Zelta mikrofons 2024

FOTO. Mūziķi aicina uz debatēm par kritiku sašutušo Elitu Mīlgrāvi un nosauc viņas komentāru par “meliem un puspatiesībām” 56

Ziņa papildināta plkst. 14.53 ar pēdējo rindkopu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Jau vēstījām, ka pēc spožās “Zelta Mikrofona” (ZM) ceremonijas daudzi ar mūziku saistīti cilvēki, tostarp DJ Rudd, Arnis Račinskis un Ainars Mielavs, norādīja uz pasākuma trūkumiem, kā arī pasākuma rīkotājas Elitas Mīlgrāves “narcismu un bezgaumību”. Žurnālam “Kas Jauns” komentāru sniegusi arī E.Mīlgrāve.

Pēc “Zelta mikrofona” ceremonijas viņa saņēmusi kaudzi pārmetumu no pašmāju mūziķiem un mūzikas lietpratējiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņa žurnālam norāda: “Es to nerīkoju peļņas dēļ. Es to daru un gribu darīt pēc vislabākās sirdsapziņas, lai radītu mūziķiem svētkus, lai viņus cildinātu par viņu darbu.”

E.Mīlgrāve šajā jomā darbojas jau 28 gadus, tāpēc viņai esot skumji klausīties visos pārmetumos. Tāpat viņa piebilst, ka viņas grāmata, ko mūziķi saņēma dāvanā, bija pateicība, nevis mēģinājums reklamēt sevi.

“Ir viegli tagad pēkšņi paziņot, ka “mēs izdarīsim labāk”. Un pārmetumi, ka ZM pieder man… Ir arī tāda lieta kā intelektuālais īpašums, un arī šis pasākums nav nokritis no gaisa. Tā ir mana ideja, un es to gadu gadiem esmu īstenojusi, protams, konsultējoties ar nozares speciālistiem. Tāpēc tagadējie paziņojumi, ka nozares cilvēkiem nav izdevies izveidot dialogu ar mani, lai šo pasākumu attīstītu kvalitatīvāku… Nu nevajag pārspīlēt,” viņa norāda, piebilstot, ka viņa ņēmusi vērā ieteikumus, apspriedusi nianses ar profesionāļiem, taču daudz ko ietekmējis samazinātais finansējums.

Kā vēstījām, plašu komentāru savā “Facebook” profilā publicējis Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd: “This is why we can’t have nice things” jeb kādēļ es ceru, ka vakar piedzīvotais ir pēdējais “Zelta Mikrofons”.Nepārprotiet, aizvadītajā ceremonijā statuetes saņēma ieraksti, pie kuriem esmu strādājis, kā arī ar mani cieši (un dažos gadījumos mazāk cieši) saistīti mākslinieki. Priecājos par viņiem no visas sirds. Zinu, ka novērtējums radošajiem ir svarīgs, lai arī tas nāk caur pasākumu, kur ja pakasa nost virsslāni, atrodi nopietnu puvi.

Elitas narcisisms (vai/un mārketinga gājiens), kas izpaudās ar savas grāmatas bāšanu visiem laureātiem klēpī, ir, maigi izsakoties, apnicis.

Kā jau Arnis rakstīja savā profilā – tas nav normāli, ka pasākumam, kurš tiek pasniegts kā vienīgā neakadēmiskās mūzikas prestiža ceremonija, kam tiek novirzīta Kultūras ministrijas (nodokļu nauda) un LaIPA (izpildītāju un producentu kolektīvā nauda), ir viena konkrēta seja. Zīmols pieder privāti Elitai. Peļņa (ja tāda tiek gūta) arī paliek viņai. Nozares cilvēki droši vien brīnīsies – peļņa? Jā, ieejiet Lursoftā, papētiet.

Vakardienas pasākums izskatījās pēc vidējas kvalitātes korporatīvā pasākuma (no offence kolēģiem šai segmentā). Atšķirība tik tāda – parasti korporatīvajos (jeb kā mēs mīļi tos mēdzam saukt par “kotletēm”) mūziķi pelna. Un vēl par žūriju – vakar Jānis Žilde arī pateica – žūrijā ir 40 cilvēku. Ko tas nozīmē – dažas nominācijas vērtē uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi speciālisti. Vai tas tiešām ir objektīvi? Ja es pats saņemu statueti, kuru man ir piešķīruši Žilde, Rudaks, Vanzovičs un vēl pāris, piedodiet, čaļi, manās acīs tur nav lielas vērtības. Piemēram – Igaunijā ir 3x lielāka žūrija, attiecīgi arī objektīvāks novērtējums.

Reklāma
Reklāma

Līdzīgu viedokli pauda arī mūziķis un dziesmu autors Arnis Račinskis. Viņš situācijā velk paralēles ar teātri: “Kolēģi mūziķi un producenti! Ko jūs teiktu, ja nacinālo teātra balvu ceremoniju “Spēlmaņu nakts” rīkotu, piemēram SIA “A. Hermanis”? Un ja “Spēlmaņu nakts” būtu reģistrēts kā A. Hermaņa zīmols Preču zīmju datubāzē.

Un ja starp nominācijām būtu arī, piemēram, RIMI gada izrāde un Elektrum aktieris. Un ja aktieri epastos saņemtu aicinājumu maksāt par ielūgumiem savām otrajām pusītēm skaidrā naudā (un daļa to arī darītu). Un žūrija un skatuves mākslinieki ceremonijas saturu radītu par velti (jo honorāri, kaut simboliski, ir izdevumi SIA “A.Hermanis” biznesam).

Un pasniedzot balvu, jums līdzi dotu A.Hermaņa nule izdoto grāmatu ar A.Hermani uz vāka. Un “Spēlmaņu nakts” soc.mediju saturs sastāvētu no A.Hermaņa bildēm ar citātiem vai bildēm ar A. Šleseru.

Jūs taču teikti, ka joks kaut kāds, tas nav nopietni. Jūs taču saprastu aktierus, kas teiktu – nē, tas pasākums nepārstāv mani. Tā, protams, ir laba publicitāte, bet tas nepārstāv mani un manas mākslas ideju. Un mēs taču teiktu – kolēģi mākslinieki, kāpēc jums nerīkot savu balvu ceremoniju, kam jums tas narciss priekšā pakaļā.

Mums ir mūs visus pārstāvošas organizācijas, kolektīvā pārvaldījuma organizācijas, galu galā Kultūras ministrija. Ideja, nolikums, konkurss īstenotājam, pasākums – repeat. Atvainojos A. Hermaņiem, ērtas ilustrācijas labad riskēju būt rupjš, tomēr mans nodoms ir labs.”

Žurnālā “Kas Jauns” komentējot pārmetumus par “Zelta mikrofonu” kā viņas privāto zīmolu, Mīlgrāve paudusi neizpratni  – kas tur slikts, ja uzņēmējs pelna, vai tas būtu aizliegts?

Pilns komentārs lasāms “Kas Jauns” 12. marta numurā!

Atbildot uz “Kas Jauns” publikācijā publicēto komentāru, DJ Rudd, publicējis “Facebook” ierakstu, ka ir kopā ar Arni Račinski ir gatavi publiskai debatei ar Elitu Mīlgrāvi, kura no tās, kā norāda mūziķis, izvairās: ” Es un Arnis esam gatavi ar Tevi publiskai debatei jebkurā laikā un jebkurā medijā. Kā zināms, Tu šobrīd izvairies to darīt Latvijas Radio 5 ēterā, aizbildinoties, ka tuvāko nedēļu laikā nav neviena brīva brīža. Visus melus, visas puspatiesības, kuras šodien esi minējusi “Kas Jauns” publikācijā, mēs ļoti vienkārši varam atspēkot.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.