SUPERNOVA pirmais pusfināls 2024

FOTO. Jau šodien “Supernovas” fināls! Vai bukmeikeru prognozes ir par Donu, vai uz Eirovīziju dosies kāds cits? 99

Sestdien, 10. februārī, desmit Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursa “Supernova” dalībnieki sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju 68. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Malmes pilsētā Zviedrijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Skatītāji un žūrija pusfinālā lēma, ka konkursa “Supernova” finālā piedalīsies Alekss Silvers, Avéi, Dons, Ecto, Edvards Strazdiņš, Funkinbiz, Katrīna Gupalo, grupa “Papīra lidmašīnas”, Saint Levića un duets “Vēstulēs”.

Finālā katrai skatītaja balsij būs būtiska nozīme – par savu favorītu no viena tālruņa numura varēs zvanīt un sūtīt īsziņas neierobežotā skaitā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Balsot par savu iecienīto mākslinieku varēs jau no raidījuma sākuma. Būtiski, ka, balsojot ar telefonzvanu, viens zvans atbildīs vienai balsij, bet viena īsziņa māksliniekam piešķirs uzreiz desmit balsis.

Konkursa uzvarētāju noteiks skatītāju un žūrijas balsojuma kopvērtējumā. Detalizētus rezultātus, norādot žūrijas piešķirtās vietas un skatītāju balsojuma rezultātus, LTV publicēs pēc konkursa fināla. Savukārt konkursa žūrijas sastāvu LTV atklās maijā, kad būs noslēdzies Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss.

Uzstāšanās secība konkursa “Supernova” finālā:

  1. “Vēstulēs” ar dziesmu “Kur?”
  2. Avéi – “Mine”
  3. “Papīra lidmašīnas” – “Mind Breaker”
  4. Katrīna Gupalo – “The Cat’s Song”
  5. Ecto – “Outsider”
  6. Dons – “Hollow”
  7. Saint Levića – “Tick-Tock”
  8. Edvards Strazdiņš – “Rock n’ Roll Supernova”
  9. Funkinbiz – “Na Chystu Vodu”
  10. Alekss Silvers – “For the Show”

Skatītājus konkursa “Supernova” finālā priecēs viesmākslinieki no kaimiņvalstīm: igauņu māksliniece Alika, kura pagājušā gada Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu “Bridges” ieguva 8. vietu, kā arī Gabrielius Vagelis – mūziķis no Lietuvas, kurš vairākkārt piedalījies Lietuvas Eirovīzijas atlasēs.

Paralēli konkursa “Supernova” tiešraidei skatītāji ir aicināti sekot līdzi aktivitātēm un tiešraides aizkulisēm LTV un “LTV Supernova” sociālo mediju kontos. Sabiedrībā atpazīstamā satura veidotāja Riharda Gromula komentārus par mākslinieku priekšnesumiem varēs lasīt sociālajā tīklā X. Īpašs “Supernova” saturs fināla nedēļā vērojams arī LTV jauniešu platformās 16+ un +AUDZIS. 8. februārī plkst. 20.00 16+ YouTube kanālā pirmizrādīs raidījumu “Lidijas vīzija”, kur skatītāju iemīļotā Lidijas kundze sniegs savu vērtējumu par konkursa finālistu priekšnesumiem un izvēlēsies savu favorītu. Savukārt konkursa aizkulisēs uzturēsies pašpasludinātā modes ikona un mediju personība Barbara, kura pārbaudīs dalībniekus, liekot viņiem izkāpt ārpus savas konforta zonas.

Šis gads atšķiras no citiem – šogad ir viens izteikts favorīts. Dziesmu “Hollow” izpilda viens no Latvijas populārākajiem mūziķiem Dons, izceļoties uz pārējo dalībnieku fona.

Janvāra beigās mūziķis triumfēja “Muzikālajā bankā” ar dziesmu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”, un tagad ar šo pašu dziesmu, tiesa, izpildot to angliski, uzstājas “Supernova”.

“Jau brīdī, kad tika paziņoti 15 pusfināla dalībnieki, cilvēki sociālajos tīklos rakstīja, ka Dona uzvara ir viennozīmīga. Tieši pirms desmit gadiem Dons uzvarēja “Muzikālajā bankā”, tika nominēts “Zelta mikrofonam” un iekļuva Eirovīzijas atlases konkursa finālā, tomēr Latviju Eirovīzijā nepārstāvēja. Arī šogad piepildījušies pirmie divi notikumi, taču maz ticams, ka mūziķis sestdien neplūks uzvaras laurus. Šim apgalvojumam piekrīt arī “Betsafe” bukmeikeri, kuri novērtēja ar 75.5% iespējamību, ka Dons sestdienas vakarā nodrošinās sev ceļazīmi uz Zviedrijas pilsētu Malmi, kur šogad pulcēsies visi Eirovīzijas dalībnieki, ” skaidro Betsafe pārstāvis.

Reklāma
Reklāma

Varētu domāt, ka Dona izteiktais favorīta statuss izbeidzis jebkādas intrigas, taču tā nebūt nav. “Betsafe”

bukmeikeri piedāvā koeficientus arī par to, kura dziesma, balstoties žūrijas locekļu vērtējumā un skatītāju balsojumu rezultātos, būs visaugstāk vērtētā, neņemot vērā Dona rezultātu

– jeb kura dziesma iegūs godpilno otro vietu. Šajā aspektā konkurence ir krietni sīvāka. Duets “Vēstulēs”, kas izpilda dziesmu “Kur”, ir vienīgie, kas uzstājas ar skaņdarbu latviski. Gados jaunie mākslinieki patīkami pārsteidza ar savu priekšnesumu,un bukmeikeru vidū tiek uzskatīts, ka ar 30% iespējamību tieši viņi ieņems visaugstāko vietu pārējo deviņu dalībnieku vidū. Katrīna Gupalo izpilda dziesmu “The Cat’s Song”, un lipīgais meldiņš noteikti daudziem palicis galvā. Ar iespējamību 23.4% bukmeikeri prognozē Katrīnu Gupalo par galveno konkurenti duetam “Vēstulēs”, bet labas izredzes “cīņā bez Dona” tiek prognozētas arī mūziķei Saint Levica ar skaņdarbu “Tick Tock”, prognozējot 20.5% uzvaras iespējamību.

Konkursa “Supernova” mērķis ir atrast mākslinieku, kas pārstāvēs Latviju vērienīgajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Malmē, Zviedrijā.

Izlozē noskaidrots, ka konkursa “Supernova” uzvarētāja dziesma Eirovīzijas konkursā izskanēs otrajā pusfinālā. Tajā kopā ar Latviju šogad piedalīsies arī Albānija, Armēnija, Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Grieķija, Gruzija, Igaunija, Izraēla, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Sanmarīno un Šveice. Eirovīzijas otrais pusfināls notiks 9. maijā, bet fināls – 11. maijā.

Konkursa “Supernova” fināla tiešraide 10. februārī sāksies plkst. 21.10, un to būs iespēja vērot LTV1, REplay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī LTV7, kur tiešraidi papildinās zīmju valodas tulkojums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.