Foto – LETA

FOTO, VIDEO: Kā iegūt zaļu liliju? Selekcija un izstāde Dabas muzejā 0

Liliju audzētāju biedrība “Lilium Balticum” sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju šogad izveidojusi krāšņu 25 gadu jubilejas liliju izstādi – “Karaliskās lilijas”, kas apskatāma Latvijas Dabas muzejā no 11. līdz 15. Jūlijam, informē biedrība.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Šogad aprit 25 gadi, kopš biedrība Dabas muzejā ik vasaru pulcē šo ziedu cienītājus no visas Latvijas.

Izstādē var aplūkot no Latvijas liliju audzētāju kolekcijām eksponētās šķirnes. Savu veikumu apmeklētājiem izrāda Antra Balode no Saulkrastiem, Ināra un Guntis Granti no Daugmales, Ilona un Andris Krūmiņi no Smiltenes novada Blomes, Inta un Aivars Laķi no Ogres, Sondra Riekstiņa no Tukuma, Zenta Plezere no Jaunpils u.c.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielākā daļa no eksponētajām šķirnēm ir biedrības “Lilium Balticum” selekcionāru devums.

Būs iespēja redzēt arī Latvijas un ārzemju liliju selekcijas jaunumus. Īpaši krāšni šogad pārstāvētas varenās un smarzīgās trompetlilijas. Ārī pašmāju selekcijas Āzijas liliju klāsts in ļoti plašs. Parādītas arī citas eksotiskākas liliju grupas.

Kā katru gadu, izstādes laikā būs iespēja tikties ar audzētājiem un selekcionāriem, saņemt zinošu speciālistu konsultācijas par šķirnēm, uzzināt par liliju audzēšanu un kopšanu, kā arī nopirkt vai pasūtīt liliju sīpolus uz rudeni.

Videosižetu par to, kā var iegūt zaļu lilijas ziedu, skatieties šeit:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.