Praktiski
Receptes

FOTO. VIDEO. Tradīcijas un garšas spēks! Kā top maize valsts vadošajā maiznīcā0

Foto: pub;licitātes

Lai paši savām acīm redzētu, kā tiek ražota maize senākajā un vienā no lielākajām pašmāju ceptuvēm “Latvijas Maiznieks”, žurnālisti un blogeri septembra vidū devās ekskursijā pa ražotni, iepazīstoties ar maizes sagatavošanas procesu no mīklas pagatavošanas līdz pat kukulīšu iepakošanai.

“Latvijas Maiznieks” ceptuve, kas atrodas Daugavpilī, nepārtraukti darbojas jau kopš 1968. gada.

Tā laika gaitā piedzīvojusi vairākas pārmaiņas, kļūstot par lielāko maizes ceptuvi valstī, kurā saražotā produkcija nonāk veikalu plauktos visā Latvijā. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 270 darbinieki, un, mērot pēc apgrozījuma, tā ir lielākā maizes ražotne valstī.

Ekskursijā uz maizes ceptuvi Daugavpilī devās žurnālisti kā no nacionālajiem, tā reģionālajiem medijiem, kā arī ēdiena blogeri un kulinārijas entuziasti.

Kā top maize "Latvijas Maiznieks" ražotnē

“Savā virtuvē bieži cepu pašas gatavotu maizīti, tāpēc bija ļoti saistoši klātienē redzēt, kā top maize senākajā Latvijas maiznīcā. Priecājos, ka godā tiek turētas arī mūsu senču tradīcijas, rudzu maizes raudzēšanas procesā izmantojot ieraugu un mīklas plaucēšanas metodi.

Pārsteidza tas, cik liela daļa ražošanas procesa ir automatizēta, tādējādi gan nodrošinot augstus kvalitātes standartus, gan atvieglojot cilvēku darba pienākumus,” stāsta kulinārijas entuziaste, bloga lindasvirtuve.lv autore Linda Tellgrena.

Uzņēmuma maizes meistari – tehnologi – rūpīgi seko līdzi dažādiem jauninājumiem, ceptuvē ieviešot progresīvas tehnoloģijas, taču vienlaikus saglabājot īstenas latviešu maizes cepšanas tradīcijas un ierasto garšu.

Jaunums ir diedzētu graudu iekļaušana starp izejvielām- tos izmanto jaunās maizes sērijas “Latvijas Graudu maize” ražošanā, kuras sastāvā, pateicoties šiem īpaši fermentētajiem graudiem, ir ievērojami samazināts cukura daudzums.

Saistītie raksti

“Sekojam līdzi pieprasījumam un ieviešam dažādus jauninājumus produktu klāstā. Mūsu jaunākā sērija ir “Latvijas Graudu maize”, kurā tiek izmantoti diedzēti graudi, papildinot maizi ar vērtīgām uzturvielām un vitamīniem. Pašlaik esam vienīgais maizes ražotājs valstī, kas pagatavo produktu no diedzētiem graudiem,” stāsta “Latvijas Maiznieks” valdes loceklis Māris Daude.

Graudu diedzēšana jeb fermentācija ir bioķīmisks process, kura rezultātā tie iegūst tumšu krāsu, saldenu garšu un iesala aromātu. Tas bagātina maizes garšu un ļauj ievērojami samazināt cukura daudzumu pagatavošanas procesā. Diedzēti graudi ir bagāti ar A un B grupas vitamīniem, minerālvielām, aminoskābēm, šķiedrvielām, enzīmiem un citām vielām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.