Pilis un muižas Latvijā, kuras var apmeklēt kopā ar mājdzīvnieku

FOTO. Citāda ceļošanas pieredze! Pilis un muižas Latvijā, kuras var apmeklēt kopā ar saviem mājdzīvniekiem 0

Akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas – 2022” ietvaros šovasar varēs apmeklēt 60 vēsturiskas pilis un muižas; katra no tām saviem viesiem ir sarūpējusi unikālu izklaides programmu, turklāt vairākas no tām iespējams apmeklēt kopā ar mūsu četrkājainajiem draugiem. “Pēdējo gadu laikā arvien vairāk vietu kļūst draudzīgākas mājdzīvniekiem: biroji, kafejnīcas, tirdzniecības centri – un Latvijas pilis un muižas arī neatpaliek, – skaidro Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents Jānis Lazdāns, iesakot TOP 5 vietas, uz kurām var doties, ņemot līdzi suni, kaķi vai – kas zina! – vēl kādu mājdzīvnieku.

VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Lasīt citas ziņas

Rankas muiža

Rankas muiža.
Foto: K. Grīnvalde
CITI ŠOBRĪD LASA


Rankas muiža atrodas divu stundu brauciena attālumā no Rīgas un vienmēr ir draudzīga pret suņiem. Šeit ir skaistas pastaigu takas, lai baudītu dārzus un arhitektūras skaistumu. Turklāt akcijas ietvaros šovasar visi viesi var piedalīties spēlē ar uzdevumiem, kas muižas apmeklējumu padara patiesi aizraujošu un ļauj izzināt tās vēstures sīkākās nianses.

Arendoles muiža

Arendoles muiža.
Publicitātes foto


Arendoles muižā arī vienmēr priecājas par suņiem un kaķiem, tomēr par savu apmeklējumu ar četrkājaino draugu nepieciešams brīdināt iepriekš. Šeit jūs gaida ekskursijas gida pavadībā, kuru laikā uzzināsiet aizraujošus stāstus par kādreizējiem muižas iemītniekiem, iedziļināsieties Latgales kultūrā un valodā, gūsiet iespēju detalizēti iepazīties ar vēstures ekspozīciju un uzzināsiet interesantus faktus par to, kā arī varēsiet iepazīties ar muižas restaurācijas procesu. Turklāt šeit jums būs iespēja izvizināties ar laivu, ņemot līdzi savu mīluli, apmeklēt melno pirti (bez mājdzīvnieka), baudīt izmeklētas vakariņas vietējā restorānā un, ja vēlaties, nakšņot autentiskās telpās.

Varakļānu muiža

Varakļānu muiža.
Foto: Māris Justs


Varakļānu muiža, kas atrodas Latgales sirdī, savus divkājainos un četrkājainos draugus sagaidīs ne tikai ar izsmalcinātu klasicisma stila arhitektūru, kas saglabājusies no 15. gadsimta, bet arī orientēšanās spēli muižas parkā. Kas var būt labāks par sava uzticamā suņa izvešanu pastaigā itāļu arhitekta Vinčenco Mazoti projektētajā īpašumā, risinot asprātīgus uzdevumus un izpētot izsmalcināto parku un vēsturiskās ēkas 20 hektāru platībā? Muižas viesi parkā atradīs leģendāro «mīlestības akmeni», varēs apmeklēt muzeju un priecāties par freskām. Šo vietu bez pārspīlējumiem var saukt par vienu no romantiskākajām Latvijā.

Turaidas pils

Turaidas pils.
Foto: Valdis Skudre


Šovasar Turaidas pils savus viesus un viņu mīluļus sagaida ne tikai ar gleznainiem skatiem, bet arī oriģinālu izstādi «Ceļš uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis». Ja iepriekšējā muižā viesus gaidīja romantika, tad Turaidas pilī viesiem ir unikāla iespēja piedzīvot Latvijas valsts tapšanu. Caur vēstures notikumu un procesu prizmu izstāde parāda latviešu tautas ceļu no beztiesīga vasaļa statusa līdz savas zemes īpašniekam un tālāk līdz atbildīgam jauno laiku valsts pilsonim. Izstādes sagatavošanā izmantoti unikāli priekšmeti, iepriekš nepublicēti dokumenti, fotogrāfijas, kartes, zīmējumi, kā arī laikabiedru dienasgrāmatas, preses citāti, video un audio fragmenti un citi materiāli. 42 hektāri skaistu vietu un tūkstošgadu vēsture – tas, kas nepieciešams vasaras nedēļas nogalei ar mīļajiem, ieskaitot mājdzīvnieku!

Abgunstes muiža

Abgunstes muiža.
Publicitātes foto


Abgunste ir kaķu karaļvalsts, kurā vienmēr priecājas par jauniem viesiem! Jau šo svētdien muižas viesus gaida atklātā ekskursija ar kafijas pauzi, kuru varēs turpināt ar keramikas, tekstilmākslas un kokamatniecības darbnīcu. «Abgunstē var ne tikai pastaigāties, baudīt skatus un izzināt vietas vēsturi, bet arī strādāt ar rokām, ņemot mājās vērtīgu suvenīru, – stāsta Jānis Lazdāns, – Zīmīgi, ka šeit darbojas lielākā keramikas krāsns Latvijā. To noteikti ir vērts apskatīt savām acīm!»

SAISTĪTIE RAKSTI

No šī gada 1. maija līdz 30. septembrim Latvijas Piļu un Muižu asociācija sadarbība ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) jau 10 reizi rīko akciju, kuras ietvaros visi interesenti var apmeklēt Latvijas pilis un muižas, baudot īpašu kultūras-izklaides programmu. «Latvija var lepoties ar savu kultūrvēsturisko mantojumu, šai sakarā mēs rīkojam kampaņu, kuras laikā viesi var izzināt vēsturi un arhitektūru, baudīt autentisku virtuvi, dabu un kultūras-izklaides programmu, bet aktīvākie dalībnieki – laimēt balvas un piedalīties īstā ballē. Priecāsimies, ja piļu un muižu apmeklēšana Latvijas iedzīvotājiem kļūs par piedzīvojumu visas vasaras garumā», – komentē Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Kopumā akcijā piedalās 60 pilis un muižas, daudzās no tām pēdējā laikā ir notikušas lielas pārmaiņas – īpašnieku maiņa, konservācija, renovācija un citas vērienīgas pārmaiņas. To vidū ir pilis Dobelē, Cesvainē, Alūksnē, Jaunaucē, Krustpilī, Lielstraupē, Padurē, Siguldā, Stāmerienā un citur. Aktīvākie ceļotāji šoruden varēs laimēt balvas un piedalīties svinīgajā ballē. Sīkāku informāciju par akciju un kultūras-izklaides programmu, kā arī piļu un muižu darba laiku var atrast vietnē www.pilis.lv.

Balts kaķis – veiksme, melns kaķis – nelaime? Mīti un patiesība par kaķu kažoka krāsām un tā spējām
7 neparastu un gardu ēdienu receptes, ko pagatavot no Jāņu siera: no zupas līdz pildītām aprikozēm
Cepts jāņusiers ar sēnēm – sātīga un garda uzkoda
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
VIDEO. Neapmierināta kaimiņiene “nopļauj” jaunā pāra kāzas
Dana Bjorka: “Manu 70 gadus veco mammu pierunāja nedoties pensijā, jo trūkst skolotāju!”
Lasīt citas ziņas
Vai var izmazgāt pieneņu traipus?
4 gardu ēdienu receptes pāri palikušajam Jāņu sieram
Pasaules kārtība mainās: zemenes tagad audzē ar LED apgaismojumu
Nenolīgot kuņģīti
. Mazas viltības, lai kuņģis pēc svētkiem nemoka
Drošiem un veseliem svētkiem – kam jābūt Tavā Jāņu aptieciņā?
Par īstu latgaļu sentēvu alu un tautasdziesmām! Kā latvieši godina tradīcijas un gatavojas Jāņiem 1
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Sinoptiķi prognozē, ka pirmdien laika apstākļi sasniegs nepieredzētus rekordus
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Dana Bjorka: “Manu 70 gadus veco mammu pierunāja nedoties pensijā, jo trūkst skolotāju!”
VIDEO. TV personība Baiba Sipeniece-Gavare: “Andrejs Ēķis ir mans liktenīgais vīrietis!”
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Siguldā, Gaujas pludmalē pazudusi piecus gadus veca meitenīte. Policija lūdz palīdzību!
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Viņa būtība bija cīņa par brīvu Latviju! Vilnis Zaļkalns Zviedrijā
21:42
Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
21:39
Arheologu sensacionālais atklājums – romiešu templis Nīderlandē
20:54