Laukos
Mežsaimniecība

FOTO. Rīgas centrā durvis vērusi sēņotāju paradīze0

Dabas muzejā apskatāma izstāde "Sēņu dienas 2020"

No šodienas līdz svētdienai Latvijas Nacionālajā dabas muzejā norisināsies tradicionālā rudens izstāde “Sēņu dienas 2020”, un tajā konsultācijas sniegs vadošie sēņu pētnieki.

Sēņu izstādē Dabas muzeja speciālisti piedāvās iepazīt Latvijas sēņu daudzveidību. Katru dienu tiks ievākts jauns materiāls un atrastās sēnes būs sakārtotas apmeklētājiem ērti uztveramās grupās – ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās -, turklāt norādīts ne tikai sugas nosaukums, bet ēdamajām sēnēm arī ieteicamais apstrādes veids.

Izstādes tapšanas procesā jau daudzu gadu garumā izveidojusies jauka sadarbība ar apmeklētājiem – pateicoties aicinājumam nest uz izstādi savus atradumus, mikologu rokās nonākuši patiešām vērtīgi un interesanti sēņu eksemplāri, atzina muzejā.

“Uz izstādi drīkst nākt ar savām sēnēm, gaidīsim arī sēnes no Rīgas mazdārziņiem, jo ne vienmēr vērtīgi atradumi ir tikai tālos un biezos mežos, un pētniekiem sēņu situācija apdzīvotās vietās ir mazāk zināma,” aicināja muzeja sēņu pētniece Inita Dāniele.

Saistītie raksti

Drošam muzeja apmeklējumam ir jāievēro pastāvošie pulcēšanās noteikumi. Apmeklētāji arī aicināti norēķiniem izmantot maksājumu kartes un sekot muzeja darbinieku un telpās izvietotajiem norādījumiem. Izstādē vienlaikus drīkstēs atrasties 30 personas.

Skolēnu grupām pieejama nodarbība “Raibā sēņu pasaule”. Tā ietver izstādes apskati, sēņu iepazīšanu un darba lapu aizpildīšanu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.