Augustes iedvesmas dārzs

FOTO. “Tā ir mīlestība, kaislība un apsēstība! Es eju un daru.” Lauras izlolotajā Augustes iedvesmas dārzā krāšņi zied 2000 hortenzijas 11

Ir laiks hortenzijām! Augustā tā nodomā daudzi, bet Laura Dance pirms 2 gadiem šo domu sāka auklēt un realizēt pavisam nopietni. Viņa ir Augustes iedvesmas dārza saimniece. Šajā dārzā Sējas pusē nu rotājas vairāk nekā 2000 hortenziju. Braucam lūkoties!

STOPkadri: No 1. septembra Latvijā pilnībā likvidēta Ceļu policija
Cik gadi ir jānostrādā, lai varētu saņemt valsts garantēto minimālo pensiju? 201
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus 12
Lasīt citas ziņas

Kā viss sākās? 10 gadus Laura bija nostrādājusi ziedu vairumtirdzniecībā, veidojot un vadot floristikas dekoru nodaļu, taču bija radusies sajūta, ka gribas darīt ko radošāku, jēgpilnāku, kaut ko vairāk priekš sevis pašas.

“Domājot, ko vēlos darīt tālāk, sapratu, ka mani visvairāk uzrunā doma par savu dārzu, kas pilns ar radošām idejām un kalpo kā satikšanās platforma. Man gribējās izveidot vidi, kurā cilvēks ierodas, lai smeltos idejas, izpētītu augus un jūtas harmoniski. Šobrīd Augustes iedvesmas dārzā lielākoties sastopamas tieši hortenzijas, taču pamazām tās tiek papildinātas arī ar, piemēram, graudzālēm.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Laura saka, ka tā ir lieliska iespēja aptaustīt, izpētīt un iemīlēt augus: “Stādaudzētavās var nopirkt mazus podiņus ar graudzālēm, no kuriem nevienam netop skaidrs, kā tās augs, cik lielas būs, kā izskatīsies dārzā. Pie mums var atbraukt, aplūkot dažādus variantus un izvēlēties savējo. Dārzu esmu iekārtojusi pēc savas gaumes un sajūtas. Ir skaidrs, ka visas augu grupas es nevaru aptvert, tāpēc sekoju savām mīlestībām.”

Dzīvē jau nav nejaušību, vai ne? Kad radās iespēja saimniekot ainaviski skaistajā zemes gabalā Sējas pagastā, kur zemes īpašnieks bij plānojis būvēt Villu Auguste, Laura sākumā prātojusi, vai dārzam dot citu nosaukumu vai paturēt jau esošo. Tad ieraudzījusi, ka spāņu valodā vārds “augustes” nozīmē “tev patīk”. Tā šķitusi lieliska iespēja iekodēt nosaukumā patikšanu.

Un galu galā – šis vārds sākas ar “aug”, kas nozīmē ne tikai dārzu, bet arī cilvēcīgo nemitīgo augšanu. Un treškārt – hortenzijas viskošāk zied tieši augustā. Līdz ar to nosaukums palicis. Šobrīd dārzā zied jau nedaudz vairāk kā 2000 hortenzijas. Šī ir otrā sezona, dārzs joprojām aug un pilnveidojas.

Sākums nemaz nav bijis vienkāršs – darāmā ir bijis daudz, un tas bijis smags. Teritorija bija jāiekopj, tajā esošās hortenzijas jānogriež, jāatjauno, jāpapildina ar jaunām. Laurai arvien rodas jaunas idejas, piemēram, šobrīd dārzā top akmensdārza mandala – liekot akmentiņu pie akmentiņa top vēl viens mākslas darbs, ko cilvēkiem braukt un lūkoties.

Dārzā ik pa laikam tiek rīkoti arī dažādi pasākumi, piemēram, šajā nedēļas nogalē te notiks mājas kafejnīcu dienas, kuru ietvaros ikviens interesents gaidīts ciemos un aplūkot skaistās hortenzijas.

Šobrīd dārzā ik dienu tiek gaidīti apmeklētāji, jo hortenzijas ir pašā krāšņumā. Cik ilgi tās vēl ziedēs? “Tas atkarīgs no laika apstākļiem. Ja neuznāks salnas, ziedēs vēl visu septembri noteikti, jo šobrīd daudzas vēl tikai raisa ziedpumpurus un gatavojas ziedēšanai, bet daudzas jau ir krāšņos ziedos, pamazām sāk krāsoties.”

Vaicāta par galvenajiem principiem, kas jāievēro, lai hortenzijas izaugtu īpaši skaistas, Laura norāda uz 3 galvenajiem aspektiem: apgriezt, mēslot un labi laistīt.

Augustes iedvesmas dārzā Laura saimnieko kopā ar vīru un 3 bērniem. Viņa neslēpj, ka būt šeit ir ne tikai laime un prieks vien, dažubrīd griboties pacelt rokas uz debesīm un vaicāt, kāpēc tieši šāda ideja viņai savulaik ienākusi galvā.

“Tā ir mīlestība, kaislība un apsēstība! Ar prātu vērtējot smago darba un finansiālo ieguldījumu, tam nav pamatojuma, bet vienkārši nevaru nedarīt. Pēc sociālo tīklu sekotāju komentāriem saprotu, ka esmu viņiem tāds kā mūžīgais dzinējs, kas ar savu neatlaidīgo rosīšanos pavelk līdz un dod sajūtu, ja viņa var, tad es arī! Un tas jau ir daudz!
SAISTĪTIE RAKSTI

Vai uz dārzu brauc simtiem apmeklētāju? Vēl nē! Bet es turpinu darīt! Piemēram, šobrīd taisu akmensdārza mandalu, jo mani pašu tas aizrauj, gribas izspēlēties pašai un parādīt cilvēkiem pasakaino oļu daudzveidību. Baudu iespēju radīt. Ar cerību, ka kādā brīdī tas uzbursies skaistā paradīzes dārzā, kur cilvēki brauks smelties iedvesmu un spēku, uzlādēt enerģiju.”

Aizbrauciet arī jūs uz Augustes iedvesmas dārzu šajā skaistajā hortenziju ziedēšanas laikā!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kokteilis
FOTO. “Viss gan izrādījās citādāk, nekā bijām iedomājušies…” – ministrs Hosams Abu Meri negaidīti atzīstas mīlestībā
VIDEO. Slovākijā Škoda īpašnieks saņēmis fotoradara sodu: viņa medību suns braucis pie stūres
Kokteilis
Ilma un Skaidris – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Kokteilis
“Tas tā kā tāds standup comedy pasākums domāts?” – Didrihsone lasīs lekciju, soctīklu lietotāji neslēpj savu izbrīnu
STOPkadri: No 1. septembra Latvijā pilnībā likvidēta Ceļu policija
Cik gadi ir jānostrādā, lai varētu saņemt valsts garantēto minimālo pensiju?
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus
“Krievi sākuši būvēt dzelzceļu…” Pulkvežleitnante skaidro, ko okupanti iecerējuši Doņeckas sektorā
Kokteilis
Esi gatavs negaidītiem likteņa pavērsieniem! Horoskopi 2.oktobrim
Lasīt citas ziņas
Kokteilis
“Kaut kāds ārprāts” – Magones kavalieris no Londonas nosauc viņu par slepkavu
Kokteilis
“Man likās, ka šādi ģērbjas tikai Kirkorovs” – Jāņa Zuzāna mīļotā sieviete uz pirmizrādi ierodas ģērbusies luksusa zīmolos “no galvas līdz kājām”
Kokteilis
Esi gatavs negaidītiem likteņa pavērsieniem! Horoskopi 2.oktobrim
Zanda, Lāsma un Zandis – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. Andris Bulis: “Mūza ir gražīga būtne – atnāk neklauvējot un aiziet neatvadoties”
“Es nezinu, neesmu skaitījusi – piecdesmit, simts?” – uzņēmēja Elīna, kura iecienījusi “vienas nakts” sakarus atklāj, cik partneru viņai bijis
Andrejs Judins: “Ārvalstniek, ja gribi dzīvot šeit, tad ir jārunā latviešu valodā!”
Šonedēļ gaidāms rudenīgs laiks – vējš sasniegs pat vētras spēku
Kārlis Streips: Nav absolūti nekāda iemesla, kāpēc Latvijas sabiedriskajiem medijiem būtu jāpublicē informācija krievu valodā
FOTO. Ar kastaņiem, pelēkajiem zirņiem un vilnas zeķēm klāt rudens! Brīvdabas muzejā nosvinēti rudens saulgrieži
Noskaidroti visuzticamākie un vismazāk uzticamie automašīnu zīmoli. Kurā sarakstā ir tavs auto?
VIDEO. Slovākijā Škoda īpašnieks saņēmis fotoradara sodu: viņa medību suns braucis pie stūres
Kokteilis
FOTO. “Viss gan izrādījās citādāk, nekā bijām iedomājušies…” – ministrs Hosams Abu Meri negaidīti atzīstas mīlestībā
Izplatīts aicinājums lasīt meža konfektes – ozolzīles – un ziedot tās Līgatnes dabas taku dzīvniekiem
Kokteilis
VIDEO. Izrādes “Ziedonis. Lācis. Vīrieši” laikā uz skatuves piedzīvots kāds “kāzuss”: “Skatītājs no tā necieta”
Kokteilis
Šodien tev vairāk nekā jebkad būs nepieciešamas labas ziņas! Horoskopi 1.oktobrim
Elma, Menarda un Elna – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Kokteilis
FOTO. “Ir redzams, ka viņa ir patiesa, īsta un sirsnīga!” – Keita Midltone viesojas kādā īpašā vietā un ar savu izturēšanos izpelnās neviltotus komplimentus
Kokteilis
FOTO. Talantīgi aktieri, režisori un kino ļaudis Rīgas centrā svin “Oskara” balvai izvirzītās filmas “Mana brīvība” pirmizrādi
Kokteilis
VIDEO. “Kāds varbūt zina, kas bija Maira Brieža fizikas skolotājs?” – bokseris soctīklos nofilmējis lidmašīnas un ar savu jautājumu sasmīdinājis soctīklu lietotājus
Kokteilis
FOTO. Viņš ne vienmēr piekrīt tam, ko šovā saka un dara žūrija! Jānis Krīvēns kļūs par “X Faktors” vadošo dīvāna ekspertu
Kokteilis
FOTO. Ko varēs apskatīt un uzzināt lielākajā dizaina un mēbeļu izstādē Ķīpsalā?
Šodien Miķeļdiena! Vēro dabu un uzzini, kāds būs laiks!
Nodokļos astoņos mēnešos iekasēts par 305 miljoniem eiro vairāk nekā plānots
08:03
Kokteilis
FOTO. “Viss gan izrādījās citādāk, nekā bijām iedomājušies…” – ministrs Hosams Abu Meri negaidīti atzīstas mīlestībā
07:41
Noskaidroti visuzticamākie un vismazāk uzticamie automašīnu zīmoli. Kurā sarakstā ir tavs auto?
07:36