Lielbritānijā piemin princesi Diānu 31.augustā

FOTO. Tikai vienreiz dzīvē princis Čārlzs riskēja ar visu un nopietni sastrīdējās ar savu mammu Lielbritānijas karalieni Elizabeti II 5

31.augusts kopš 1997.gada, kad Parīzē traģiskā autoavārijā bojā gāja princese Diāna, ir kļuvis par sēru dienu ne tikai britu karaliskajā ģimenē, bet arī visā Lielbritānijā. Katru gadu šajā dienā briti piemin tautā mīlēto princesi, noliekot ziedus un aizdedzinot svecītes.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
Lasīt citas ziņas

Kavējoties tā laika atmiņās, liktenīgajā dienā princis Čārlzs ar abiem dēliem – prinčiem Viljamu un jaunāko Hariju bija devies uz Skotiju, kur viesojās pie savas mammas Lielbritānijas karalienes Elizabetes II un sava tēta prinča Filipa īpašumā Balmoarālā Skotijā. Kad šausmīgā ziņa sasniedza Čārlzu, tieši viņš bija tas, kuram šī vēsts bija jāpaziņo dēliem.

Un, neraugoties uz to, ka princis Čārlzs un princese Diāna jau bija oficiāli šķirti, viņš pastāvēja uz to, ka pats dosies pakaļ ar privāto lidmašīnu uz Parīzi savas bijušās sievas un dēlu mātes ķermenim, lai pārvestu viņu atpakaļ mājās. Karaliene Elizabete II strikti iebilda, pamatojoties ar to, ka Čārlzs vairs nav viņas juridiskais vīrs un viņam nekas tāds nav jādara.

CITI ŠOBRĪD LASA
Princese Diāna - prinču Viljama un Harija mamma

Tomēr Čārlzs nepiekāpās un viņš, būdams mūždien pakļāvīgs savas mammas rīkojumiem un pat iegribām, šoreiz bija gatavs riskēt, vēstī izdevums “Telegraph”. Aiz karaļnama durvīm esot izskanējuši kaismīgi strīdi.

Publicists un žurnālists Ričards Kejs, atceroties tā laika notikumus, dokumentālajā filmā “Diana: 7 Days That Shook the Windsors” stāsta: “Tā bija pārsteidzoša un drosmīga rīcība. Viņš bija viņas šķirtais vīrs un patiesībā viņam nebija tiesību tur būt, kā tikai abu dēlu tēvam. Čārlzs vēlējās doties uz Parīzi ar karalienes privāto lidmašīnu, taču Elizabete II to neļāva darīt.

Čārlzs cīnījās par princesi Diānu dedzīgāk, nekā jebkad agrāk bija to darījis, kad viņa bija dzīva.”
Princis Viljams un princis Harijs atklāj princeses Diānas pieminekli

Galu galā, karaliene Elizabete II piekāpās un princis Čārlzs kopā ar abām Diānas māsām – lēdijām Sāru Makorkodeilu un Džeinu Felovsu devās ceļā. Jau 16 stundas pēc princeses traģiskās nāves zārks tika nogādāts karaļnama lidmašīnā un tika nogādāts atpakaļ Londonā.

Pēc tam, kad bijušās sievas ķermenis tika atvests atpakaļ uz Londonu, Čārlzs atkal kāpa lidmašīnā, lai dotos atpakaļ pie abiem dēliem – prinčiem Viljama un Harija, kuri tikmēr tēvu gaidīja Skotijā, Balmorālā, prinča Filipa un karalienes Elizabetes II pieskatīti. Par šīm šausmīgajām dienām, pirmajām stundām pēc princeses Diānas nāves, princis Viljams un Harijs atceras, ka vislielāko atbalstu tajās dienās jutuši no sava vectētiņa prinča Filipa.

Viņš centās abus zēnus atbalstīt itin visā un nemitīgi būt blakus. Viņš to darīja vēl vairākus gadus, kamēr prinči pieauga.

Atgādināsim, ka princis Filips devās aizsaulē šī gada 9.aprīlī, nesagaidot savu simto dzimšanas dienu.

Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vīrs, princis Filips

Princeses Diānas bēres tika rīkotas 1997.gada 6.septembrī un to kā vienu no melnākajām dienām savā dzīvē atceras princis Harijs, kuram tobrīd bija vien 12 gadu. Viņš par to ir runājis vairākās intervijās.

Brāļi – princis Viljams un Harijs savas mammas, princeses Diānas bērēs 1997.gadā.
Foto: SCANPIX/ LETA

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.