Latvijā

Kādu nākotni redzat cirka mākslai Rīgā?3


Rīgas cirka ēka.
Rīgas cirka ēka.
Fioto – LETA

Aleksandrs Slaugotnis, pensionēts klauns: “Bez savas ēkas cirka māk­slai nav kur attīstīties. Un jā, tā ir māksla, lai gan daži to nenovērtē un izturas pret to kā pret sportu. Latviešu klauniem savulaik bija ļoti savdabīgs, labi atpazīstams humors. Mēs teicām – pasteļkrāsas humors, kas mūs atšķīra, piemēram, no krieviem un amerikāņiem. Kad savulaik pārcēlos uz dzīvi ASV, nesatiku tur nevienu sava mēroga klaunu. Tur cirks ir bizness, par mākslu neviens nedomā. Deviņos mēnešos var iziet skolu un pēc tam saukties par klaunu. Amerikāņu censoņi samālē seju, uzliek parūku, uzģērbj idiotiskas drēbes un saucas par klauniem. Savukārt man, izmantojot Latvijā iegūtās zināšanas, izdevās parādīt klaunu kā jokupēteri. Kā tādu, kurš finālā aizvien ir uzvarētājs.”

 

Kristaps Pavlovs, Rīgas cirka tehniskais direktors un manēžas inspektors: “Diemžēl politiķiem šķiet, ka cirkā ir tikai dzīvnieki un klauni. Viņi ignorē, piemēram, burvju māksliniekus un vingrotājus. Mums ir režisori, kas veido fantastiskus iestudējumus. Latvijas cirka mākslai jāturpina attīstīties Eiropas virzienā, bet tam ir vajadzīgs valsts un pašvaldības atbalsts. Līdz šim Rīgas cirks ir bijis etalons augstam šīs mākslas līmenim. Šeit izauguši gan mākslinieki, gan cilvēki, kas mīl cirku. Tādēļ arī turpmāk mums ir vajadzīgas cirka studijas un skolas.”

 

Ināra Lazarova, Rīgas cirka arodbiedrības priekšsēdētāja: “Rīgas cirkā ir sagatavoti daudzi pasaules līmeņa profesionāļi. Arī pēc neatkarības atjaunošanas, kad valsts finansējums cirkam izbeidzās, pielāgojāmies jaunajiem apstākļiem un ilgstoši iztikām ar saviem ienākumiem. Vienīgi pēdējos gados ciešam no ažiotāžas par savvaļas dzīvnieku izmantošanu izrādēs un par to, ka mūsu ēka it kā brūkot. Tā nav tiesa! Taču kuri vecāki gan vedīs savu bērnu uz it kā brūkošu ēku? Latvijā ir vairākas cirka studijas, kur māca bērnus. Bet tām ir nepieciešams algot profesionālus trenerus. Pašreizējos apstākļos ir ļoti grūti saglabāt cirka mākslu.”

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
“Ikvienam ir jāzina sava loma sabiedrības organismā.” NMPD vadītāja par visaptverošo valsts aizsardzību
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pēc ieceļošanas Latvijā vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā. Kuras valstis ir drošas?
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts atbalsts Covid-19 krīzes pārvarēšanai sasniedzis 2,1 miljardu eiro. Ministrijām pārdalīs 600 miljonus eiro
9 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 4
3 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
2 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
7 stundas