Ciemos pie Ričarda Stikāna un viņa eksotiskajiem mājas mīluļiem

FOTO. Piepilda bērnības sapni: Ričarda Stikāna aukstasiņu mājas mīluļi – zirnekļi un pat karaliskie pitoni 2

Kad runa ir par mājdzīvniekiem, visi uzreiz iedomājas mājas mīluļus – suņus, kaķus un, iespējams, vēl kādu pūkaini. Tomēr, izrādās, arvien populārāki par mājdzīvniekiem kļūst rāpuļi – tarantuli, zirnekļi, ķirzakas un pat čūskas! Lai vairāk uzzinātu par šiem aukstasiņu mājdzīvniekiem, viesojāmies pie “Spiderzone.lv” īpašnieka Ričarda Stikāna. Viņu kopā ar dažādiem rāpuļiem varēs satikt 11. un 12. martā izstādē “PetExpo 2023” Ķīpsalā.

Reklāma
Reklāma

Bērnības sapnis

Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Lasīt citas ziņas

Jau bērnībā Ričardam bija vēlme pēc neierasta mājdzīvnieka – tarantula, bet viņa vecāki tajā laikā bija kategoriski pret eksotisku dzīvnieku mājās. Augot nepiepildītais sapnis tika aizmirsts – līdz dienai, kad pirms sešiem gadiem ar topošo sievu abi apmeklēja Tropu māju Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Lai gan sākumā sieva teica, lai pat nedomājot par zirnekļiem kā mājas mīluļiem, Ričardu tas neatturēja, un bērnības sapnis piepildījās – mājās parādījās trīs skaisti un pūkaini zirnekļi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar laiku, kad cilvēki sāka jautāt, vai šos dzīvniekus var iegādāties, Ričards, būdams tirgotājs ar piecpadsmit gadu stāžu, saskatīja iespēju. Tā pēc pusgada tika atvērts internetveikals “Spiderzone.lv”, un kolekcija bija pieaugusi jau līdz 300 rāpuļiem.

Privātā kolekcija

Rāpuļu tirgošana nav primārais mērķis, tāpēc mīļākie un neparastākie dzīvnieciņi tiek atstāti privātajā kolekcijā, kas ir īpašnieka lepnums. Tā pirms diviem gadiem, kad viens no Ričarda klientiem ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi citur, kolekciju papildināja pirmais reptilis Džidži (GG) – bārdainā agāma (latin. Pogona vitticeps).

Ričardam šie eksotiskie mājdzīvnieki iepatikās, un, braukājot pa Eiropas izstādēm, tika nopirktas vēl četras agāmas – katra savas nokrāsas un ar dažādiem raksturiem.

Skaistās un unikālās čūskas – karaliskie pitoni

Izstādēs uzmanību piesaistīja ne tikai agāmas, bet arī karaliskie un skaistie pitoni. “Spiderzone.lv” īpašnieks jau vairākus gadus bija interesējies par šīm čūskām un pēc saziņas ar Eiropas partneriem saprata, ka ir gatavs uzņemt savā kolekcijā karaliskos pitonus (latin Python regius).

Pitoni kolekcijai piešķir krāšņumu, jo katram pitonam ir sava krāsa un raksts, kurš ir tieši tik unikāls, cik cilvēka pirksta nospiedums.

Karaliskie pitoni ir mednieki un var iekost, tāpēc pirms ņemšanas rokās vislabāk ir tos vizuāli novērtēt, tādā veidā paredzot čūskas iespējamo reakciju dažādās situācijās. Piemēram, izstiepts kakls un mēles rādīšana ne vienmēr nozīmē dusmas.

Visticamākais, pitons izvērtē vidi, kurā tas ir nonācis, smaržojot gaisu un ziņkārīgi meklējot siltuma avotus.

Izvēlies savu mājdzīvnieku

Lai gan daļa no eksotiskajiem mājdzīvniekiem ir indīgi, tos ir salīdzinoši viegli kopt. Tāpēc Eiropā arvien biežāk vecāki bērnam pērk tieši kādu eksotisku mājdzīvnieku suņa vai kaķa vietā. Piemēram, zirnekļi ir jābaro reizi divās nedēļās, skatoties, cik labi rāpulis ir paēdis.

Ja tarantuls ir pieēdies, ko var pateikt, novērtējot vēdera izmēru attiecībā pret tarantula galvu, tad barot var retāk, lai nerastos problēmas no pārēšanās. Savukārt mājvietu savas kolekcijas divām tarantulu mātītēm Ričards nav mainījis jau gadus trīs.

Protams, ne visi eksotiskie dzīvnieki ir ļoti viegli kopjami. Piemēram, pitoniem vajadzētu terāriju, kur nepieciešams uzturēt +32 grādu temperatūru karstajā pusē, jo savvaļā tie ir sastopami Āfrikā un lielāko daļu laika pavada guļot alās līdz pat 23 stundām diennaktī. “Spiderzone.lv” veikalā karaliskajiem pitoniem ir uzstādīts speciāls siltuma mērītājs, kuru var regulēt ar mobilā telefona aplikāciju.

Reklāma
Reklāma

Parūpējies par savu mīluli

Ričardam rūp savi dzīvnieciņi, viņš viņus apčubina, samīļo un par katru stāsta ar lepnumu, kāds ir jebkuram mājdzīvnieka saimniekam, lai vai tas būtu kaķis, suns vai rāpulis. Par to varēsiet pārliecināties Ķīpsalā, satiekot pašu saimnieku un apskatot daļu no Ričarda Stikāna privātās kolekcijas 11. un 12. martā izstādē “PetExpo”!

Papildu būs iespēja arī apskatīt dažādu šķirņu suņus un kaķus, izvizināties ponija mugurā, klausīties dažādu putnu skaņās, iepazīt eksotiskus dzīvniekus, samīļot trusīti, kā arī baudīt piepūšamo atrakciju priekus kopā ar visu ģimeni.

Norises vieta un laiks:

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā
11. un 12. martā plkst. 10.00–18.00

Ņem vērā!

Ja vēlies izstādi apmeklēt kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Biļešu cenas:

Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,50 EUR
Pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,50 EUR
Pieaugušajiem – 5,50 EUR
Ģimenes biļete – 14 EUR
Biļetes iepriekšpārdošanā internetā līdz 10.03.2023. pusnaktij šeit.

Autostāvvieta – 4 EUR
Piepūšamās atrakcijas bez papildu maksas!

Tirdzniecības centrā “Olimpia” izstādes apmeklētājiem tiks nodrošināta bezmaksas stāvvieta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.