Haralds Sīmanis - pieminekļa atklāšana 15.06.2024.

FOTO. “Mūziķis, kurš ar savu izpausmi stāvējis cilvēces ētikas kodeksa sardzē.” Cēsīs atklāta Haraldam Sīmanim veltīta brīnišķīga skulptūra 7

Cēsīs, Maija parkā, 15. jūnijā notika leģendārā dziesminieka Haralda Sīmaņa piemiņas skulptūras atklāšana. Skulptūra, kuru veidojis tēlnieks Ģirts Burvis, izgatavota, pateicoties, sabiedrības ziedojumiem. Atklāšanas koncertā piedalījās Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Zane Šmite, Andris Grunte, Jaunā Rīgas teātra aktieri Sabīne Tīkmane un Jānis Grūtups, kā arī Austrasbērni.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

“Latviešu dziesminieku leģenda – mūziķis, kurš ar savu izpausmi stāvējis cilvēces ētikas kodeksa sardzē. Viņa radošā ceļa sākums saistās ar Cēsu Sv. Jāņa baznīcas jumta atjaunošanu, tās ērģeļu spēles iedvesmotu apgūšanu. Tīrradnis. Dziesmu autors. Dziedonis. Ģitārists. Ērģelnieks. Neskaitāmu Latvijas baznīcu jumtu jumiķis,” tā Haraldu Sīmani raksturo dziedātāja Ieva Akuratere, kuras teiktais nu būs lasāms arī uz piemiņas skulptūras Cēsīs.

Laikā, kad “Austras biedrība” lūdza ziedojumus atvadām no Haralda Sīmaņa, sabiedrība bija tik atsaucīga, ka saziedots tika krietni vairāk kā bija nepieciešams bēru dienai. Bija skaidrs, ka par tautas saziedotajiem līdzekļiem jātop arī piemiņas skulptūrai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sekojot dziesminieka sievas Gitas Sīmanes ieteikumam, tika uzrunāts pieredzes bagātais tēlnieks Ģirts Burvis, kurš, nu jau darbu īstenojis.

Skulptūra tapusi, kā minēts, galvenokārt, pateicoties sabiedrības ziedojumiem, kā arī Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra finansiālam atbalstam. Pateicība arī Cēsu pašvaldībai, kas nodrošina skulptūras labiekārtošanas darbus un atklāšanas koncerta norisi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.