas Savienība (ES) centienos atrisināt vairākas nedēļās ilgstošo saspīlējumu attiecībās ar Itāliju otrdien ierosināja finanšu stimulus dalībvalstīm, kas piekritīs izmitināt Vidusjūrā glābšanas kuģos uzņemtos migrantus.

Priekšlikumi ir balstīti ierosinājumos, par kuriem tika panākta vienošanās ES samitā pagājušajā mēnesī, reaģējot uz Itālijas jaunās populistu valdības lēmumu nelaist savās ostās palīdzības organizāciju kuģus ar Vidusjūrā uzņemtiem nelegālajiem imigrantiem.

Eiropas Komisija (EK) ierosinājusi piedāvāt brīvprātīgajām ES valstīm finansējumu, lai tās savā teritorijā izveidotu un uzturētu centrus, kur mitinātos nelegālie imigranti, kamēr tiek noteikts, vai viņi kvalificējas patvēruma piešķiršanai ES, vai arī kā ekonomiskie migranti ir jāsūta atpakaļ uz dzimtajām valstīm.

EK arī ierosinājusi, ka tās dalībvalstis, kas brīvprātīgi pieteiksies šai shēmai, par katru nelegālo imigrantu, kuru tās ievietos šajos “kontrolētajos centros”, saņems 6000 eiro.

“Mēs esam gatavi atbalstīt dalībvalstis un trešās valstis, lai labāk sadarbotos, nogādājot krastā tos, kas izglābti jūrā,” sacīja ES migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls.

“Bet lai tas nekavējoties darbotos uz vietas, mums ir jābūt vienotiem – ne tikai tagad, bet arī ilgtermiņā,” sacīja komisārs.

Saistītie raksti

Līdzās priekšlikumam par migrantu lietu izskatīšanas centriem ES samits arī vienojās izvērtēt ideju par “izkāpšanas platformu” izveidošanu ārpus bloka, domājams, Āfrikā, šādi cenšoties motivēt migrantus nekāpt cilvēku kontrabandistu laivās.

ES vēstniekiem trešdien plānots spriest par šiem izkāpšanas centriem, tomēr nav nekādu pazīmju, ka valstis, kurās tie potenciāli varētu tikt izvietoti, būtu tam piekritušas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Atis Klimovičs: Svešinieku “intereses” Afganistānā 4
1 diena
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Kremlis novāc kritiķus Austrijā 3
2 dienas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Krievija ir lietpratēja dezinformācijas un ļaundabīga iespaida ziņā.” Saruna ar ASV vēstnieku Latvijā par Krieviju, NATO, Covid-19 un protestiem 1
Intervija 2 dienas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu
2 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Pasaulē
Gunārs Nāgels: Par “Simpsoniem”, “bikšu lomām” un rasu vienlīdzību 2
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Dažu stundu laikā “izķēra” 100 klaipus! Bezglutēna maiznīca tagad arī Rīgā
5 stundas