Atklāta lielformāta brīvdabas izstāde "Zeme, kas dzied. Ceļā uz filmu"

FOTO, VIDEO. Sabiedrībā zināmas personības pulcējas Rīgas centrā: atklāta izstāde pirms unikālas vēsturiskas latviešu filmas pirmizrādes 11

Laukumā pie t/c “Origo” atklāta lielformāta brīvdabas izstāde “Zeme, kas dzied. Ceļā uz filmu”. Tā skatītājiem piedāvā ielūkoties topošās vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” filmēšanas aizkulisēs un aizraujošā veidā vēstī par vēsturiskiem notikumiem, kas veicināja latviešu dziedāšanas svētku tradīcijas dzimšanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Traģēdija: iet bojā pusotru gadu veca meitenīte, jo tēvs viņu aizmirsis automašīnā
Lasīt citas ziņas

Izstādes atklāšanā laukumā pie t/c “Origo” filmas scenārija līdzautors un izstādes viens no veidotājiem Dainis Īvāns uzsvēra laukuma vēsturisko nozīmi: “Pirms 150 gadiem tieši šeit pirmo reizi sastapās kori no Vidzemes un Kurzemes. Sabraukušos korus sagaidīja pirmo dziedāšanas svētku organizētāju norīkotie latviešu studenti, kuru uzdevums bija svētku dalībniekiem parādīt ceļu uz Rīgas Latviešu biedrības namu, uz svētku atklāšanas ceremoniju. Šis ir sākuma punkts.

Tieši šeit latvieši spēra pirmos soļus kā vienota tauta!
CITI ŠOBRĪD LASA

Izstādē “Zeme, kas dzied. Ceļā uz filmu” esam apkopojuši interesantus faktus par pirmajiem latviešu dziedāšanas svētkiem tālajā 1873. gadā, sniedzot skatītājiem vienuviet iegūt noderīgu informāciju par mūsu 150 gadus senās tradīcijas rašanos!”

‘’Tirdzniecības centra “Origo” viena no pamatvērtībām ir kultūras ilgtspēja. “Linstow Baltic” un t/c “Origo” dāvinot pilsētai un sabiedrībai 450m2 lielu brīvdabas telpu, ir veicinājuši kultūrai nepieciešamās publiskās telpas pieejamību plašai sabiedrībai. Ir tikai likumsakarīgi, ka veidojam ciešu sadarbību ar topošās vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” komandu. Izstāde vienkāršā veidā iepazīstina ar topošo filmu, kuras pirmizrādi gaidām rudenī, taču tai ir arī papildus vēstījums- iedrošinājums, ka ikkatra no šodienas idejām var tapt par tradīciju nākotnes paaudzēm.

Aicinu “Origo” apmeklētājus, Rīgas viesus un gaidāmo svētku dalībniekus no visiem Latvijas novadiem pievērst uzmanību brīvdabas lielformāta izstādei un uzzināt vairāk par to, kādēļ Latviju var uzskatīt par “Zemi, kas dzied”!” izstādi aicina apmeklēt “Linstow Baltic” un multifunkcionālā centra “Origo” komercdirektore Evija Majevska.

Atklāšanas pasākumu vadīja aktieris Andris Bulis, kas filmā atveido vienu no galvenajām lomām – vēsturisku personību Rihardu Tomsonu, kurš bija viens no latviešu pirmo dziedāšanas svētku organizatoriem tālajā 1873. gadā.

Izstādi laukumā ieskandināja Rīgas 1. ģimnāzijas koris “Frekvence”, izpildot tādas populāras kordziesmas kā “Rīga dimd”, “Krauklīt’s sēž ozolā” un “Ik rudeni valodiņa”.

Ārtelpas izstādi organizē biedrība “Nameyse” sadarbībā ar t/c “Origo”. Par izstādes vēsturisko saturu parūpējušies vēsturniece Vita Zelče, muzikoloģe Ilze Šarkovska-Liepiņa un filmas scenārija līdzautors, publicists Dainis Īvāns. Tajā iekļauti materiāli no Latvijas Valsts kinofotofono dokumentu arhīva, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja, Rīgas Arhitektūras muzeja, kā arī izmantots Egila Zirņa pētījums “Rīgas Latviešu biedrība trijos gadsimtos”. Izstādes sastādītāji – Sandra Strapcāne, Linda Krūkle un Māris Martinsons, dizainu radījis Kārlis Dovnorovičs. Izstāde būs skatāma visu vasaru.

Kā jau ziņots, maijā noslēgušies darbi pie vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” filmēšanas. Tās pirmizrāde gaidāma šī gada novembrī, ieskandinot Latvijas valsts svētku mēnesi.

Filmas “Zeme, kas dzied” tēlos iedzīvojas Vilis Daudziņš, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Nauris Brikmanis, Marta Lovisa Jančevska, operdziedātāja Marina Rebeka, kā arī aktieri no Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Filmas režisors ir Māris Martinsons, operators – Jānis Jurkovskis, scenāriju veidojuši režisors kopā ar Atmodas laika aktīvistu un žurnālistu Daini Īvānu. Komponists – Jēkabs Jančevskis, mākslinieks Mārtiņš Kalseris, kostīmus veido Katrīna Liepa, grima māksliniece – Beata Rjabovska. Filma top studijā “K Films”, producente – Linda Krūkle.

Filmu atbalsta Latvijas Nacionālais kino centrs un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, filmas tehnoloģiju partneris ir SIA “Latvijas Mobilais Telefons”. Informatīvie atbalstītāji – Jauns.lv un t/c “Origo”.

Reklāma
Reklāma

Spēlfilmas “Zeme, kas dzied” reklāmas rullītis:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.