Lielbritānijas karaliene Elizabete II jaunības dienās

FOTO. Elizabete II: no rūpīgas un akurātas meitenes līdz karalienei, kuru iemīlēja visa pasaule 22

Šodien, 2022. gada 8. septembrī 96 gadu vecumā karaliene Elizabete II devās mūžībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
Lasīt citas ziņas

Visiem atmiņā palicis karalienes platais smaids un laipnais acu skats, kā arī izsmalcinātie un gaumīgie tērpi, mīlestība pret dzīvniekiem un daudz kas cits, piedāvājam iespēju ieskatīties ekskluzīvos karalienes bērnības un jaunības dienu kadros, kur viņa bauda gan bērnības priekus, gan greznos tērpos pagodina klātesošos dažādās pieņemšanās un, protams, arī rūpējas par troņmantniekiem.

Atverot vēsture lappuses, Lielbritānijas monarhija ir viena no vecākajām pasaulē. Elizabeti II šim pienākumam gatavoja jau kopš agras bērnības. Tomēr, kā izrādās, meitene ne visiem likusies piemērota karalienes lomai. Viņa cietusi no uzmācīgām domām un panikas lēkmēm.

CITI ŠOBRĪD LASA
Lielbritānijas karaliene Elizabete II

Par to kļuvis zināms no biogrāfiskā romāna “Guvernante”, kas izdots Lielbritānijā. Grāmatas autore Vendija Holdena grāmatā aprakstījusi Marionas Kraufordes atmiņas, kura ilgus gadus bija tolaik jaunās princeses Elizabetes un viņas māsas, princeses Mārgaretas, skolotāja.

“Karaliene bija iztukšota jau bērnībā. Viņa cieta no smagām panikas lēkmēm un garastāvokļa maiņām. Elizabete zīmuļus asināja vienādā garumā – tas ļāva viņai justies ierastā, drošā vidē,” – izstāstījusi skolotāja.

“Lilibeta” – tā topošie karalieni sauca mājinieki, teica, ka jūtas drošībā tikai tad, kad viņai apkārt viss ir nevainojamā, iepriekš paredzamā, kārtībā. Kā apgalvo Mariona, tas esot attiecies arī uz šķīvjiem un galda piederumiem.

Kā karaliene Elizabete II viesojās pie Vairas Vīķes-Freibergas un laipni sasveicinājās ar latviešiem

Mariona Viņa sapratusi, ka jaunā princese jūtas droši tikai tādā vidē, kādu viņa pazīst un jebkurš sīkums, kas nenotiek pēc ierastās kārtības, spēj iedzīt viņu izmisumā.

Krauforde grāmatas autorei izstāstījusi, ka nākamā Lielbritānijas karaliene bijusi ārkārtīgi precīzs un kārtīgs bērns. Visas savas grāmatas un pierakstu burtnīcas viņa turējusi ideālā kārtībā. Viņa bijusi pat pārāk akurāta.

Piemēram, vairākas reizes naktī viņa cēlusies no gultas, lai vēlreiz piekārtotu savas kurpes un apģērbu, kas no rīta būs jāvelk, grāmatas citāti minēti izdevumā “The Sun”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.