Publicitātes foto

FOTO: daiļslidošana, cirka māksla, akrobātika izrādē “Crystal” 0

“Arēnā Rīga” no 15. līdz 19. janvārim uzstāsies viens no pasaulē visvairāk pazīstamajiem, lielākajiem un iespaidīgākajiem cirkiem “Cirque du Soleil” ar savu jaunāko izrādi “Crystal”. Tā būs vienīgā iespēja Baltijā vērot pasaulslavenā cirka pirmo izrādi uz ledus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lasīt citas ziņas

“Crystal” ir pirmā akrobātiskā izrāde uz ledus, kuru radījis visā pasaulē iemīļotais teatrālo priekšnesumu un cirka šovu gigants no Kanādas – “Cirque du Soleil”. Šis neatkārtojamais priekšnesums apvieno sevī elpu aizraujošu daiļslidošanu, cirka mākslu, veiklu akrobātiku un pārsteidzošus trikus gaisā.

“Crystal” izrādes tapšanas process ir bijis gan aizraujošs un jautrs, gan arī sarežģīts. Šova režisori un akrobātisko performanču dizaineri Sebastiens Soldevila un Šana Kerola stāsta par izrādi: “”Crystal” ir stāsts par meiteni, kura nespēj atrast savu vietu sabiedrībā. Viņa dodas uz aizsalušu dīķi, kur ielūzt ledū. Un lielākā daļa šova notiek galvenās varones Kristālas izmainītajā zemapziņas pasaulē. Ar alegorijām vēlējāmies parādīt, ka cilvēkam būtu jāielūkojas dziļi sevī, jāapzinās gan savas labās, gan sliktās īpašības un tad viņš būs spējīgs sniegt labo pasaulei sev apkārt.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Galvenās lomas tēlotāja, kanādiešu slidotāja Hjordisa Lī stāsta, ka viņa izbauda Kristālas lomas atveidošanu, jo viņas tēls ir ļoti dziļš un izaicinošs gan mentāli, gan emocionāli. Savukārt galvenās varones alter ego pasaku pasaulē attēlo gruzīnu izcelsmes krievu daiļslidotāja Nikola Gosvijani, kura atzīst: “Man cirks ir paticis vienmēr, bet bērnībā, nodarbojoties ar daiļslidošanu, es nevarēju iedomāties, ka reiz piedalīšos cirka izrādē.”

Šovs norisinās uz ledus, ikvienam tā dalībniekam ir jāmāk slidot. Pirms trim gadiem, kad šī izrāde tika pirmo reizi veidota, ikvienam trupas dalībniekam vismaz divas stundas dienā bija jāpavada slidošanas treniņos. Tomēr daudzi mākslinieki pirms tam slidot nemaz nemācēja, tādēļ izrādes iestudēšanas process bijis izaicinājumu pilns. Izrādes radošā direktore Jasmīna Kalila saka: “Priekšnesums uz ledus, šķiet, kā dabisks solis “Cirque du Soleil” attīstībā. Mēs bijām priecīgi izvēlēties ledus disciplīnas un padarīt tās vēl īpašākas un unikālākas, kā to spēj vien cirks.”

Izrādē tiek izmantoti arī interaktīvie video, kas reaģē uz slidotājiem un mainās līdzi slidotāju darbībām. Sebastiens Soldevila stāsta: “Mēs gribējām radīt paši savu estētiku. Dažbrīd mēs izvēlējāmies vairāk vintāžas, 20. gadsimta sešdesmito gadu stilu un kaut ko neprātīgāku, dažbrīd kaut ko futūristiskāku, izmantojot līnijas un minimālisma stilu. Visas šovā atainotās pasaules eksistē Kristālas prātā, tādēļ nolēmām, ka šāda mainīga scenogrāfija būs piemērota. Domāju, ka katrai ainai būs diezgan atšķirīga ietekme.”

“Crystal” šova trupā kopā ir ap 100 cilvēkiem, no kuriem 43 ir mākslinieki, trīs ir mūziķi, viens – klauns un pārējie ir tehniskie darbinieki. Lai pārvadātu visus tērpus, skatuves aprīkojumu un dekorācijas, ir nepieciešama divdesmit viena kravas automašīna. Kritiķi un skatītāji visā pasaulē jau ir augstu novērtējuši šovu “Crystal”, jo tajā veiksmīgi ir apvienojušies profesionāli akrobāti un augstākā līmeņa slidotāji, kuriem nācies apgūt pavisam jaunas prasmes.

Kad un kur?

  • 15. – 17. janvārī plkst. 20.00 “Arēnā Rīga”
  • 18. janvārī plkst. 16.30 “Arēnā Rīga”
  • 19. janvārī plkst. 13.00 “Arēnā Rīga”
  • Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 32,20–152,20
"Cirque du Soleil" ar izrādi "CRYSTAL" viesosies Rīgā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.