Jura Poškus jaunās filmas „Saule spīd 24 stundas” pirmizrāde

FOTO. “Vienmēr ekrānā uz viņu skatos kā uz savu bērnu,” iemīļotā aktiera Andra Keiša mamma dalās emocijās par dēla panākumiem 5

Nesen savu pirmizrādi piedzīvoja viena no jaunākajām latviešu filmām “Saule spīd 24 stundas”, kurā galveno lomu spēlē iemīļotais latviešu aktieris Andris Keišs. Pirmizrādē klāt bijušas arī viņa dzīves svarīgākās sievietes – mamma un sieva, šonedēļ vēsta “Privātā Dzīve”.

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

Aktiera mammai Marutai Keišai ir 78 gadi un viņa dzīvo Jelgavā, no kurienes ieradusies uz pirmizrādi: “Ļoti reti eju uz pirmizrādēm, bet par filmēšanos šajā filmā dēls runāja vairākus gadus.”

“Vienmēr ekrānā uz viņu skatos kā uz savu bērnu, tomēr cenšos arī saprast, kāds ir viņa tēls, ko viņš vēlas ar to pateikt,” stāsta mamma un piebilst, ka šajā filmā redzētais viņai tiešām paticis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Filma runā par šobrīd aktuālu tēmu – kā cilvēks sevi meklē šajā dzīvē. Bieži vien ir kā šajā filmā, kad cilvēks saprot – visi meklētie meridiāni patiesībā ir tevī pašā. Tie ir jāsakārto. Aizbraukt prom var vienmēr, bet arī citur būs kaut kas jādara. Svarīga ir dzīves oža, saprašana, ne tik daudz nauda.”

Keiša mamma pēc profesijas ir medmāsa, taču dēlam nav likusi šķēršļus ceļā uz aktiera darbu – tieši otrādi – visu mūžu dēlu ir atbalstījusi. Viņš esot varējis kļūt par ķirurgu, taču to neesot gribējis, jo jau vidusskolā sliecies par labu teātrim.

Maruta Keiša šobrīd dzīvojot mierīgu dzīvi, vēsta žurnāls. Viņa ir iekārtojusies nelielā 90 kvadrātmetru lielā mājiņā un pati spēj segt visus ikdienas izdevumus, viņai ir viss nepieciešamais.

Pirmizrādē klāt bijusi arī aktiera sieva Kristīne Zadovska, kura uzreiz pamanījusi ainas, kurās vīru aizstāj dublieris.

“Varu nekļūdīgi pateikt, kurā brīdī filmā redzams Andra dublieris. Uzreiz sapratu, ka tas nav Keišs, jo ar mani runāt spēj pat viņa mugura. Skatoties vienu no beidzamajām ainām filmā, nodomāju – Keišs noteikti to būtu spēlējis pilnīgi citādi. Dublieris Arktikā tā ļoti smalki paspēra ar kāju sniegu, bet Keišs to darītu grodāk, dziļāk.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.