Sports
Hokejs

Fāzels: Pārcelt pasaules čempionātu no Krievijas nav iespējams0


IIHF prezidents Renē Fāzels .
IIHF prezidents Renē Fāzels .
Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels vēl pirms WADA pieņemtā lēmuma par četru gadu diskvalifikācijas piešķiršanu Krievijas sportam sacīja, ka 2023. gada pasaules hokeja čempionātu uz citu valsti pārcelt nav iespējams.

“Starptautiskās federācija nepieļauj iespēju pārcelt pasaules čempionātu uz citu valsti sakarā ar WADA rekomendāciju aizliegt Krievijai uzņemt lielu starptautiskus turnīrus. Protams, jāsagaida WADA lēmums un tad būs komentāri. Taču būs grūti, pat neiespējami mainīt pasaules čempionāta lokāciju,” vēl pirms WADA lēmuma Krievijas portāls sports.ru citēja Renē Fāzelu.

2023. gada pasaules čempionāta rīkošanas tiesības šogad tika piešķirtas Sanktpēterburgai.

WADA lēmums paredz aizliegt Krievijai uzņemt “Premium” klases sporta sacensības. Zem šī termiņa ir pasaules čempionāti un olimpiskās spēles, taču aizliegums neattieksies uz reģionāliem turnīriem, par kādiem tiek uzskatīti arī Eiropas čempionāti.

Visticamāk, WADA lēmums tiks pārsūdzēts Starptautiskās arbitrāžas tiesā (CAS) un galīgais lēmums varētu tikt pieņemts ne ātrāk kā nākamā gada pavasarī. Līdz tam WADA piešķirtās sankcijas vēl nedarbosies.

Saistītie raksti
LA.lv