Ozola jaunais albums "1979"

FOTO. “Nostalģija, mazliet ironijas, bet pāri visam – enerģija!” Pašmāju reperis Ozols izdod jaunu albumu un sola pārsteigumus 12

Albuma veidošanā piedalījusies virkne pašmāju hip hopa un repa kultūras pārstāvju, kuri bijuši līdzās Ozola muzikālajiem eksperimentiem daudzu gadu garumā no pirmssākumiem līdz pat šai dienai, tostarp, DJ Galaktik, Elground, xantikvariāts, Oriole, Prusaks, Steps, Hottes, Trench Mafia Locco, Zemsegu pasaule, Marko, ansis, Krivenchy, Oda, Vaipers (Lietuva) un virkne citu dažādu žanru mūziķu.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Ne uz priekšu, ne atpakaļ tīruma malā – palīdzīgu roku “ātrajiem” sniedz fiksi vietējie puiši: Personāls sūta jums sveicienus! 15
Lasīt citas ziņas

Albuma skanīgumu un muzikālo virtuozitāti papildināja Ritvara Garozas keyboard panči. Helmuts dalījies ar spēcīgiem un uzrunājošiem bītiem, NiklāvZ sniedzis savu artavu ievadu, huku un bitosu radīšanā. Arnis Račinskis, ansis un rolands če līdz ar Andi Ansonu veidojuši albuma gala skanējumu, kā arī tā pilnveidošanā piedalījušies Dāvis Jurka, Kaspars Vizulis un Andris Buķis. Savukārt soula, gospeļa un džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa kopā ar Riga Gospel Chpir palīdzējusi Ozola smilšpapīra repam iemirdzēties jaunā gaismā.

Ozols: “Albumu piepilda nostaļģija, mazliet ironija, arī skumjas, bet, protams, pāri visam – enerģija. Tik daudz emociju viena Latvijas repera albumā, šķiet, līdz šim nav apkopots. Paldies visiem draugiem un līdzgaitniekiem, kuri pievienojās šajā muzikālajā eksperimentā. Kopā esam radījuši kolorītu muzikālu kaleidoskopu ar negaidītiem pagriezieniem. Bija prieks sadarboties ar ikvienu, kurš pielika savu artavu šo 15 kompozīciju veidošanā. ”

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt šī gada nogalē 28.decembrī Ozols aicina uz savu līdz šim vērienīgāko koncertu Arēnā Rīga. Tas norisināsies 2 daļās – pirmā daļa būs veltīta saspēlei kopā ar Latvijas Radio Bigband un neatkārtojamo Kristīni Prauliņu, kas piešķirs jaunu un bagātīgu nokrāsu jau zināmajiem pēdējos gados tapušajiem skaņdarbiem. Savukārt otrā daļa būs retrospektīvs atskats uz mākslinieka visu laiku spilgtākajiem singliem. Tas paredzēts kā pārsteigumiem bagāts priekšnesums, kurā līdzās Ozolam uz skatuves kāps virkne citu pašmāju mūziķu.

Koncertā izskanēs visiem labi zināmi un populāri hiti, tostarp, O.Z.O.L.S., Personības rekords, Rajons, Stils, Superhaips, Pavasaris, Saulesstariņš, Tu Nāc Tu Ej u.c.

Ozols: “Arēnā es vēlos apvienot visus savus klausītājus. Savā mūziķa karjerā esmu daudz uzstājies Latvijas pilsētās uz lielākām un mazākām skatuvēm. Tie ir dažādi klausītāji, dažāda vecuma auditorijas, taču viņus visus vienmēr vienojusi interese par manu mūziku un daiļradi kā tādu. Tāpēc ir pienācis laiks satikties visiem vienkopus jaudīgā vairāku stundu koncertšovā. Pavisam noteikti būs pārsteigumi! Decembra beigas ir labs laiks, lai restartētos pirms nākamā gada un 28.decembra koncerts pirmkārt jau ļaus mums visiem kopā pavadīt aizejošo gadu un pavisam noteikti iedos jaunu sparu un enerģiju ieiet 2024.gadā.”

Biļetes un informācija par pasākumu pieejamas interneta vietnē www.1979.lv.

Saite uz albumu, koncerta Event Facebook.

* Ģirts Rozentāls jeb Ozols ir viens no Latvijas hiphopa mūzikas pamatlicējiem. Muzikālo darbību uzsāka 1996. gadā grupu “Fact” un “Rool Makaz” sastāvā. Solokarjeru uzsāka aizvadītās desmitgades sākumā ar debijas singlu “Neko 2005” (2000), pēc kura sekoja albumi “Cieņa un mīlestība” (2001), “Augstāk, tālāk, stiprāk” (2002), “Dūzis” (2003) un 2009. gadā izdotais albums “Neatkarība”. Pēc vairāku gadu pārtraukuma 2015. gadā Ozols atgriezās Latvijas mūzikā ar savu piekto studijas albumu “Atpakaļ nākotnē”. Savas radošās darbības laikā Ozols uzstājies Dziesmu svētkos ar apvienoto kopkori, ar apvienību “Austrumubloks” viesojies pie eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, sasniedzis Zelta diska statusu ar albumiem “Cieņa un mīlestība” un “Augstāk, tālāk, stiprāk”, astoņas reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.