Dziesminieks Haralds Sīmanis.
Dziesminieks Haralds Sīmanis.
Foto: LETA

Vāc ziedojumus Haralda Sīmaņa izvadīšanai: “Lai godam varam atvadīties no leģendārā dziesminieka” 53

Atvadīšanās no dziesminieka Haralda Sīmaņa (1951–2022), kurš 1. decembrī devies mūžībā, notiks 8. decembrī plkst. 12.00.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Izvadīšana notiks no Cēsu baznīcas, pēc tam vistuvākie cilvēki viņu pavadīs uz krematoriju Valmierā, sociālās saziņas tīklā “Facebook” vēsta Austras biedrība. Tāpat biedrība aicina ziedu vietā nest svecītes un vāc ziedojumus, lai godam atvadītos no mūziķa.

“Esam vienojušies ar Haralda Sīmaņa tuviniekiem, ka centīsimies atbalstīt viņus šajā grūtajā brīdī, palīdzot vākt ziedojumus, lai varam godam atvadīties no leģendārā dziesminieka. Aicinām ziedot, veicot pārskaitījumu uz Austras biedrības ziedojumu kontu ar obligātu norādi: “Ziedojums atvadām no Haralda Sīmaņa”,” informē organizācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš jau ziņojām, ka 1. decembrī, mūžībā devies dziesminieks Haralds Sīmanis, vēsta mūziķis Andris Grunte, kurš ar Sīmani bieži kopā muzicējis.

Mūziķis dzimis 1951.gada 12.jūnijā Cēsīs. Sīmanis ir latviešu dziesminieks, kurš pēc profesijas bija jumiķis. Mākslinieks muzikālo izglītību nebija ieguvis, bet ģitāras un ērģeļu spēli apguva pašmācības ceļā.

Pērnā gadsimta 70.gados Sīmanis sāka sadarbību ar dzejnieku Arvīdu Ulmi. 1976.gadā tika radīta poēma ērģelēm “Mīlestība nekad nebeidzas” ar Ulmes vārdiem, savukārt 1978.gadā top dziesmu cikls “Likteņa lietavas”, 1979.gadā – “Par zāli, sāli un Tevi”.

Mūziķis ir izdevis vairākus albumus. Viens no viņa populārākajiem skaņdarbiem ir balāde “Ezers”, kuru viņš 1980.gadā izpildīja “Mikrofona dziesmu aptaujas” noslēguma koncertā un pēc šīs uzstāšanās mākslinieks ieguva plašāku atpazīstamību.

Astoņdesmito gadu vidū Sīmanis attālinājās no lielās skatuves, lai strādātu individuāli. Kopš deviņdesmitajiem gadiem viņš regulāri apbraukājis Latvijas baznīcas ar savu dziesmu koncertiem.