Ekonomika
Bizness

FOTO: Rimi pārceļas uz pagaidu noliktavu Ķekavas novadā0


“Rimi Latvia” loģistikas centrs Rīgā, Deglava ielā.
“Rimi Latvia” loģistikas centrs Rīgā, Deglava ielā.
Foto: LETA

Mazumtirdzniecības uzņēmums SIA “Rimi Latvia” pārcelis loģistikas operācijas uz “VGP Latvija” jaunajām noliktavām Ķekavas novadā, portālam “LA.lv” pastāstīja “Rimi” pārstāve Dace Preisa.

Sākot ar oktobri, “Rimi Latvia” turpinās nodrošināt preču piegādi no divām noliktavām Ķekavas novadā – jaunatklātajām “VGP Latvija” telpām “Kroņos”, kā arī no “Dominante park” noliktavām, kas jau šobrīd darbojas kā “Rimi” loģistikas operāciju atbalsta punkts.

Tādejādi šobrīd pilnībā pabeigta pārcelšanās no Deglava ielas noliktavas, lai sāktu tās pārbūvi.

Nosakot kritērijus jaunajām “VGP Latvija” noliktavas telpām, kas veidotas pēc “Rimi” pasūtījuma, īpaša vērība tika piešķirta tam, lai tās būtu labiekārtotas un piemērotas darbinieku ērtībām – pēc “Rimi Latvia” specifiskajām prasībām tikai izbūvētas modernas un labiekārtotas darba un atpūtas telpas: ēdamistaba, virtuve, atpūtas telpa, kā arī ģērbtuves ar apsildāmām grīdām.

Jauno noliktavu par savu darba vietu jau drīzumā sauks vairāk nekā 540 cilvēki. Lai atvieglotu darbinieku nokļūšanu no viņu mājvietas uz jauno noliktavu, tiks organizēts transports.

Tāpat noslēgts līgums par ēdināšanas pakalpojumiem, kas ļaus darbiniekiem saņemt subsidētas siltās pusdienas darba laikā, ka arī nakts maiņās. Tādejādi “Rimi” kopā ar sadarbības partneriem nodrošinās vienu no lielākajām darba vietām šajā reģionā.

Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais teica, ka, izvēloties loģistikas telpas nākamajiem pāris gadiem, “Rimi” bija ļoti nozīmīgi atrast vietu, kurai ir ne tikai izdevīgs ģeogrāfiskais novietojums, bet arī atbilstoša un moderna vide tajā strādājošajiem darbiniekiem.

“Un tas šeit, Ķekavā, ir izdevies. Mums ir ļoti svarīgi, lai pārejas periods, kurā veicam apjomīgos loģistikas centra būvniecības darbus Deglava ielā būtu iespējami sabalansēts un piemērots kā darbiniekiem, tā piegādātājiem,” uzsvēra Turlais.

“VGP Latvija” telpas Ķekavas novadā kļūs par mājvietu “Rimi” loģistikas operācijām līdz pat 2020. gada otrajai pusei, kad plānots pabeigt vērienīgo Deglava loģistikas centra būvniecību.

Jaunais loģistikas centrs būs nozīmīgs solis uzņēmuma attīstībā, un pēc tā pabeigšanas tuvāko gadu laikā tiks radīti vairāki simti jaunu darba vietu.

Pēc “Rimi” loģistikas centra paplašināšanas esošās uzņēmuma noliktavas telpas Rīgā, A. Deglava ielā kļūs trīs reizes lielākas, kopumā sasniedzot 69 130 kvadrātmetru. Šī projekta realizācijā plānots ieguldīt 75 miljonus eiro.

Viens no galvenajiem ieguvumiem pēc projekta pabeigšanas būs videi draudzīgais efekts. Noliktavas izdevīgā atrašanās vieta pozitīvi ietekmēs arī apkārtējo vidi – centralizētā loģistika viena gada laikā ļaus samazināt CO2 izmešu apjomu par apmēram 1300 – 1400 tonnām, ietaupīt teju 500 tūkstošus litru degvielas un nobraukt par 1,35 miljoniem kilometriem mazāku attālumu.

“Rimi” investīciju projekts “Baltijas valstu galvenā loģistikas centra attīstība Rīgā” ir viens no investīciju projektiem, kuriem ar valdības lēmumu, projekta realizācijas gaitā, sasniedzot noteiktus kritērijus, tiks piešķirta uzņēmuma ienākuma nodokļu atlaide.

Šobrīd “Rimi Latvia” tīklā ir 123 piecu formātu veikali: 32 “Rimi Hyper”, 29 “Rimi Super”, 26 “Rimi Mini”, 31 “Supernetto” un pieci “Rimi Express”. “Rimi” un “Supernetto” veikali darbojas 27 Latvijas pilsētās.

Kā pastāstīja “VGP Latvija” pārstāvis Andrejs Konstantins, ka “Rimi” savas loģistiskās operācijas veiks 23 684 kvadrātemtru platībā.

VGP ir viens no vadošajiem augstas kvalitātes loģistikas, industriālo nekustamo īpašumu un palīgtelpu attīstītājiem Eiropā. Atklātā noliktava, kurā investēti 30 miljoni eiro, ir daļa no “VGP Park” projekta, kura kopējā telpu platība pēc pilnīgas projekta realizācijas 2019. gada vidū sasniegs 60 000 kvadrātmetrus.

“VGP Park Ķekava” viena no nozīmīgākām priekšrocībām ir tā novietojums pie A7 un A5 ceļiem, vien 22 km attālumā no Rīgas.

“VGP Grupa” ir starptautisks vadošais augstas kvalitātes loģistikas un semi-industriālu projektu attīstītājs, sniedz būvniecības darbu uzraudzības, ilgtermiņa līzinga un apsaimniekošanas pakalpojumus. VGP Grupa savu darbību veic Centrāleiropā, Austrumeiropā un Vācijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.