"Čūsku vārdi" pirmizrāde Dailes teātrī

FOTO. Lieliski jaunumi! Aktieris Jānis Paukštello jauniestudējumā “Čūsku vārdi” atgriežas uz Dailes teātra skatuves 11

Ciklā “Dailes kanons” tapis jauns iestudējums “Čūsku vārdi”. Rīt, 1. decembrī, Dailes teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde režisora Jura Joneļa iestudējumam “Čūsku vārdi”, kas vienlaicīgi būs arī leģendārā un skatītāju iemīļotā Dailes teātra aktiera Jāņa Paukštello atgriešanās uz teātra skatuves. Skatuves meistara izrādes partneris būs jaunās paaudzes aktieris Kārlis Arnolds Avots, un viņi skatītājus uzrunās caur Raiņa dzeju. 

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Ne uz priekšu, ne atpakaļ tīruma malā – palīdzīgu roku “ātrajiem” sniedz fiksi vietējie puiši: Personāls sūta jums sveicienus! 15
Lasīt citas ziņas

Iestudējuma “Čūsku vārdi” pamatā ir Raiņa esamības likumu meklējumi no “Dagdas piecām skiču burtnīcām” un leģendārie dialogi starp Jāzepu, viņa tēvu un Ēģiptes galma padomnieku Potiferu. Jānis Paukštello atlasījis ietilpīgākās rindas un izveidojis stāstījumu par savu iekšējo ceļu, kas vedis pretim lieliem panākumiem un smagiem zaudējumiem, un par nemitīgo cīņu pašam ar sevi. Aktieris uzsver, ka šai izrādei atlasījis dziļi personisku dzeju, un pats saka, ka šis darbs ir izlolots sirdī. Līdzās Paukštello jaunais aktieris Kārlis Arnolds Avots savā lomā iezīmē pāreju, uzdodot jautājumu, kā pārņemt vecmeistara zināšanas un likt tās lietā savā ceļā. 

 

Izrādē piedalās Eliass Gricmanis un Dailes teātra un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas “Dramatiskā teātra muzikālā aktiera” kursa studenti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Režisors – Juris Jonelis, scenogrāfe un kostīmu mākslinieceIneta Sipunova, komponistsJuris Vaivods, gaismu mākslinieks Reinis Zalte, horeogrāfe Olga Žitluhina. 

 

Izrādes 1. un 2. decembrī.

 

Dailes teātra patrons “Rietumu Banka” – kvalitāte nekad nav nejaušība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.