Atvadas no leģendārās aktrises Baibas Indriksones

FOTO. “Mūžam mūsu piemiņā…” Tuvinieki un aktieri pavada leģendāro aktrisi Baibu Indriksoni pēdējā ceļā 7

Šodien, 20.maijā, Latvijas Nacionālā teātra Baltijā zālē no plkst. 12.00 līdz 13.00 notika atvadīšanās no leģendārās un tautā mīlētās teātra un kino aktrises Baibas Indriksones, kura devās mūžībā šī gada 14. maijā 92 gadu vecumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Baibu Indriksoni pavadīt bija ieradušies gan tuvinieki, gan bijušie kolēģi, Latvijas Nacionālā teātra aktieri, kuru vidū bija Ainārs Ančevskis, Uldis Anže, Normunds Laizāns, kā arī aktrise un režisore Ināra Slucka, režisors Edmuns Freibergs un daudzi citi.

Baiba Indriksone mācījusies Zālīša 1.pamatskolā, vēlāk Rīgas 3.vidusskolā. Kopš Konservatorijas Teātra fakultātes beigšanas 1952.gadā Indriksone visu mūžu nostrādājusi Nacionālajā teātrī, liecina teātra vietnē pieejamā informācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aktrises radošā biogrāfija sākusies ar Ābelītes lomu 1949.gada filmā “Rainis”. Indriksone bijusi precējusies ar kinorežisoru Aleksandru Leimani. Dēls Aivars Leimanis ir Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs, savukārt mazmeita Elza Leimane – Latvijas Nacionālās operas un baleta vadošā soliste.

Indriksone 2007.gadā apbalvota ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, savukārt 2011.gadā viņa saņēma Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmiju par ieguldīto darbu skatuves mākslā.

Jaunībā Indriksone bija lirisku meiteņu lomu tēlotāja, no kurām nozīmīgākās ir Aņa “Ķiršu dārzā”, Dina “Jāzepā un viņa brāļos”, Zelmiņa “Indrānos”. Asākas rakstura šķautnes parādījies tādās lomās kā Felicita “Balto torņu ēnā”, Marikita “Sieviete – debess un elle”.

Pusmūžā Indriksone pārgāja uz raksturlomām, piemēram, Pamela “Augstākais bauslis”, Betīna “Skrandaiņi un augstmaņi”. Spilgta bijusi viņas debija Jaunajā Rīgas teātrī – Minnijas lomā Aira Levina “Rozmarijas bērns” iestudējumā 1997.gadā.

Lielāko popularitāti aktrise iemantojusi ar kinolomām – Lēni “Vella kalpos” un “Vella kalpos Vella dzirnavās” un Olitu Sprēsliņu kinolentē “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Šarmantā latviešu aktrise Baiba Indriksone
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.