Filmas "Mātes piens" pirmizrāde

FOTO. Filmas veidotāji un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki pulcējas “Mātes piens” pirmizrādē 10

Šovakar kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvoja ilgi gaidītā latviešu filma “Mātes piens”. Uz pirmizrādi bija pulcējušies ne tikai filmas autori – režisore, rakstniece, aktieri, bet arī daudzas sabiedrībā zināmas personas.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka 20
Dārgāk nekā Šveicē, Vācijā vai Dānijā. Vietnē, kas analizē dzīves dārdzību, norādīts, ka Latvijā komunālie pakalpojumi ir otrie dārgākie pasaulē
Kokteilis
“Tā ir visprastākā lielummānija un cinisms!” Grupas “Līvi” dibinātājs beidzot skaļi paudis savu viedokli par grupas pašreizējām darbībām
Lasīt citas ziņas

Režisores Ināras Kolmanes filma “Mātes piens”, kas veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas grāmatas ar tādu pašu nosaukumu motīviem, būs skatāma no 2.februāra visos lielākajos kinoteātros un kino izrādīšanas vietās visā Latvijā, informēja kinolentes veidotāju pārstāve Inga Zālīte.

Viņa atzīmē, ka filma “Mātes piens” stāsta par jaunu padomju laika ārsti Astru, kuru atveido aktrise Maija Doveika, bet jaunības epizodēs – Elīna Vaska-Botere, kas konfliktē ar totalitāro padomju režīmu, zaudējot visu – karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa ir spiesta pamest zinātni un doties uz lauku ambulanci, līdzi ņemot arī savu meitu Noru, kuru atveido Rūta Kronberga. Pieaugot, meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt mātei pārvarēt depresiju, gan arī pati mācās izdzīvot padomju režīmā.

Filma veidota kā Latvijas un Beļģijas kopprodukcija, filmu studijai “Deviņi” sadarbojoties ar Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu “Tet” un Beļģijas kompāniju “Umedia”.

Režisore Kolmane kopā ir sapulcējusi aktieru ansambli, ko veido Doveika, Vaska-Botere, Kronberga, Indra Briķe, Inga Tropa, Juris Lisners, Ģirts Krūmiņš, Jānis Znotiņš, Zane Bierande, Elīna Vāne un citi. Filmas scenāriju veidojis Arvis Kolmanis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.