"Spēlmaņu nakts" svinīgā ceremonija aizvadīta Liepājā

FOTO. “Spēlmaņu nakts” svinīgā ceremonija aizvadīta Liepājā: mākslinieki saņem balvas tukšā zālē 2

Anita Bormane, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Nacionālā teātra izrādes “Puika, kurš redzēja tumsā” uzvara piecās nominācijās, to skaitā galvenajās – “Grand Prix”, Gada mazās formas izrāde, Gada režisors Valters Sīlis un Gada aktieris Kārlis Reijers –, un Lienīte Slišāne kļuvusi par labāko gaismu mākslinieci.

Šāds ir žūrijas lēmums “Spēlmaņu nakts 2019–2020” intrigā, kuras atrisinājumu uzzinājām vakar tiešraides balvas pasniegšanas ceremonijā no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gada lielās formas izrādes titulu ieguvis Liepājas teātra iestudējums “Šekspīrs” (režisors Elmārs Seņkovs), un Ričarda III lomas atveidotāja Inese Kučinska atzīta par Gada aktrisi.

Attiecībā uz liepājnieku izrādi žūrijas domas saskanējušas ar sabiedrisko mediju portāla “LSM.lv” skatītāju izvēli, kas Gada aktrises godu piešķīris Inesei Kučinskai, par gada labāko aktieri atzīts Andris Keišs, bet gada labākās izrādes tituls piešķirts “Šekspīram” Liepājas teātrī. Rei­nis Suhanovs arī par darbu pie šīs izrādes kļuvis par Gada scenogrāfu. Savukārt Elmārs Seņkovs ar e-izrādi “Teherānas konference” kļuvis par pirmo uzvarētāju jaunajā nominācijā Gada notikums digitālajā vidē.

Kārlis Reijers par Gada aktieri atzīts gan par izcilu iejušanos Jēkaba lomā izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, gan par Ņurņika tēlu izrādē “Katls” un Advokātu izrādē “Margarēta”. Savukārt Valters Sīlis sumināts kā Gada režisors par veikumiem dažādos teātros un spēles platformās – ne vien par izrādi “Puika, kurš redzēja tumsā”, bet arī par izrādēm “Finlandizācija” (Latvijas Nacionālais teātris), “Izskatās, ka tu mirsi” (kopā ar Kati Krolli; Dirty Deal Teatro, Latvijas Jaunā teātra insitūts) un “Uzvara ir mirklis” (Valmieras Vasaras teātra festivāls).

Jūtams, ka žūrija beidzot sākusi pa īstam novērtēt Valmieras Vasaras teātra festivāla izrāžu daudz­pusību un kvalitāti, jo no tā repertuāra nākusi arī Gada izrādes bērniem kategorijā uzvarējušais Toma Treiņa iestudējums “Pagalms atdzīvojas”.

Iemesls svinēt noteikti ir arī režisorei Kristai Burānei, kuras “Dirty Deal Teatro” iestudēto dokumentālo dzejas izrādi “Netikumīgie” – par 21. gs. jauniešiem, viņu pieaugšanu, attiecībām ar skolu, audzināšanu un brīvību – žūrija atzinusi par Gada izrādi pusaudžiem. Turklāt tās autoru kolektīvs – Krista Burāne, Laila Burāne, Marija Luīze Meļķe, Kirils Ēcis, Raimonds Ķirķis – uzvarējis arī nominācijā Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs).

Teātra balvas “Spēlmaņu nakts” laureāti:

* Balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā – režisore Māra Ķimele un aktieris Leonīds Lencs.

* “Grand Prix” – “Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris (LNT), režisors Valters Sīlis).

* Gada lielās formas izrāde – “Šekspīrs” (Liepājas teātris (LT), režisors Elmārs Seņkovs).

* Gada mazās formas izrāde – “Puika, kurš redzēja tumsā” (LNT, režisors Valters Sīlis).

Reklāma
Reklāma

* Gada režisors – Valters Sīlis (“Puika, kurš redzēja tumsā”, “Finlandizācija” (LNT), “Izskatās, ka tu mirsi” (kopā ar Kati Krolli, Dirty Deal Teatro, Latvijas Jaunā teātra institūts), “Uzvara ir mirklis” (Valmieras Vasaras teātra festivāls).

* Gada aktrise – Inese Kučinska (Ričards III izrādē “Šekspīrs”, LT).

* Gada aktieris – Kārlis Reijers (Jēkabs izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Ņurņiks izrādē “Katls”, Advokāts izrādē “Margarēta”, LNT).

* Gada aktrise otrā plāna lomā – Elita Kļaviņa (Felicita Ertnere izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris).

* Gada aktieris otrā plāna lomā – Kaspars Dumburs (Luī izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris).

* Gada jaunais skatuves mākslinieks – Kārlis Arnolds Avots, Rihards Zelezņevs.

* Gada scenogrāfs – Reinis Suhanovs (“Šekspīrs”, LT, “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.