Svinīgā ceremonijā pasniegtas "Latvijas lepnums 2022" balvas

FOTO. Aizvadīta gada sirsnīgākā ceremonija: populāri mūziķi, aktieri un politiķi pasnieguši “Latvijas lepnums” balvas 2

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas vakarā aizvadīta svinīgā “Latvijas Lepnums” laureātu godināšanas ceremonija, kuras ietvaros apbalvoti cilvēki, kas ar īpašu aizrautību un pašaizliedzību spējuši palīdzēt un iedvesmot. Ceremonija notika 19. reizi, savukārt jau otro gadu pie skatītājiem tā nonāk 18. novembrī, tā iezīmējot balvas saņēmēju devumu valsts stiprināšanā.

VIDEO. Jauna latviešu sieviete veikusi eksperimentu, vai var izdzīvot ar 100 eiro mēnesī: “Es ļoti gribu ēst!” 93
FOTO, VIDEO. Krievu propagandas mediji Lielvārdes Ziemassvētku eglītē saskata svastiku 72
FOTO. Kā šodien izskatās pie mājas Bolderājā, kurai vakar, iespējams, iebruka griesti? 11
Lasīt citas ziņas

Ceremoniju ar dziesmu “Tevis dēļ” atklāja grupa “Prāta vētra” kopā ar Riga Gospel Choir. Pasākumā uzstājās arī “Sound Poets”, Raimonds Tiguls un Marija Naumova, Ivo Fomins, Fiņķis, “Sudden Lights” un ZeBrene, kā arī Sandija Dovgāne un Rīgas Doma kora skolas zēnu koris (diriģents Mārtiņš Klišāns).

Par svinīgo atmosfēru rūpējās ceremonijas vadītāji Edijs Bošs un Arnis Krauze, kuri vakara gaitā caur sirsnīgām sarunām iepazīstināja ar laureātu stāstiem. Ceremonijas sākumā laureātus uzrunāja arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, uzsverot, ka Latvija radās, summējoties daudzu cilvēku gribai un drosmei. “Jūs piepildāt cerības un vairojat ticību labajam. Jūs maināt pasauli, parādot, ka arī viens var būt cīnītājs. Jūs stiprināt Latviju šodien un nākotnē,” laureātiem pateicās prezidents.

CITI ŠOBRĪD LASA

TV3 Group Latvija vadītājs Mindaugas Rakauskas savā uzrunā īpaši izcēla laureātu spēku un mērķtiecību: “Mēs nevaram ignorēt to, ka krīžu un tumsas ēna aizvadītā gada laikā ir kļuvusi lielāka un brīžiem var pārņemt nedrošības sajūta. Taču ikviena krīze ir pārvarama tikai kopīgiem spēkiem. Iepazīstot šodienas laureātus, pārliecināsimies, ka pārbaudījumi viņu ideālus nelauž, bet gan pretēji – tikai stingrāk iezīmē ceļu, pa kuru iet.”

Katru gadu “Latvijas Lepnums” pulcē īstus Latvijas patriotus, kuru labos darbus novērtējuši viņu līdzcilvēki. Lai arī katrs balvas saņēmēja stāsts ir unikāls un neatkārtojams, tos visus vieno labestība un vēlme padarīt Latviju labāku. Laureātiem “Zelta ābeli” pasniedza gan Latvijā atpazīstamas personības, gan arī balvu saņēmējiem svarīgi cilvēki, ar ko krustojušies dzīves ceļi.

“Latvijas Lepnuma” balva tika pasniegta desmit nominācijās:

Nominācijā “Mediķis” balvu saņēma Daina Eversone – strādājot par feldšeri, viņa kļuvusi neatņemamu sastāvdaļu Zantes pagasta iedzīvotāju ikdienā. Ar savu gādību, centību, sirsnību un atsaucību iemantojusi cilvēku atzinību. Apbalvojumu saņēma no pazīstamā bērnu reanimatologa Pētera Kļavas.

Nominācijā “Cilvēcība un drosme” balvu saņēma Mārtiņš Malzubris un Olafs Libermanis – mikroķirurgi, kas devās palīdzēt ārstēt un operēt karā cietušos brīdī, kad Krievija bombardēja Ukrainas pilsētas. Ārstu pašaizliedzīgā rīcība iedvesmojusi daudzus citus Latvijas iedzīvotājus pievērsties Ukrainas atbalstam un meklēt veidus, kā palīdzēt karā cietušajiem. Apbalvojumu pasniedza Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, kā arī video sveicienā viņiem pateicās Ukrainas Veselības aprūpes ministrs Viktors Liaško.

Nominācija “Dižģimene” balvu saņēma Ārija un Ēriks Brūveri – laiduši pasaulē 15 bērnus – astoņus dēlus un septiņas meitas – starp kuriem ir trīs dvīņu pāri. Pāris joprojām turpina saimniekot pašu izveidotā bioloģiskajā zemnieku saimniecībā “Lankciemi”, kur vasaras un brīvdienas mīlestības piepildītā atmosfērā var pavadīt kuplais mazbērnu un mazmazbērnu pulks. Apbalvojumu iedvesmojošajai ģimenei pasniedza Vaira Vīķe-Freiberga.

Nominācija “Iedvesmotājs” balvu saņēma Linda Bumbiere – cilvēks, kura par spīti redzes un kustību traucējumiem dzīvo aktīvu un optimisma piepildītu dzīvi. Viņa izstrāvo jaunas idejas, vada projektus un ir teicams līderis jauniešu organizācijā. Aktīvi sporto un kā brīvprātīgā darbojas Latvijas Neredzīgo biedrībā. Viņas pozitīvisms spēj iedvesmot un aizraut citus. Balvu pasniedza viens no Lindas iecienītākajiem mūziķiem Dons.

Nominācija “Jaunietis” balvu saņēma Haralds Daniels Vecbaštiks – 16 gadu vecumā ir paspējis palīdzēt daudziem jauniešiem, kuri nonākuši dzīves strupceļā. Savā skolā viņš cīnijās pret mobingu, un ir panācis, ka tur tagad strādā pilnas slodzes psihologi. Pēc savas iniciatīvas sarunājas ar jauniešiem un palīdz tiem, kuri dažādu sarežģījumu dēļ ir gatavi nodarīt sev pāri. Izvēlējies pabeigt skolu neklātienē, jo grib veltīt laiku darbam paliatīvās aprūpes jomā. Balvu pasniedza psihoterapeits Artūrs Miksons.

Nominācija “Novadnieks” balvu saņēma Zoja Sīle – lībiešu kultūras darbiniece, lībiešu valodas kopēja un uzturētāja, lībiešu valodas speciāliste un divu lībiešu ābeču autore. Pateicoties Zojas interesei, zināšanām un mīlestībai pret lībiešu valodu, tautastērpu, dziesmu un vārdu, viņa ir spējusi aizraut līdzi neskaitāmus citus interesentus. Balvu saņēma no aktrises Olgas Dreģes.

Nominācija “Sirdsdarbs” balvu saņēma Arno Līcis – Latvijas orientēšanās sporta leģenda. Viņa radītās orientēšanās sacensības “Magnēts” pulcē biedrus jau 52 gadus. Viņa ieguldītais darbs kalpojis par pamatu orientēšanās sporta veida attīstībai. Vēl joprojām aizrautīgi piedalās sacensībās. Balvu pasniedza Pasaules čempions orientēšanās sportā un Arno skolnieks Edgars Bertuks.

Nominācija “Skolotājs” balvu saņēma Inita Raginska – mūzikas skolotāja, kas strādā trīs skolās – Viduču pamatskolā, Žīguru pamatskolā un Viļakas mūzikas un mākslas skolā. Inita ir arī Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas ērģelniece, draudzes vecākā un arī katahēte. Inita vada un arī pati piedalās ļoti daudzos ansambļos un kapelās. Spējusi aizraut un iedvesmot daudzus. Balvu Initai pasniedza pasaulslavenā akordeoniste Ksenija Sidorova.

Nominācija “Vairāk nekā prasa pienākums” balvu saņēma Inna Zlatkovska – Iļģuciema sieviešu cietuma priekšniece, kas cietumā strādā jau 30 gadus. Pildot darba pienākumus, viņa ir ļoti godīga un stingra, bet tajā pašā laikā neaizmirst par labsirdību. Arī ieslodzītās uzslavē viņas darba prasmes, kā arī uzsver, ka ar priekšnieci vienmēr var izrunāties un meklēt ikvienas problēmas risinājumu. To, cik meistarīgi viņa veic savu darbu, pierāda arī tas, ka pieteikumus iesniedza sievietes, kas bijušas ieslodzījumā, un kurām ieslodzījuma laikā Inna kļuva par lielāko atbalstu un padomdevēju. Balvu pasniedza ģenerāle, bijusī ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Nominācija “Cilvēks cilvēkam” balvu saņēma Arnis Banga – palīdz jauniešiem atbrīvoties no atkarībām, kā arī sniedz atbalstu maznodrošinātām ģimenēm. Arnim vienmēr apkārt ir bērni. Pie viņa brauc jaunieši – viņa mājām jau vairāk nekā divus gadus ir viesģimenes statuss – lai bērni un jaunieši ik nedēļu motivācijas programmas ietvaros varētu dzīvot pie viņa un redzētu kāda ir ikdiena bez atkarībām. Viņam zvana no bērnu namiem, kad kādam pusaudzim ir nepieciešama palīdzība un uz visiem palīgā saucieniem Arnis vienmēr nekavējoties steidz palīgā. Balvu viņam pasniedza mūziķis un dzejas grāmatu autors Guntars Račs.

SAISTĪTIE RAKSTI

No 329 pieteikumiem desmit laureātus izvirzīja žūrija, kuras sastāvā šogad darbojās TV3 Ziņu un informatīvo raidījumu dienesta vadītājs Andrejs Mēters, “TV3 Group Latvia” programmu direktore Elīna Jēkabsone, Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, “Rimi Latvia” ārējās komunikācijas vadītāja Inga Bite, Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa, latviešu valodas un literatūras skolotājs Zemgales vidusskolā un “Latvijas Lepnums 2021” laureāts Kristiāns Jakubovskis, vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš, pediatre, BKUS infekciju kontroles dienesta vadītāja Dana Isarova, kā arī Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģents Mārtiņš Klišāns.

“Latvijas Lepnuma” balvas ik gadu tiek piešķirtas ļoti dažādās nominācijās. Visu iepriekšējo gadu ”Latvijas Lepnumus” var iepazīt šeit.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Gribu tā, kā man ir labāk un ērtāk”: izskatīgā juriste Ieva Brante apstiprina, ka vairs nav precēta sieviete
Reiniks Ziemsvētku tirdziņā saņēmis kādu aizkustinošu dāvanu: “Viņa šo košumu bija ielikusi Vārda dienas sveicienā” 1
VIDEO. 24 kilometri dienā – dziedātāja Aminata atklāj, ka pa Rīgu viņa pārvietojas tikai kājām
FOTO. Kā pasakā! Rīdzinieki pulcējas vienā no greznākajām Rīgas centra viesnīcām – īpašā ceremonijā iedegta Ziemassvētku egle
VIDEO. Jauna latviešu sieviete veikusi eksperimentu, vai var izdzīvot ar 100 eiro mēnesī: “Es ļoti gribu ēst!” 93
FOTO, VIDEO. Krievu propagandas mediji Lielvārdes Ziemassvētku eglītē saskata svastiku 72
FOTO. Kā šodien izskatās pie mājas Bolderājā, kurai vakar, iespējams, iebruka griesti? 11
Meža īpašnieki noslēpties nevar – tiklīdz veikta inventarizācija, jau nākamajā dienā pagalmā ieripo uzpircēji
“Tas tiešām nebūs labs.” Eksperts prognozē, kāds būs 2023. gads Latvijas ekonomikā
Lasīt citas ziņas
VIDEO. Populārā pašmāju kantrīmūzikas grupa “Sestā Jūdze” arī šogad atkārtos savu Ziemassvētku tradīciju
Viss ap tevi šodien būs mūzika un visa diena – burtiski kā dziesma! Horoskopi 1.decembrim
Andrievs, Andrejs un Andris – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
VIDEO. “Man ir ļoti liela abonēšanas maksa”: seksapīlā Liene Ušakova stāsta, kā ikdienā pelna iztiku maksas vietnē
“Tas tiešām nebūs labs.” Eksperts prognozē, kāds būs 2023. gads Latvijas ekonomikā
Izmeklē augstas policijas amatpersonas dalību medībās, kurās nošauts viens no medniekiem
Kalvītis atklāj, līdz kuram brīdim “Latvijas gāze” ir nodrošinājusi dabasgāzes krājumus klientiem
FOTO, VIDEO. Krievu propagandas mediji Lielvārdes Ziemassvētku eglītē saskata svastiku 72
VIDEO. “Gribu tā, kā man ir labāk un ērtāk”: izskatīgā juriste Ieva Brante apstiprina, ka vairs nav precēta sieviete
VIDEO. Pie daudzdzīvokļu namiem Rīgā savairojušās žurkas 8
Jautā skatītājs: Vai NATO nedod ieročus Ukrainai, lai tā ātri neuzvarētu Krieviju?
FOTO. Kā šodien izskatās pie mājas Bolderājā, kurai vakar, iespējams, iebruka griesti? 11
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Apinis: Par sportu valdības deklarācijā un valdības deklarāciju sportā
21:47
Atzinība Frankam Gordonam
21:45
Rastorgujevu pagaidām nelaiž
21:45