Pastaigu taka "Ziemas gaismas dārzs"

FOTO. Gaismas aleja, kariete un pasaku tēli. Skaistāk izrotāto Latvijas pilsētu ceļvedis interesantām brīvdienām 4

Zigmunds Bekmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, pirmoreiz neatkarīgās Latvijas vēsturē mēs publiski nedrīkstam svinēt Ziemassvētkus. Taču arī šādā situācijā svētku sajūtu iespējams radīt, un to sarūpējušas vietējās pašvaldības, iededzot egles un pilsētvidē ierīkojot skaistas gaismu instalācijas.

 

Dzintaru mežaparka gaismas aleja

LA
LA.LV
Ziņas
“Valstij ir nospļauties! Dēls, pērkot ģimenes māju, neiesniedza vienu “papīru” un, samaksā četras reizes lielāku nodevu!” Lasītāja sašutusi par likumdošanu 79
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kas notiek, ja tiek ignorētas VID vēstules? Stāsta VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Borance 16
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu valodā dziedošajam japānim Masaki Nakagava notikusi nelaime 26
1 diena
Lasīt citas ziņas

Jau ceturto reizi gada nogalē Jūrmalā Dzintaru mežaparkā iemirdzas tūkstošiem krāsainu lampiņu dažādos gaismas dekoros, kas veltīti Ziemassvētkiem. Šogad parka teritorijā izveidota jauna gaismas koku aleja un izgaismots 38 metrus augstais skatu tornis, no kura paveras plašs skats uz pilsētu un jūras piekrasti.

Te var satikt no neskaitāmām LED lampiņām veidotus rūķus, ežus, vāveres, lāčus un citus meža iemītniekus, bet visiecienītākā fotografēšanās vieta ir lielākais dekors – tiltiņš jūras viļņa veidolā, kas tapis no gaismu virtenēm trīsarpus kilometru garumā. Dzintaru mežaparks apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 9 līdz 22.

 

60 000 lampiņās mirdzošā kariete

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar pamatīgu gaismas atvēzienu Ziemassvētkus un gadumiju sagaida Ogre. Pilsētas centrā koku stumbri un zari apvīti gaismas virknēm, un Brīvības ielas gājēju posmā liepu galotnēs uzplaukušas milzīgas gaismas bumbas. Savukārt laternu stabos aizķērušās sniegpārsliņas un saulītes, bet dievnamu apkaimē sapulcējušies mirdzoši eņģeļi. Tomēr visiespaidīgākais gaismas objekts atrodams Mālkalnes prospektā.

60 000 lampiņu kariete! Ogre krāšņi izgreznota Ziemassvētkiem

Tā ir no sešdesmit tūkstošiem lampiņu veidota Krievijas ķeizarienes Katrīnas I kariete, kuru veidojis vides dizainers Kristaps Štobis, iedvesmojoties no stāstiem par valdnieces iespējamo dzimšanas vietu Ogres apkaimē. Turklāt karieti var ne tikai apjūsmot, bet drīkst tajā arī iesēsties, lai, gaismas apņemts, izbaudītu starojošo pilsētu.

Lielās Ziemassvētku egles novietotas vairākās vietās – centrālajā skvērā, Mālkalnes prospektā un Kartonfabrikas apkaimē, kur sastopams Ziemassvētku vecītis kamanās. Izrotātas arī mazākas un apstādījumos augošas egles citviet pilsētā. Skvērā iepretim Ogres novada pašvaldības ēkai iekārtota Betlēmes silīte un Ogres Vēstures un mākslas muzejā, Brīvības ielā 36, apskatāma gleznotājas Zanes Lūses personālizstāde “Stāsti ar laimīgām beigām”.

Lielākā daļa kafejnīcu ir gatavas atbalstīt aktīvo pastaigu mīļotājus, piedāvājot viņiem siltus dzērienus un uzkodas, lai gaismas ceļā pavadītais laiks atstātu vislabākās atmiņas par pilsētu. Steigties nevajag, jo Ziemassvētku rotājumus Ogrē varēs apskatīt līdz pat janvāra beigām. Iespējams, mazāk cilvēku būs darba dienu vakaros vai agrās nakts stundās.

 

Latgales gaismas stāsti

Daugavpils centrā Vienības laukumā, mirgojot krāšņām gaismiņām, zaigo galvenā pilsētas egle, ap kuru izvietojušās pasaku mājiņas, un katra veltīta kādai pasakai. Skanot Ziemassvētku mūzikai, ierobežojumu dēļ tās gan varēs apskatīt tikai no ārpuses.

Pasaku namiņi ap Daugavpils galveno egli no putna lidojuma.
Foto: daugavpils.lv

Andreja Pumpura skvērā mākslinieki izveidojuši brīnumainu vasaras dārzu, kur mitinās neparasti dzīvnieki un pat salā plaukst mirdzoši ziedi, noskaņu pastiprinot ar šeit skanošām audio pasakām. Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā (Rīgas ielā 8) no plkst. 10 līdz 22 apskatāma instalācija “Muzeja baltā pasaka”, skaisti rotājumi arī teritorijā pie Dizaina un mākslas vidusskolas (Saules ielā 8) – to uzzināju pašvaldībā.

Festivāla parkā Rēzeknē (Pils ielā 17) mājvietu atradusi lielā pilsētas egle, turpat blakus gaismu virtenēm izgaismoti arī koka namiņi, un vienā no tiem apmeties Ziemassvētku vecītis, kuru varēs pasveicināt tikai caur logu. Garās Atbrīvošanas alejas malā vairākās vietās līdz Ziemassvētkiem būs apskatāmi dažādi gaismas objekti, mudinot doties ne­steidzīgās vakara pastaigās ik dienu, jo izgaismojums mainīsies.

“Šogad atkal aicinājām rēzekniešus izrotāt savus uzņēmumus, mājas, pagalmus, dzīvokļu logus, veidojot personīgus gaismas stāstus un iepriecinot vienam otru. Līdz 27. decembrim ir izsludināts konkurss “Skaistākais Ziemassvētku noformējums Rēzeknē”, lai svētku noskaņu pilsētā radītu kopīgiem spēkiem,” atklāj pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” pārstāve Maija Upeniece.

 

Konkurss iedzīvotājiem Tukumā

Līdzīgam konkursam Tukumā pieteikušies teju simts pilsētas iedzīvotāju, turklāt arī pašvaldība nav žēlojusi izdomu un līdzekļus, lai padarītu pilsētu par īstu gaismas citadeli.

“Tukumā ir četri satiksmes apļi, kuri izgaismoti atbilstoši dažādiem gadalaikiem – pie Pavārkalna gaiši zaļās un baltās uguntiņās iededzies pavasaris, pilsētas centrā netālu no degvielas uzpildes stacijas “Circle K” siena zārdos un ogās mirdz vasara, pie “Rimi” sarkanās un baltās gaismas lapās rotājas rudens, bet Rīgas ielas aplī pie dzelzceļa stacijas nolaidusies ziema, kurā paslēpušos rūķus var noturēt arī par Ziemassvētku korāļu dziedātājiem, kas sastājušies aplī,” stāsta Tukuma TIC vadītāja Ingrīda Smuškova.

Protams, tas vēl nav viss. Pilsētas centrā ir izveidots Ziemas gaismas ceļš, kas sākas no dzelzceļa stacijas “Tukums-1”, kur dārznieks rūķis rotā mazo egli un, iezīmēts ar īpašiem lukturiem, ved kalnā pa Pasta ielu līdz Brīvības laukumam ar lielo egli un tālāk pa Lielo ielu uz pilsētas parku, kurā izaudzis Pasaku mežs, atdzīvojoties katru svētdienu, kad satumstot to piepildīs dažādas gaismas projekcijas.

“Parkā ir Labo darbu namiņš, kurā saimnieko rūķi. Tur varēs uzzināt bērnu ar īpašām vajadzībām viskvēlākos sapņus un piepildīt tos, sarūpējot viņiem dāvanas. Gaismas ceļā ir iesaistījusies arī Tukuma luterāņu baznīca, kura vakaros (no trešdienas līdz svētdienai) būs atvērta meditācijām un garīgām pārdomām klusinātas mūzikas pavadījumā.

Noteiktos laikos baznīcas tornī skanēs pianista Vestarda Šimkus iespēlētas Ziemassvētku melodijas, būs iespējams pastaigāties apkārt dievnamam un apbrīnot lielo Adventes vainagu. Šajā drūmajā laikā, kad visi svētku pasākumi ir atcelti, gribam izvilināt cilvēkus laukā un dāvāt viņiem prieku. Jo svētku sajūtas jau ir atkarīgas tikai no mums pašiem,” atzīst Ingrīda.

Izvēloties doties svaigā gaisā, lai apmeklētu Latvijas pilsētu un ciematu izgaismotos parkus un laukumus, tomēr nedrīkst aizmirst par valstī noteiktajiem piesardzības pasākumiem. Tādēļ svarīgi izvēlēties pastaigai piemērotāko laiku un maršrutu.

SAISTĪTIE RAKSTI
Uzlidot debesīs ar mirdzošu gaisa balonu! Kā Liepāja gatavojas Ziemassvētkiem
Ropažu baznīca pārtop mirdzošā "Gaismas dārzā"
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Koka paletēs no Ķīnas atklāts bīstams augu karantīnas kaitēklis
2 stundas
AP
Anita Pirktiņa


Ziņas
“Tie, kas kārklus iestādīja pirms gadiem pieciem, tagad tos pļauj.” Enerģētiskās kultūras un biomasa siltumenerģijas iegūšanai 5
2 dienas
Inita Šteinberga
Ziņas
“Pēc iespējas ātrāk ir jāapzina seno sēklu un augu mantojums.” Kļūsti par augu vēstnieku! 3
3 dienas
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
“Zelta čiekura” laureāts Gatis Lācis: Sadzīvojot ar dabu, ir vajadzīgs līdzsvars 2
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Valstij ir nospļauties! Dēls, pērkot ģimenes māju, neiesniedza vienu “papīru” un, samaksā četras reizes lielāku nodevu!” Lasītāja sašutusi par likumdošanu 79
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kas notiek, ja tiek ignorētas VID vēstules? Stāsta VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Borance 16
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu valodā dziedošajam japānim Masaki Nakagava notikusi nelaime 26
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Labāk rūgta patiesība, nekā saldi meli! Horoskopi 3.martam
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. “Tas, ko jūs pateicāt, ir šokējoši!”: publicētie kadri no prinča Harija un Meganas Mārklas intervijas Opras Vinfrijas TV šova 10
1 diena
Lasīt citas ziņas
LB
Latvijas Bizness
Laukos
“HKScan Latvia” investē oglekļa neitrālas pārtikas ražošanā
23. februāris, 2021
OZ
Olafs Zvejnieks
Laukos
Lauksaimnieku vidū apdrošināšana kļūst arvien populārāka un uzņem apgriezienus
Nedēļa
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
Vietējā tūrisma organizatori šim pavasarim sarūpējuši daudz interesantu piedāvājumu. Šoreiz vēlams kabatā ņemt līdzi vied­tālruni! 1
3 dienas
LA
LA.LV
Laukos
Zemniekiem šogad atkal ļaus izmantot migrējošo zosu letālo atbaidīšanu 14
6 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Valsts atstāj uzņēmējus, lai viņi vieni cīnās par izdzīvošanu.” Saruna ar Saldus maiznīcas vadītāju Ivaru Skrebeli 10
Intervija 6 dienas
LE
LETA
Laukos
Augsti patogēnās putnu gripas izplatības dēļ mājputnu turētājiem putni jātur slēgtās telpās 2
23. februāris, 2021
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Gatavojamies nākotnes profesijām! Līdz 2025. gadam pusei no visiem šā brīža strādājošajiem vajadzēs pārkvalificēties 1
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Necilvēki tiesas zālē likuši apcietināt slimu, traumētu cilvēku un izmežģītai pēdai nav uzlikuši ne kompresi! Egila Līcīša feļetons 11
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Sauka: “Kad būs pavisam sūd*gi, Latvija saņemsies un būs Covid-19 veiksmes stāsts. Atceraties 2008. gadu?” 9
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Otrdien Latvijā reģistrēti 919 jauni Covid-19 gadījumi. Viens no 16 mirušajiem bijis vecumā no 30 līdz 39 gadiem 6
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Pirmo reizi vēsturē karaliene Elizabete II un viņas vīrs princis Filips tiks “izšķirti”
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Goda vārds, tagad teātrī neviens tā nedara!”: Lauris Dzelzītis raidījumā taisnojas par aktieru bohēmisko dzīvesveidu
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
“Trauksmes poga nenostrādāja!” Drosmīga pārdevēja Mažeiķos tiek galā ar bruņotu laupītāju 6
6 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Lielbritānijā jau gatavojas ceturtajam Covid-19 vilnim!” Skudra min, vai Latvijā varētu veidoties Krievijas vakcīnas melnais tirgus 27
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu valodā dziedošajam japānim Masaki Nakagava notikusi nelaime 26
1 diena
LE
LETA
Kokteilis
Eiropa ir saņēmusi atbildi! “Eirovīzijas” organizatori paziņo, kā šogad norisināsies dziesmu konkurss 13
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. “Tas, ko jūs pateicāt, ir šokējoši!”: publicētie kadri no prinča Harija un Meganas Mārklas intervijas Opras Vinfrijas TV šova 10
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Tālis, Tālavs un Marts
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Lāsmiņa ir riktīga pa******”: par savu varoni “Limuzīnā Jāņu nakts krāsā” saka Diāna Zande 9
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Bijušajam Rīgas mēram Oļegam Burovam priecīga ziņa – ģimenes pieaugums 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Ir divi varianti – izcila vai blonda!” Šuplinska atklāj, ko plāno darīt pēc ministra krēsla atstāšanas 30
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
No ceturtdienas Latvijā gaidāms aukstuma vilnis. Cik ilgs tas būs? Toms Bricis par laiku šonedēļ un turpmāk 2
2 dienas
IB
Indulis Burka
Praktiski
5 lietas, kas jāzina katram par sulu tecināšanu: kad un kā?
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kļūs krietni aukstāks un snigs. Laika prognoze ceturtdienai
15:43
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Pirms 30 gadiem notika Vislatvijas aptauja par valsts neatkarības atjaunošanu
15:36
GN
Gints Narogs
Ziņas
NHL labu tempu uzņēmis Sanhosē “Sharks” uzbrucējs Rūdolfs Balcers
15:31