FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes 32
Linda Tunte

Siguldas Stādu parāde 2024

Šajā nedēļas nogalē – 4.un 5.maijā Siguldā notiek Stādu parāde, kurā vienkopus sabraukuši stādaudzētāji teju no visas Latvijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Sortimentā ir gan dažādi dārzeņu, gan augļukoku un krūmu, gan dekoratīvo augu un puķu stādi, sēklas, kā arī dažādi dārza darbiem nepieciešamie instrumenti un aksesuāri.

Cilvēku ir daudz, dienas vidū uz Siguldas šosejas jau bija pamatīgs sastrēgums, vietu auto novietošanai bija grūti atrast, taču pasākums ir tā vērts, lai tiktu pāri šīm neērtībām, jo sortiments ir plašs, noskaņojums valda lielisks un gaisā smaržo pēc pavasara.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sajūta, ka cenas pa gadu nav būtiski mainījušās, tās ir aptuveni līdzīgas kā pērn, taču plašāku priekšstatu gūsiet pievienotajā galerijā. Lielākoties centos fotografēt stādus, kuriem ir pievienotas cenas, lai arī tiem, kuri uz pasākumu netika, rastos priekšstats par cenām un sortimentu.

Pati no parādes mājās devos ar persika “Maira” stādu, jo jau kādu laiku biju sapņojusi par pašas dārzā audzētiem persikiem un daudzi zinātāji rekomendēja tieši šo šķirni kā Latvijas apstākļiem piemērotāko. Samaksāju par to 25 eiro.

Otrs jaunais iemītnieks manā dārzā būs citronliāna, kas maksāja 8 eiro. Tā ir kāpelējoša, un tās augļi esot ar C vitamīnu bagātāki nekā citrons. Uzrunāja, ka tā ir dekoratīva, bet vienlaikus nes augļus, no kuriem varot gatavot gardus, skābus dzērienus. Esot pavisam veselīgi. Jāpamēģina.

Nu un kā gan bez pāris jauniem rožu stādiem!? Tie, kā allaž, parādē bija plašā sortimentā.

Pārējo – lai stāsta rakstam pievienotās fotogrāfijas!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.