Gulbis netiek līdz spēlei pret Federeru 0

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis ceturtdien piedzīvoja zaudējumu Bāzeles “ATP World Tour 500” sērijas turnīra otrajā kārtā.

Dzimšanas gada pēdējā ciparā slēpjas svarīgs vēstījums – piederība stihijai
Kura slavenība ir dzimusi tavā zodiaka zīmē: noskaidro, kā tu vari iekarot slavu
Linda Tunte: 15.maijam ir jābūt brīvdienai – tā ir daudz svarīgāka diena par daudzām citām 46

Pasaules ranga 104.vietas īpašnieks Gulbis ar 6-7 (4:7), 6-7 (0:7) piekāpās pieredzējušajam francūzim Žilam Simonam, kurš ir ranga 32.numurs.

Par iekļūšanu otrajā kārtā Gulbis ieguvis 45 ATP ranga punktus.

Pirmajā setā mačs tika novests līdz taibreikam, jo abi spēlētāji nekļūdījās savās servēs. Rezultāts vēstīja 6-6, bet Simons teibreika izspēlē izrādījās spēcīgāks, uzvarot ar 7:4.

Otrajā setā Simons bija ļoti tuvu uzvarai, jo devītajā geimā nobreikoja Gulbi un panāca 5-4. Francūzim bija priekšrocība, jo serve bija viņam, tomēr arī latvietis viņu nobreikoja, panākot 5-5.

Spēles rezultāts pēc brīža atkal bija 6-6 un sekoja taibreiks. Arī otrajā mēģinājumā pārāks bija francūzis, jo neatstāja Gulbim nekādas izredzes, taibreikā uzvarot ar 7:0.

Simons līdz ar to ceturtdaļfinālā spēkosies ar leģendāro šveicieti Rodžeru Federeru, kurš ir pasaules trešā rakete un šajā turnīrā izlikts ar pirmo numuru.

Gulbis trešdien Bāzeles turnīra pirmajā kārtā ar 7-5, 6-4 uzvarēja pagājušajā nedēļā Stokholmā uzveikto amerikāni Džeku Soku (ATP 18.), pie viena arī nodrošinot atgriešanos pasaules ranga pirmajā simtā.

Savukārt 33 gadus vecais Simons pirmajā kārtā ar 6-3, 6-3 droši pārspēja argentīnieti Leonardo Maieru (ATP 54.).

Iepriekš Gulbis ar Simonu līdz šai cīņai bija tikušies trīs reizes, latvietim pie panākuma tiekot pašā pirmajā gadījumā – 2007.gada Sinsinati turnīra kvalifikācijā. Abi iepriekšējo reizi tikās vēl pērn Vīnē, kad pārliecinošu uzvaru ar 6-3, 6-3 guva Simons.