Praktiski
Manas tiesības

Var pieteikties bezmaksas advokātu konsultācijām visā Latvijā0

Foto – Shutterstock.com

No 9. līdz 13.martam Advokatūras dienās bezmaksas juridiskās konsultācijas varēs saņemt iedzīvotāji visā Latvijā.

Šogad īpaša uzmanība būs veltīta tiesībām, kas saistītas ar finanšu jautājumiem un ietver plašu tēmu spektru – piemēram, banku prasību klientiem pierādīt līdzekļu izcelsmi un skaidrot savus tēriņus, dažādās jomās pieļaujamos skaidras vai bezskaidras naudas darījumus un citiem.

Advokātu konsultācijas būs iespējams saņemt arī citās jomās. Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas mājaslapā www.advokatura.lv ir pieejams saraksts ar Advokatūras dienu konsultāciju sniedzējiem. Iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties laikus.

“Pērn Advokatūras dienu laikā tika sniegtas aptuveni 1000 bezmaksas konsultācijas. Redzam, ka cilvēki tās jau gaida, lai nāktu ar savu sasāpējušos jautājumu un saņemtu iedrošinājumu meklēt risinājumu savām problēmām.

 

Galvenā uzmanība – finanšu jautājumiem

Šogad vairāk uzmanības pievērsīsim tieši tiesībām, kas saistītas ar fizisku vai juridisku personu finanšu jautājumiem,” informē Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

“Piemēram, patlaban finanšu jomā ir ļoti daudz neskaidrību par dažādiem ierobežojošiem pasākumiem, saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas ierobežošanu – cik plašas ir bankas tiesības ierobežot savus klientus, izmantojot sev pieejamos instrumentus – kontu bloķēšanu, papildu informācijas ievākšanu, cik ilgi ir pienākums glabāt darījuma dokumentus un daudzi citi jautājumi, ar kuriem šobrīd iedzīvotāji nereti saskaras.

Pie tam zināms, ka valdība skata plānu, kurā šie noteikumi kļūs vēl drastiskāki,” papildina Rozenbergs. Šogad bezmaksas konsultācijas sniegs vairāk nekā 100 zvērināti advokāti un viņu palīgi. Bezmaksas zvērinātu advokātu konsultācijas būs pieejamas Rīgā, kā arī citās pilsētās, piemēram, Valmierā, Bauskā, Liepājā, Daugavpilī, Kuldīgā un citviet.

Iedzīvotāji var vērsties ne tikai ar jautājumiem par tiesībām digitālā vidē, saņemt konsultācijas arī par citiem jautājumiem – īres un mājokļa tiesībām, apsaimniekošanas situācijām, ģimenes, mantojuma tiesībām, parādsaistībām, darba tiesisko attiecību un citiem jautājumiem, atbilstoši advokāta specializācijas jomai.

Šogad iedzīvotāji var izmantot meklētāju Latvijas Zvērinātu advokātu padomes mājaslapā, izvēloties advokātu, kurš konsultē par nepieciešamo tēmu sev tuvākajā pilsētā. Bezmaksas konsultācijām īpaši aicināti pieteikties tie iedzīvotāji, kam līdz šim nav bijusi iespēja saņemt advokātu juridisko palīdzību samaksas vai citu ierobežojumu dēļ.

Kā pieteikties Advokatūras dienu konsultācijai?

Mājaslapas www.advokatura.lv sadaļā “Advokatūras dienas 2020” ir pieejams saraksts ar to advokātu kontaktinformāciju, kuri Advokatūras dienās sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas.

• Ar izvēlēto advokātu jāsazinās individuāli, lai vienotos par konsultācijas laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms. Iespējams, vienkāršākos jautājumos var atrisināt telefoniski.

• Ņemot vērā ierobežoto konsultāciju skaitu, advokāti iedzīvotājus aicina pieteikties laikus. Gadījumā, ja nevarat ierasties, lūdzam atteikt konsultācijas rezervāciju, lai šo iespēju varētu izmantot kāds cits.

• Tehnisku jautājumu gadījumā Advokatūras dienu laikā no plkst. 09.00 līdz 18.00 ir pieejams informatīvais tālrunis 25215711 (lūgums ņemt vērā, ka ar šī tālruņa starpniecību advokātu konsultācijas netiek sniegtas, bet gan nodrošināts informatīvs atbalsts un fiksēti ziņojumi, ja kādā reģionā bezmaksas konsultāciju iespējas vairs nav pieejamas).

Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija iedibināja 2010.gadā ar mērķi popularizēt zvērināta advokāta profesijas misiju – darboties sabiedrības interesēs, sniedzot iedzīvotājiem praktisku palīdzību pēc labākās sirdsapziņas.

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija ir neatkarīga Latvijas zvērinātu advokātu profesionāla korporācija, kas apvieno visus Latvijā praktizējošos zvērinātus advokātus. Tā ir viena no senākajām profesionālajām organizācijām Latvijā.

Saistītie raksti

Kolēģija šogad atzīmē 99. darbības gadu, kopš brīža, kad 1921.gada 19.martā pirmo reizi tika sasaukta zvērinātu advokātu kopsapulce, kurā ievēlēja Latvijas Zvērinātu advokātu padomi un tās priekšsēdētāju Gustavu Zemgalu – vēlāko valsts prezidentu.

Arī prezidenti Jānis Čakste un Alberts Kviesis ir bijuši zvērināti advokāti. Advokatūra ir tiesiskas valsts justīcijas neatņemama sastāvdaļa. Uzziņai: www.advokatura.lv.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
“Jā, Covid-19 ir bīstams, bet tas ir pārspīlēts,” uzskata Apinis 40
12 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Tas ir rets notikums!” Otrdien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Makrons kopā ar kundzi Brižitu
6 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Uhaņā saražotais draņķis ir izrādījies no aplam izturīga materiāla taisīts.” Egila Līcīša feļetons 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Kāpēc lai es kaut ko tādu ēstu?” Skolēni izbrāķē savdabīgās brīvpusdienu pārtikas pakas 1
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Nepamodās no narkozes: zobārsta krēslā nomirst deviņus gadus veca meitenīte 3
9 stundas