FOTO. “Tā ir mīlestība, kaislība un apsēstība! Es eju un daru.” Lauras izlolotajā Augustes iedvesmas dārzā krāšņi zied 2000 hortenzijas 11
Linda Tunte

Augustes iedvesmas dārzs

Ir laiks hortenzijām! Augustā tā nodomā daudzi, bet Laura Dance pirms 2 gadiem šo domu sāka auklēt un realizēt pavisam nopietni. Viņa ir Augustes iedvesmas dārza saimniece. Šajā dārzā Sējas pusē nu rotājas vairāk nekā 2000 hortenziju. Braucam lūkoties!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Kā viss sākās? 10 gadus Laura bija nostrādājusi ziedu vairumtirdzniecībā, veidojot un vadot floristikas dekoru nodaļu, taču bija radusies sajūta, ka gribas darīt ko radošāku, jēgpilnāku, kaut ko vairāk priekš sevis pašas.

“Domājot, ko vēlos darīt tālāk, sapratu, ka mani visvairāk uzrunā doma par savu dārzu, kas pilns ar radošām idejām un kalpo kā satikšanās platforma. Man gribējās izveidot vidi, kurā cilvēks ierodas, lai smeltos idejas, izpētītu augus un jūtas harmoniski. Šobrīd Augustes iedvesmas dārzā lielākoties sastopamas tieši hortenzijas, taču pamazām tās tiek papildinātas arī ar, piemēram, graudzālēm.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Laura saka, ka tā ir lieliska iespēja aptaustīt, izpētīt un iemīlēt augus: “Stādaudzētavās var nopirkt mazus podiņus ar graudzālēm, no kuriem nevienam netop skaidrs, kā tās augs, cik lielas būs, kā izskatīsies dārzā. Pie mums var atbraukt, aplūkot dažādus variantus un izvēlēties savējo. Dārzu esmu iekārtojusi pēc savas gaumes un sajūtas. Ir skaidrs, ka visas augu grupas es nevaru aptvert, tāpēc sekoju savām mīlestībām.”

Dzīvē jau nav nejaušību, vai ne? Kad radās iespēja saimniekot ainaviski skaistajā zemes gabalā Sējas pagastā, kur zemes īpašnieks bij plānojis būvēt Villu Auguste, Laura sākumā prātojusi, vai dārzam dot citu nosaukumu vai paturēt jau esošo. Tad ieraudzījusi, ka spāņu valodā vārds “augustes” nozīmē “tev patīk”. Tā šķitusi lieliska iespēja iekodēt nosaukumā patikšanu.

Un galu galā – šis vārds sākas ar “aug”, kas nozīmē ne tikai dārzu, bet arī cilvēcīgo nemitīgo augšanu. Un treškārt – hortenzijas viskošāk zied tieši augustā. Līdz ar to nosaukums palicis. Šobrīd dārzā zied jau nedaudz vairāk kā 2000 hortenzijas. Šī ir otrā sezona, dārzs joprojām aug un pilnveidojas.

Sākums nemaz nav bijis vienkāršs – darāmā ir bijis daudz, un tas bijis smags. Teritorija bija jāiekopj, tajā esošās hortenzijas jānogriež, jāatjauno, jāpapildina ar jaunām. Laurai arvien rodas jaunas idejas, piemēram, šobrīd dārzā top akmensdārza mandala – liekot akmentiņu pie akmentiņa top vēl viens mākslas darbs, ko cilvēkiem braukt un lūkoties.

Dārzā ik pa laikam tiek rīkoti arī dažādi pasākumi, piemēram, šajā nedēļas nogalē te notiks mājas kafejnīcu dienas, kuru ietvaros ikviens interesents gaidīts ciemos un aplūkot skaistās hortenzijas.

Šobrīd dārzā ik dienu tiek gaidīti apmeklētāji, jo hortenzijas ir pašā krāšņumā. Cik ilgi tās vēl ziedēs? “Tas atkarīgs no laika apstākļiem. Ja neuznāks salnas, ziedēs vēl visu septembri noteikti, jo šobrīd daudzas vēl tikai raisa ziedpumpurus un gatavojas ziedēšanai, bet daudzas jau ir krāšņos ziedos, pamazām sāk krāsoties.”

Reklāma
Reklāma

Vaicāta par galvenajiem principiem, kas jāievēro, lai hortenzijas izaugtu īpaši skaistas, Laura norāda uz 3 galvenajiem aspektiem: apgriezt, mēslot un labi laistīt.

Augustes iedvesmas dārzā Laura saimnieko kopā ar vīru un 3 bērniem. Viņa neslēpj, ka būt šeit ir ne tikai laime un prieks vien, dažubrīd griboties pacelt rokas uz debesīm un vaicāt, kāpēc tieši šāda ideja viņai savulaik ienākusi galvā.

“Tā ir mīlestība, kaislība un apsēstība! Ar prātu vērtējot smago darba un finansiālo ieguldījumu, tam nav pamatojuma, bet vienkārši nevaru nedarīt. Pēc sociālo tīklu sekotāju komentāriem saprotu, ka esmu viņiem tāds kā mūžīgais dzinējs, kas ar savu neatlaidīgo rosīšanos pavelk līdz un dod sajūtu, ja viņa var, tad es arī! Un tas jau ir daudz!

Vai uz dārzu brauc simtiem apmeklētāju? Vēl nē! Bet es turpinu darīt! Piemēram, šobrīd taisu akmensdārza mandalu, jo mani pašu tas aizrauj, gribas izspēlēties pašai un parādīt cilvēkiem pasakaino oļu daudzveidību. Baudu iespēju radīt. Ar cerību, ka kādā brīdī tas uzbursies skaistā paradīzes dārzā, kur cilvēki brauks smelties iedvesmu un spēku, uzlādēt enerģiju.”

Aizbrauciet arī jūs uz Augustes iedvesmas dārzu šajā skaistajā hortenziju ziedēšanas laikā!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.