Publicitātes foto

FOTO, VIDEO: Intars Rešetins zaudē “nevainību” virtuvē, bet Nauris Brikmanis un Kaspars Zlidnis demonstrē meistarību 0

Katru gadu 9.martā tiek atzīmēta Starptautiskā gaļas bumbiņu diena. Bet arī latvieši ir tauta, kurai patīk garšīgi paēst. Tāpat kā Latvijā, arī citās valstīs mūsdienās nu jau ir tā, ka vislabākie pavāri bieži vien ir tieši vīrieši. Sen jau garām tie laiki, kad sievietes ilgas stundas pavadīja virtuvē un kungi mājās nesa nomedītos mamutus. Latvijas iedzīvotāji no IKEA restorāna ēdienu klāsta visvairāk iecienījuši zviedru tradicionālās gaļas un dārzeņu bumbiņas. Kopš veikala atklāšanas notiesāti vairāk nekā 160 000 bumbiņu porciju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Lasīt citas ziņas

Atzīmējot gaļas bumbiņu dienu IKEA veikalā sabiedrībā pazīstami cilvēki kopā ar zīmola pavāriem gatavoja bumbiņas un runāja par jaunākajām uztura tendencēm. Jāpiebilst, ka aizvien populārāka sabiedrības vidū kļūst pārliecība ne vien rūpēties par savu izskatu un veselību, bet arī par dabu un apkārtējo vidi.

Bumbiņu gatavošanas meistarklasē savus iemīļotākos ēdienus gatavoja IKEA Food vadītāja Latvijā Laura Jordāne un trīs Latvijā populāri vīrieši ‒ mūziķis un improvizators Nauris Brikmanis, aktieris Intars Rešetinss un mūziķis un veselīga dzīvesveida piekritējs Kaspars Zlidnis. Līdztekus gatavošanai tika runāts arī par to, kā rūpes par dabu var ietekmēt ikdienas ēšanas paradumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasākuma laikā Nauris Brikmanis gatavoja burgerus, Intars Rešetins izvēlējās gatavot Boloņas mērci ar makaroniem, savukārt Kaspars Zlidnis gatavoja vrapu ar veģetārajām bumbiņām. Turklāt visi vīrieši jau pasākuma sākumā lika noprast, ka šis būs viens no jautrākajiem kulinārijas pasākumiem, kādu vien Latvija līdz šim pieredzējusi.  Jau pirmajās minūtēs Nauris Brikmanis smejot atklāja, ka viņš burgeru pagatavošanā izmantos gaļas bumbiņas, kas gaisu bojā piecas reizes mazāk nekā to šodien darot Intars Rešetins.

Pasākuma vadītāja Sanda Dejus jautāja Intaram Rešetinam: “Kā ir ar tevi, vai tu esi retums virtuvē, un vai iepriecini savas ģimenes meitenes bieži?” Jāatzīst, ka Intars nepalika atbildi parādā, un viņa atbildes bija tikpat humora piesātinātas, cik Sandas uzdotie jautājumi: “Es esmu regulārs patērētājs. Un priecājos ar meitenēm kopā, jo mums mamma, nu, mana sieva, gatavo labi,” atklāja Intars.
Uz jautājumu, ko viņš šodien pagatavos, viņš atbildēja, ka ēdienu, un, cerams, ka garšīgu. “Godīgi sakot, šī ir vēsturiska diena, jo IKEA es esmu pirmo reizi dzīvē. Ne tikai Lietuvā, Polijā, Zviedrijā, bet Latvijā.”

“Un kāpēc nevainību savdabīgi nezaudēt, gatavojot?” stāstīja Intars, sasmīdinot klātesošos.

Kā trešo kungu šajā kulinārijas pasākumā Sanda pieteica sportistu un mūziķi Kasparu Zlidni: “Iespējams, viņš radīs kādu pārsteigumu, iespējams pārsteigs arī pats sevi, jo viņš tā mēdz darīt, pievēršoties gan mūzikai, gan ielu vingrošanai. Sports, mūzika, notis, smagāki svari un IKEA gaļas bumbiņas, dārzeņu bumbiņas – Kaspars Zlidnis.”

Mūziķis, veselīga dzīvesveida entuziasts Kaspars Zlidnis.
Publicitātes foto

Uz jautājumu, kādas ir viņa attiecības ar ēdienu, Kaspars neviļus atbildēja, ka attiecības ir tādas, ka viņš ēd. Kaspars arī atklāja, ka neskatoties uz to, ka ikdienas uzturā nelieto gaļu, viņš sevi par veģetārieti gluži neuzskata. Vēl jo vairāk, viņš klātesošos pārsteidza ar patiešām gardu veģetāro bumbiņu vrapu.

Nauris Brikmanis gatavošanas laikā sarīkoja arī nelielu šovu ar ūdeni, par ko neizpratnē bija pasākuma vadītāja Sanda: “ Tātad, uz pannas eļļas vietā tu lej ūdeni,” un Naura atbilde sasmīdināja ikvienu, viņš nenoliedza, ka ūdens izmantošana tomēr sanākot lētāk nekā eļļa.

Publicitātes foto

“Intar, Intar, paskaties kā, tavs ēdiens, tie garie makaroni ar bumbiņām visiem noteikti asociējas ar multiplikācijas filmu, kur divi sunīši saskūpstās kopā ēdot. Pastāsti, kāpēc tu griez tās gaļas bumbas?” Intaram jautāja Sanda, un jau atkal Intars pamatīgi sasmīdināja. “Svarīgi ir zināt, kas lācītim vēderā.

Uz jautājumu, cik bieži viņam sanāk vispār ieiet virtuvē, viņš atbildēja pavisam tieši: “ Lai es tiktu uz guļamistabu, man ir jāiet cauri virtuvei. Nu tāds man mājai vienkārši ir projekts. Tā kā virtuvē es esmu katru dienu.”

Jautāts kā garšo bumbiņas, Rešetins atbildēja nepārprotami, ka bumbās ir spēks! Nenoliedzami arī sagrieztās droši vien. Gatavošanas laikā gan bija vērojams, ka Intars ik pa brīdim nogaršo kādu no sava ēdiena sastāvdaļā, un jautāts, kas bija tas, ko viņš mēģināja pārbaudīt nogaršojot gaļas bumbiņu, Intars atbildēja: “Tad, kad IKEA mani pirms diviem mēnešiem uzaicināja uz šo pasākumu gatavot kaut ko, es tiešām gatavojos, es regulāri badojos, jo izsalcis vīrietis ir skaists vīrietis.”

Publicitātes foto

Brīdī, kad Sanda konstatēja, ka Intara katliņā sācis vārīties ūdens, viņa Intaram deva padomu, ka nu ir īstais brīdis likt katlā makaronus, taču tajā mirklī Intars nepārprotami norādīja: “Ej ārā no manas virtuves, sieviete! Virtuvē var būt tikai viens saimnieks.” Sanda nepalika komentāru parādā un sasmīdināja klātesošos:

“Tas tiesa, es tikai vēl paskatīšos, kā bāz iekšā makaronus… ūdenī, protams.”
Publicitātes foto

Nauris arī atklāja, ka savai sievai viņš gatavo daudz, bet maz no tā viņa ēd. Tāpat viņš piebilda, ka viņa meita galīgi neēd to, ko viņš pagatavo. “Es gatavoju ļoti pikanti. Es vienkārši esmu tāds pikants virtuvē,” neslēpa Nauris un vien piebilda, ka, ja jums kādam interesē pikanti ēdieni, ko neēdīs bērni un sieva, viņš ir gatavs dalīties ar padomiem, kā pagatavot kaut ko tā, lai neviens cits ģimenē to neēstu.

Reklāma
Reklāma

Neilgi pēc tam Intaram tika jautāts, vai viņam ir svarīgi gatavojot ēdienu ievērot recepti, vai tomēr viņš mīl improvizēt?

“Es taču teicu, ka es zaudēju nevainību pirmo reizi.”

Gatavošanas laikā gan Nauris pārsteidza, sākot runāt par atkritumu šķirošanu: “Starp citu, IKEA ir ļoti labas tās lielās miskastes, kas paredzētas atkritumu šķirošanai. Tu uzspied ar kāju, un miskaste atveras, tad iznāk ārā kādi pieci spaiņi un var šķirot atkritumus. Bet zini kas ir? Pie tā pierod! Mana meita tagad spārda visas atvilktnes, jo liekas, ka visas tā vērsies. Es arī dažkārt aizmirstu un vienkārši spārdu atvilktnes. Un tā gadās arī ar mašīnas durvīm. Un pēc tam domā, kāpēc ir sabuktēta tā mašīna?”

Viņš arī neslēpa, ka kopā ar ģimeni iecienījis apmeklēt IKEA veikalu, lai,  kā izrādās, pavadītu laiku kopā ar mīļoto sievu, kamēr viņa meita priecīgi rotaļājas bērnu laukumiņā: “Mana meita ir bijusi tik daudz reižu te laukumiņā. Vairāk nekā jebkurš darbinieks, kas atnācis uz darbu. Uz pusotru stundu viņi vienkārši paņem jūsu bērnu. Vienkārši un bez maksas. Un laipni vēl pie tam. Un pēc tam vēl atdod arī atpakaļ. Turklāt brīdī, kad saku, es atvainojos, es mazliet nokavēju, viņas atbild – jūs varat arī vēl pakavēt. Okey, es eju arī uz otro stāvu.”

Brīdī, kad kungi savus lieliskos ēdienus bija pagatavojuši, Intars patiesi iejutās bufetnieces lomā, ik palaikam skaļi izsaucot “Nākamais”, lai katram iedotu pagaršot paša pagatavotos makaronus ar Boloņas mērci. Mēs, kokteilis.lv redaktores notestējām puišu un Lauras gatavotos ēdienus, pavisam godīgi atzīstam – bija patiešām gardi un dažas receptes esam jau aizguvušas pašas sev.

Gatavo Kaspars Zlidnis – vraps ar dārzeņu bumbiņām (6 porcijas)

Kaspara Zlidņa pagatavotais vraps.
Publicitātes foto

Sastāvdaļas:

 • 2 vidēji avokado
 • 100 g svaigas piparmētras
 • 1 vidējs sarkanais sīpols
 • 100 g svaigā siera pēc izvēles
 • 6 gab. maize vrapam
 • 12 IKEA dārzeņu bumbiņas
 • Olīveļļa
 • Citrona sula
 • Sāls, pipari

Pagatavošana:
Vrapa maizi izliek uz darba virsmas. Uzsmērē uz tās svaigo sieru. Avokado sagriež smalkās strēmelēs un liek virsū uz svaigā siera.
Sakapā sarkanos sīpolus un piparmētru, atsevišķā bļodā samaisa tos ar olīveļļu, citrona sulu, sāli un pipariem. Maisījumu saliek uz avokado un svaigā siera.
Krāsnī vai uz pannas liek cepties dārzeņu bumbiņas. Kad gatavas, noliek tās uz papīra dvieļa atdzist. Sagriež bumbiņas uz pusēm un liek tās uz pārējām vrapa sastāvdaļām.
Cieši satin vrapu un pasniedz, sagriežot uz pusēm.

Gatavo Nauris Brikmanis – burgeri ar vistas gaļas bumbiņām (8 porcijas)

Naura Brikmaņa gatavotie burgeri ar vistas gaļas bumbiņām.
Publicitātes foto

Sastāvdaļas:

 • 150 g tomātu pastas
 • 10 g eļļas
 • 50 g BBQ mērces
 • 50 g medus
 • 1 ķiploku daiviņa
 • 10 g galda etiķa
 • 50 g skābā krējuma
 • 24 gab. IKEA vistas gaļas bumbiņas
 • 10 gab. sarkano redīsu
 • Salātlapas
 • Cēzara mērce
 • 8 gab. hamburgeru maizes
 • Svaigas dilles

Pagatavošana:
Uzkarsē pannu un apcep tajā tomātu pastu ar eļļu. Pievieno BBQ mērci, medu, ķiplokus un etiķi, vāra apmēram 10 minūtes. Pēc tam pievieno krējumu un gatavo apmēram 10-15 minūtes, lai mērce kļūst biezāka. Kad mērce gatava, noliek pannu malā.

Uzkarsē otru pannu. Uz tās apcep vistas gaļas bumbiņas eļļā, līdz tās kļūst zeltaini brūnas. Kad bumbiņas uzceptas, tur tās siltas.

Sarīvē redīsus, sagriež salātu lapas un sajauc ar Cēzara mērci.

Sajauc sākumā gatavoto mērci ar vistas gaļas bumbiņām.

Uz maizes, kas pirms tam uzsildīta, uzliek salātus ar redīsiem un vistas gaļas bumbiņas, kas sajauktas ar mērci. Pa virsu uzkaisa sagrieztas dilles, un beigās uzliek maizes otru pusi.

Gatavo Intars Rešetiņš – spageti ar gaļas bumbiņām un Boloņas mērci

Intara Rešetina gatavotais spageti ar gaļas bumbiņām un Boloņas mērci.
Publicitātes foto

Sastāvdaļas:

 • 200 g spageti
 • 30 IKEA gaļas bumbiņas
 • Cietais siers OST HERRGÅRD®
 • Svaigs baziliks
 • Sāls, pipari
 • Mērcei:
 • 1-2 sīpoli
 • 1 burkāns
 • 4 ķiploka daiviņas
 • 850 g tomātu savā sulā
 • 1 ē.k. tomātu pastas
 • Sāls
 • Pipari
 • Raudene
 • Eļļa

Pagatavošana:
Katlā uzvāra ūdeni, pievieno sāli, ieliek spageti.
Kamēr tie vārās, gatavo mērci. Pannā uzkarsē eļļu un apcep sagrieztus sīpolus, burkānus un ķiplokus. Pievieno tomātu pastu, tomātus savā sulā un garšvielas. Mērci samaisa un sautē vismaz pusstundu.
Cepeškrāsnī vai citā pannā apcep gaļas bumbiņas, līdz tās kļūst zeltaini brūnas.
Kad spageti gatavi, tos nokāš. Sajauc mērci ar gaļas bumbiņām.
Pasniedz, liekot šķīvī spageti un pa virsu bumbiņas ar mērci. Ēdienu pārkaisa ar rīvētu cieto sieru un sakapātu baziliku.

Gatavo Laura Jordāne – dārzeņu zupa ar gaļas bumbiņām

Publicitātes foto

Sastāvdaļas:

 • 2 sīpoli
 • 2 burkāni
 • 4 kartupeļi
 • Eļļa
 • Sāls
 • Pipari
 • 30 IKEA gaļas bumbiņas
 • Buljons
 • Svaigi pētersīļi

Pagatavošana:
Sīpolus un burkānus nomizo, sagriež kubiņos un liek cepties, pievienojot sāli un piparus. Tikmēr liek vārīties katlu ar buljonu. Kad buljons ir uzvārījies, liek tajā apceptos dārzeņus un pievieno kubiņos sagrieztus kartupeļus.
Kad kartupeļi ir mīksti, pievieno zupai gaļas bumbiņas un pavāra vēl dažas minūtes.
Pasniedz, pārkaisot ar zaļumiem.

Foto:

Video:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.