VIDEO. Veterinārārste parāda un pastāsta, kā sniegt pirmo palīdzību savam mājdzīvniekam 0

Tuvojoties pavasarim, arī dzīvnieki kļūst aktīvāki un palielinās risks gūt traumas. Tieši tāpēc īpašniekiem ir jābūt gataviem sniegt savam mīlulim pirmo palīdzību. 11. un 12. martā mājdzīvnieku izstādē “PetExpo 2023” Ķīpsalā profesionāla veterinārārstu komanda “Universitātes vetfonds” prezentēs visu vajadzīgo pirmās palīdzības aptieciņai. Savukārt par to, kas un kāpēc aptieciņā nepieciešams, pastāstīs veterinārārste Astra Ārne.

Reklāma
Reklāma

Nomierini dzīvnieku un aprūpē brūci

Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Lasīt citas ziņas

Pirmais uzdevums, ja gadās trauma vai brūce, ir dzīvnieka nomierināšana, kam seko brūces dezinfekcija un apstrāde. Mīluli nomierināt ir visvieglāk, ietinot viņu segā vai dvielī un piespiežot sev klāt. Kad jūtams, ka dzīvnieks vairs nav stresā, var sākt brūces apstrādi. Tam aptieciņā ir paredzēta šļirce, dezinfekcijas šķīdums un salvetītes, ar kurām brūci iztīra, lai samazinātu iespēju attīstīties infekcioziem procesiem.

Obligāta ir arī matu apgriešana ap brūci. Tam vislabāk izmantot šķēres ar truliem, uz augšu noapaļotiem galiem. Savukārt, ja brūce ir plaša vai dziļa, vai ir spēcīga asiņošana, uz brūces jāuzliek, vēlams, sterils pārsējs un jādodas pie veterinārārsta.

Pabeidz brūces apstrādi

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc brūces attīrīšanas to vajag apsaitēt. Pat ja brūce neasiņo, tas pasargās no nevajadzīgiem netīrumiem un dzīvnieka instinkta – laizīt brūci. Arī šajā situācijā tiek izmantotas salvetītes. Ja ir asiņošana, salvetītes liek vairākās kārtās un pietin ar parasto marli.

Svarīgi atcerēties – to nedrīkst izdarīt par stingru! Pēc tam marli var nostiprināt vai nu ar speciālu “Duapore” leikoplasta plāksteri, kurš labi pielīp pie apmatojuma, nenodarot pāri dzīvniekam tā noņemšanas laikā, vai arī ar pašlīpošo saiti. Tās ir vairāku izmēru un ar rūgtu garšu, lai dzīvnieks to nelaizītu.

Veterinārārsts – jūsu dzīvnieka speciālists

Jebkuram dzīvnieka īpašniekam ir savs uzticams veterinārārsts vai klīnika, kur mīlulis tiek aprūpēts. Bet ārkārtas situācijā var gadīties, ka speciālista numuru nav nemaz tik viegli atrast. Tieši tāpēc veterinārārste Astra Ārne iesaka svarīgākos kontaktus ielikt somiņā redzamā vietā, lai tie vienmēr būtu atrodami.

Ko darīt, ja ir pēkšņa caureja

Caureja vienmēr parādās negaidot, tāpēc pirmās palīdzības aptieciņā vajadzētu būt arī pretcaurejas tabletēm vai šķīdumiem. Protams, sākumā, pirms jūs dodat medikamentus, var nogaidīt dažas stundas, jo ir iespējams, ka suns vai kaķis ieēdis kaut ko garšīgu, bet sev nevēlamu.

Ja caureja nemazinās, tad gan ir jāiedod tablete, pasta vai šķīdums un dzīvnieks jānovēro, lai saprastu, vai veterinārārsta apmeklējums būs nepieciešams un vai draudi veselībai ir novērsti.

Dzīvnieks regulāri jāatbrīvo no parazītiem!

Tuvojoties siltajam laikam, dabā parādās arī bīstamās un bieži sastopamās ērces. Ja savam mīlulim atrodat ērci, nevajadzētu uzreiz skriet pie veterinārārsta, bet tikt galā pašiem. “Universitātes vetfonds” izstādē piedāvās divu dažādu izmēru ērču izņēmējus, attiecīgi lielākām un mazākām ērcēm, kas ir iestiprināti trauciņā, kuru var ērti paņemt līdzi arī bez pirmās palīdzības aptieciņas.

Reklāma
Reklāma

Sakomplektē pirmās palīdzības aptieciņu!

Šādi izskatās pirmās palīdzības aptieciņa dzīvniekam.
Publicitātes foto


Pirmās palīdzības aptieciņu ieteicams ņemt līdzi arī ceļojumos, tāpēc svarīgi ir to sakomplektēt ar vairākām pirmās nepieciešamības precēm. Jautājot par izmaksām, Astra atbild, ka precīzu cenu pašlaik nosaukt ir grūti, bet dārgākais ir dezinfekcijas šķīdums, asiņu apturēšanas pulverītis un ziede – katrs izmaksā ap 20 eiro.

Jāņem vērā, ka šie ir ilgstoši, vairākas reizes lietojami produkti. Savukārt salvetītes, marles, caurejas tabletes un pārējie produkti būs katrs vidēji līdz trīs eiro; to cena ir atkarīga arī no iepakojuma lieluma.

“Universitātes vetfonds” ir profesionāla veterinārārstu komanda, kas jau vairāk nekā 26 gadus nodrošina savus klientus ar labāko aprīkojumu, veterinārajām zālēm un dabiskas izcelsmes papildbarībām, kā arī dalās ar zināšanām par dzīvnieku veselību un labsajūtu.

Ko varēsi satikt un apskatīt izstādē?

Lielākā mājdzīvnieku izstāde "PetExpo 2020" jau drīzumā!

Izstādē “PetExpo 2023” 11. un 12. martā “Universitātes vetfonda” stendā varēs iegādāties jau sakomplektētas pirmās palīdzības aptieciņas ierobežotā daudzumā par īpaši pievilcīgām izstādes cenām! Bet, ja vēlēsieties to papildināt vai sakomplektēt pats, – profesionāļu komanda palīdzēs to izdarīt.
Papildus būs iespēja arī apskatīt dažādu šķirņu suņus un kaķus, izvizināties ponija mugurā, iepazīt eksotiskus dzīvniekus, samīļot trusīti, klausīties dažādu putnu skaņās, kā arī baudīt piepūšamo atrakciju priekus kopā ar visu ģimeni.

Izstādes organizators Latvijas Kinoloģiskā federācija (LKF) un Latvijas felinoloģijas asociācija „Felimurs”, rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Norises vieta un laiks:

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā
11. un 12. martā plkst. 10.00–18.00

Ņem vērā!

Ja vēlies izstādi apmeklēt kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Biļešu cenas:

Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,50 EUR
Pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,50 EUR
Pieaugušajiem – 5,50 EUR
Ģimenes biļete – 14 EUR
Biļetes iepriekšpārdošanā internetā lētāk šeit.
Autostāvvieta – 4 EUR
Piepūšamās atrakcijas bez papildu maksas!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.