Latvijas Okupācijas muzeja "Nākotnes nams" būvniecība.
Latvijas Okupācijas muzeja "Nākotnes nams" būvniecība.
FOTO: Edijs Pālens/LETA

FOTO: Paziņo, kad ekspluatācijā nodos Okupācijas muzeja ēku 1

Atjaunoto Latvijas Okupācijas muzeju un tam blakus topošo piebūvi “Nākotnes nams” paredzēts nodot ekspluatācijā 2020.gada vasarā, piektdien muzeja spāru svētkos sacīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Viņa atgādināja, ka šim pārbūves un jaunbūves projektam dažādi šķēršļi tika likti vairāk nekā desmit gadus, bet pērn, pateicoties Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas un VNĪ centieniem, projekts beidzot ir izkustējies.

Gruškeviča piebilda, ka līdz nākamā gada beigām tiks veikta arī Strēlnieku laukuma sakārtošana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs piebilda, ka muzejs pagaidu telpās atrodas jau septiņus gadus un tas ir pārāk ilgs laiks.

Nollendorfs arī uzsvēra, ka atjaunotajās un jaunuzbūvētajās telpās izvietosies gan pastāvīgā ekspozīcija, gan muzeja krājumi – rakstiskās un video liecības. Tāpat būs pieejamas modernas mācību telpas un konferenču telpas.

Latvijas Okupācijas muzeja jaunajā daļā – “Nākotnes namā” paveikti aptuveni 80% būvdarbu, savukārt vecajā muzeja daļā – apmēram 20% nesošo konstrukciju būvdarbu.

Jaunajā daļā notiek inženiertīklu izbūve, bet vecajā daļā saskaņā ar tehniskās pārbaudes rezultātiem norisinās demontāžas darbi, antikorozijas pasākumi, papildu konstrukciju stiprināšana un jaunu sienu mūrēšana.

Visā kompleksā turpinās darbs pie jumta izbūves, kā arī notiek labiekārtošanas darbi – kāpņu izbūve un ārējo inženiertīklu izbūve.

Kopumā Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvei un padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa izveidei Kultūras ministrija piesaistījusi valsts budžeta finansējumu – 8,9 miljonus eiro.

Okupācijas muzeja pārbūve

Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projektā “Nākotnes nams” saglabāta latviešu arhitekta Gunāra Birkerta ideja – arhitekta 2001.gadā dāvinātās Okupācijas muzeja pārbūves skices. Muzeja jaunā koncepcija paredz 1970.gadā būvēto ēku papildināt ar baltu piebūvi un stikla sienu, kā arī piešķirt muzejam mūsdienu funkcionalitāti.

Vienlaikus ar muzeja pārbūvi un “Nākotnes nama” būvniecību jaunajai ēkai Strēlnieku laukumā uz Daugavas pusi piekļausies arī Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāls – mākslas objekts “Vēstures taktīla”.

Reklāma
Reklāma

Memoriāla ideja ir pieminēt tautas upurus, iesaistot ikdienas pilsētu dzīvās skaņas piemiņas kompleksa funkcijas un arhitektūras formā. Tas ir simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un mūsu tautas skumjākajiem vēstures brīžiem, pauda projekta īstenotāji.

Uz muzeja pārbūves laiku Okupācijas muzejs un tā patstāvīgā ekspozīcija atrodas Raiņa bulvārī 7. Plānots, ka pēc ēkas pārbūves un iekārtošanas muzejs tā vēsturiskajās telpās Strēlnieku laukumā atgriezīsies 2020.gada otrajā pusē.

2018.gada 29.maijā VNĪ parakstīja būvniecības līgumu ar iepirkuma uzvarētāju “Skonto būve”. Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves un jaunās piebūves “Nākotnes nams” kopējas būvniecības izmaksas ir 5,19 miljoni eiro un darbi ir jāpabeidz gada laikā no līguma parakstīšanas brīža.

VNĪ šobrīd īsteno 85 infrastruktūras attīstības projektus aptuveni 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamo īpašumu adresēm ar 1200 ēkām 1,1 miljona kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.