Foto: AP/ AFP/ EPA/ SCANPIX/ LETA

FOTO, VIDEO. Briti sēro – jūra ziedu, asaras un pateicība: kas notiek Lielbritānijā vien dažas stundas pēc karalienes Elizabetes II nāves? 70

Princis Čārlzs, kurš vakardien pēc savas mammas karalienes Elizabetes II nāves, automātiski kļuva par Lielbritānijas karali Čārlzu, šodien uzrunās savu tautu. Viņš TV kamerās paudīs cieņu Lielbritānijas visilgāk valdījušajam monarham un solīs, ka no tīras sirds pildīs pienākumus savas valsts un tautas labā līdz sava mūža nogalei.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas
Lielbritānijā sēro par karalienes Elizabetes II došanās mūžībā

Rītdien Čārlzs tiks oficiāli pasludināts par monarhu padomes sanāksmē Svētā Džeimsa pilī. Šis ir formāls process, jo Čārlzs jau vakardien pēc mammas nāves kļuva par Lielbritānijas karali.

CITI ŠOBRĪD LASA
Princis Čārlzs un viņa sieva Kamilla

Tomēr oficiāli viņa jaunā loma tiks apstiprināta rīt, 10.septembrī, klātesot 200 padomes locekļiem, kuru sastāvā ir gan esošie, gan bijuši Lielbritānijas politiķi, kā arī virsnieki, komisāri un citi augsta ranga ierēdņi.

Hercogiene Kamilla un princis Viljams ir Čārlza oficiālie padomdevēji, tāpēc arī viņi šajā pasākumā piedalīsies.

Paredzams, ka pirms karalis Čārlzs šodien teiks runu, pēcpusdienā skanēs zvani Sv. Pāvila katedrālā, Vestminsteras abatijā, kā arī Vindzoras pilī. Pēc tam Londondas Haidparkā notiks svinīgā ieroču parāde – tiks izšauts viens šāviens par katru karalienes Elizabetes II nodzīvoto gadu, tātad – 96 reizes.

Šodien notiks arī karalienes piemiņas dievkalpojums Sv. Pāvila baznīcā.

Zināms, ka 96 gadus vecā Liebritānijas karaliene Elizabete II vakardien Balmorālas pilī devās mūžībā, kad pie viņas blakus bija gan dēls princis Čārlzs, gan meita princese Anna.

Karalienes Elizabetes II un prinča Filipa vienīgā meita - princese Anna

Karalienes bērni, kā arī princis Viljams steidza uz Skotiju, uz Balmorālas pili pēc tam, kad ārsti nāca klajā ar sliktām ziņām, ka karalienes veselības stāvoklis strauji ir pasliktinājies un viņai, visticamāk, atlikušas vien dažas stundas šajā pasaulē.

Karalienes dēli – princis Endrjū un princis Edvards ar sievu Sofiju, kā arī mazdēls princis Viljams steidzamā kārtā ar privāto lidmašīnu devās uz Skotiju, tomēr nepaspēja atvadīties no karalienes pirms viņas nāves stundas, ziņo “Mail Online”.

Princis Endrjū un princis Edvards ierodas pie Elizabetes II

Savukārt princis Harijs bez savas sievas Meganas Skotijā ieradās ap plkst. 20:00, jau kādu laiku pēc tam, kad bija izziņots par karalienes Elizabetes II nāvi.

Princis Harijs un Megana Mārkla miesassargu pavadībā viesojas Lielbritānijā

Karalienes Elizabetes II aiziešanu valstu politiķi un līderi nodēvējuši par vesela laikmeta beigām ne tikai Lielbritānijā, bet visā pasaulē.

Lielbritānijas karaliene Elizabete II

Bekingemas pils oficiālajā paziņojumā teikts: “Karaliene pēcpusdienā mierīgi devās mūžībā Balmorālā. Karalis (princis Čārlzs – red.) un viņa laulātā draudzene (hercogiene Kamilla – red.) šovakar paliks Balmorārā un rīt atgriezīsies Londonā.”

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.