FOTO. Tuvojas ceriņu laiks! Esi uzmanīgs – neatnes ar tiem mājās nabadzību un raizes 25

Pavisam drīz bagātīgi sāks ziedēt ceriņi. Un cik skaisti tie izskatās vāzēs uz galda, vai ne? Taču ir kādi pie mums maz zināmi ticējumi, ko varbūt vajadzētu ievērot, vai vismaz atcerēties, kā bijis citus gadus pēc ceriņu ziedēšanas laika. Ukraiņu tautas ticējumi vēstī, ka ceriņi var dzīvē ievilkt laimi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Lasīt citas ziņas

Tiek uzskatīts, ka, ja vēlaties uzlabot attiecības ģimenē, nopelnīt vairāk naudas, atbaidīt nelabvēļus, tad mājās varat nest purpursarkano ceriņu pušķi.

Nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot baltus ziedus – tie gluži pretēji noved pie nabadzības, strīdiem, nodevībām un pat nepieciešamības pamest mājas tādu iemeslu dēļ, kas nav savienojami ar laimīgu dzīvi tajā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par krūma fiziskajiem dotumiem – tiek runāts, ka kategoriski aizliegts lauzt ceriņu zarus, tie krūms apvītīs. ja tas būs bagātīgi nošķīts, tad nākamajā gadā tam būs maz ziedu. Savukārt “nogriezt” un “nolauzt” ir dažādas lietas.

Ja ceriņam vēlies palīdzēt, tad pagaidi, kamēr krūms beidz ziedēt, un tad nogriezt sēklu čemurus, kas palikuši ziedkopu vietā, – tas dos spēku krūmam jo krāšņāk ziedēt nākamajā gadā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.