Ziemcietes zied rudenī - Saules pļavas

FOTO. Rudenīgās ziemcietes šobrīd ir pašā plaukumā un koši izkrāso saulaino rudeni 2

Šobrīd košā plaukumā ir dažādas rudenīgas ziemcietes. Tās it kā pauž atvadas aizejošajai vasarai, bet it kā paziņo: “Nekas vēl nav beidzies!”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Krievu okupanti nocirtuši galvu ukraiņu karavīram
Lasīt citas ziņas

Piedāvājam fotoieskatu ziedošajās “Saules pļavās”, kur šobrīd notiek koša rudens ziedēšana.

Kas ir “Saules pļavas”? Iesākumā tas bija saulē izkarsis zemes gabals ar pļavu ziediem un līganām smilgām- tā īpašums ieguva savu nosaukumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saimnieces Ilvas zaļais sapnis ir apzināt un vairot gaisīgo dabas skaistumu. Vēlme dabiski iekļauties apkārtnes ainavā mūs virzīja uz attiecīga augu sortimenta atlasi, atsakoties no mākslīgi pārveidotiem laboratoriju hibrīdiem, izvēloties pamatsugas un tādas šķirnes, kas ir ģenētiski stabilākas, droši ziemo, viegli audzējamas un nav kaprīzas. Piecu gadu laikā ir izveidota ziemciešu un graudzāļu kolekcija, kas izceļas ar savu vienkāršību, labo ziemcietību, ir klimatiski piemērota visas Latvijas puķu dobēm, arī ainavisko dārzu cienītājiem un pļavas tipa stādījumiem. Pārbaudām Latvijā maz zināmas ziemcietes un viengadīgās puķes, un jāteic, pasaules bagātību vēl ir ārkārtīgi daudz.

Pēdējos gados, sabiedrībā pieaugot interesei par ainavaiskiem dārziem un pļavas tipa stādījumiem, hobijs pamazām pārtapa rūpēs par vides daudzveidību, veselību un harmoniju.

Papildus tiek organizētas lekcijas par dārzkopības tēmām, kurās vienkāršā veidā iepzīstinām cilvēkus ar dabas daudzveidību un Latvijai piemērotiem augiem, un aicinām piepildīt savu zaļo sapni- izveidot sev tīkamu puķudobi un apkārtni, sadzirdēt savu ES – Vienkārši. Dabiski. Būt.

Aicinām virtuālā fotoekskursijā uz šo krāšņo rudens parādi “Saules pļavās”!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.