Publicitātes foto

FOTO, VIDEO: Igo radīto Ziemassvētku trauku kolekciju var aplūkot dizaina izstādē 0

Arī mirkļa ideja var radīt iedvesmu jaunai kolekcijai – to pierāda mūziķa Igo dizaina priekšmetu un apģērbu zīmola “Igo. Akcents personībai” stāsts. Savu jaunāko Ziemassvētku dizaina trauku kolekciju Igo jau no 5. līdz 7. oktobrim prezentēs izstādē “Design Isle 2018” Ķīpsalā.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas
Publicitātes foto

Ziemassvētku dizaina trauku kolekcijā “Gadskārtas” ir attēlota ābele visos gadalaikos. “Katra piedalīšanās izstādē ir izaicinājums, jo gribas parādīt kaut ko jaunu. Turklāt, veidojot kolekciju, domāju ne tikai par to, ko cilvēki pirks, bet arī īstenoju pirms tam sev izvirzītos mērķus. Ar atdevi un sirsnību izdarīto vienmēr pamana,” par radošo darbību ārpus mūzikas pasaules stāsta Igo, kura grafikas redzamas jau uz 10 dizaina priekšmetu un apģērbu kolekcijām.

Apmeklētājs iedvesmo radīt kolekciju

CITI ŠOBRĪD LASA
Publicitātes foto

Izrādās, arī izstādes apmeklētājs var līdzdarboties produkta, un pat kolekcijas, tapšanā! Tieši pēc izstādes “Design Isle 2017” Igo saņēma e-pasta vēstuli ar lūgumu izveidot krūzītes arī ar skudras attēlu. “Man bija gana daudz laika un apņēmības, un es sāku pētīt skudru, lai varētu to pēc iespējas precīzāk uzzīmēt. Pēc divām nedēļām man bija skice, kurā skudra skrien apkārt krūzītei. Tā sanāca tik laba, ka šobrīd man ir daudz darbu ar skudrām, – gan tējas krūzes, gan lieli un mazi šķīvji. Impulss, kas nāca no izstādes apmeklētāja, izrādījās spēcīgs,” pieredzē dalās mākslinieks. Krūzes un trauki ar skudrām būs apskatāmi arī “Design Isle 2018” Ķīpsalā!

Produktam jābūt praktiskam

Publicitātes foto

Lai nonāktu līdz galarezultātam, Igo mēdz strādāt pat desmit stundas dienā. “Šobrīd manās mājās ir aptuveni divdesmit dažādi trauki, kas nav iekļuvuši nevienā kolekcijā un gaida savu uznācienu. Vienmēr domāju par produkta praktiskumu, jo ar interesantu dizainu vien nepietiek,” pārliecināti saka Igo.

Kas cilvēkiem noteikti patiks no produkcijas? Igo uzskata: “Tas ir līdzīgi kā studijā, kur ierakstām dziesmu, un visi mūziķi domā, ka tā būs pieprasīta, taču notiek pretēji. Dziesma, par ko pat īpaši nepiedomājam, cilvēkiem iespiežas atmiņā. Tāpat ir ar dizaina priekšmetiem! Pērn pirms izstādes es šaubījos par vienu no krūzīšu veidiem un nebiju pārliecināts, vai šādu produktu vajadzētu piedāvāt, bet cilvēki pirka pat pa divām krūzītēm reizē! Taču uz to krūzīti, kas man pašam patika visvairāk, cilvēki pat neskatījās. Kuriozi, bet fakts!”

Liktenīgā adatiņa

Publicitātes foto

Igo ir labi zināms dziedātājs, taču, iespējams, viņa karjera būtu izvērtusies citādi. Vispirms Igo stājās nevis mūzikas, bet gan mākslas skolā! Diemžēl neveiksmīgi, taču mākslas pasaule viņam nav sveša. Igo mamma ir grafiķe un fotogrāfe Irina Tīre, kuru Igo min kā savu iedvesmotāju. Laika gaitā Igo skicēja un zīmēja dažādus mākslas darbus. Ar grafiķes Neles Zirnītes palīdzību iesāktos zīmējumus viņš pabeidza mākslinieces darbnīcā un vienu no tiem – adatu ar diegu – nodrukāja uz savas dzejoļu grāmatas “Debesis karstas” vāka. To Igo min kā “Igo. Akcents personībai” sākumu: “Uztaisīju arī krūzīti, uz kuras redzama šāda adatiņa. Nodomāju, ka būtu jauki, ja cilvēks iegādātos gan grāmatu, gan krūzīti un, lasot dzejoli, dzertu tēju!” Soli pa solim, piemērojot savus zīmējumus dažādiem traukiem, radās aptuveni 150 produktu.

Reklāma
Reklāma

Top mākslas centrs Mežotnē

Mākslinieks savā radošajā darbībā neplāno apstāties, tāpēc “Igo. Akcents personībai” nepaliks viņa vienīgais mākslas projekts. Jau tagad ir sākti darbi mūzikas un mākslas centra izveidei Mežotnē, kur Igo iegādājies daļu no senas ķieģeļu rūpnīcas. Tajā saglabājusies gan dedzinātava, gan skurstenis, taču nākotnē cepli un tā apkārtni plānots atjaunot, izveidot dažādas radošās darbnīcas un rīkot koncertus.

No 5. līdz 7. oktobrim Igo un viņa radītās dizaina kolekcijas būs apskatāmas izstādē “Design Isle 2018”, kur ikviens varēs atrast savu “odziņu”!  Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izstāde “Baltic Furniture 2018”, kur smelties iedvesmu sava mājokļa, biroja vai pat dārza atsvaidzināšanai un uzzināt, kas aktuāls mēbeļu pasaulē.

Video:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.