Motosportists Pauls Jonass kritienā otrā brauciena sākumā salauza labās rokas augšdelma kaulu un izmežģīja plecu.
Motosportists Pauls Jonass kritienā otrā brauciena sākumā salauza labās rokas augšdelma kaulu un izmežģīja plecu.
Ekerānuzņēmums no soctīkla “Facebook”/Pauls Jonass

“Iespējams, šīs bija divas grūtākās un sāpīgākās dienas manā dzīvē…” Ārsts Fūrmanis satraukts par traumas guvušo motosportistu Jonasu 25

Starptautiskā Motosporta federācijai (FIM) nepieciešams izskatīt Latvijas motosportista Paula Jonasa traumas gūšanas situācija, kurā sportistam tika veiktas neatbilstošas medicīniskās manipulācijas, ir satraucoša un nepieciešams izskatīt padziļināti, jo tā neatbilda medicīniskās palīdzības sniegšanas standartiem, tīmekļa vietnē “X.com” pavēstīja FIM akreditētais ārsts un medicīnas komisijas pārstāvis Roberts Fūrmanis.

Reklāma
Reklāma
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 1
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Lasīt citas ziņas

Jau ziņots, ka svētdien Jonass kritienā otrā brauciena sākumā salauza labās rokas augšdelma kaulu un izmežģīja plecu. Neilgi pēc negadījuma sacensību ārsts bez rentgena uzņēmuma mēģināja izmežģīto plecu ievilkt atpakaļ locītavā, tādējādi vēl vairāk traumējot lauzto augšdelma kaulu.

“Iespējams, šīs bija divas grūtākās un sāpīgākās dienas manā dzīvē, svētdienas avārijas rezultātā. Vakar no rīta Halles slimnīcā man operēja labo pleca kaulu, un tagad esmu ceļā uz Herentāli, lai veiktu turpmāku savainojumu novērtējumu…
Paldies visiem par atbalsta ziņām. Es jūs informēšu, tiklīdz man būs vairāk ziņu,” tā angļu valodā savā soctīkla profilā “Facebook” bija ierakstījis Jonass.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ārsts Fūrmanis atklāja, ka ziņu par Jonasa savainojumu saņēmis pirmdien un traumēto sportistu sarakstā latvietim bijusi aizdomīga diagnoze.

“Par šo nekavējoties informēju FIM medicīnas komisijas vadītāju un norādīju, ka gadījums ir pārāk satraucošs un nepieciešams to izskatīt. Ņemot vērā, ka dati bija sensitīvi, tad neatļāvos par to runāt publiski. Taču manā ieskatā tāda rīcība nav pieņemama un neatbilst nekādiem medicīniskās palīdzības sniegšanas standartiem. Atbildība par šo ir jāuzņemas ārstam, kurš veica manipulāciju, sacensību galvenajam ārstam, kurš pieļāva šādu rīcību,” norādīja Fūrmanis.

“Lēmumi citreiz ir smagi, kad ir darīšana ar pasaules čempioniem, slaveniem braucējiem, un drošības apsvērumu dēļ ir jāliedz viņiem piedalīties tālāk sacensībās. Ir spiediens no komandām, menedžeriem un medijiem. Taču sacensību galvenā ārsta lēmums stāv pāri visam un visi to respektē, ja vien tam ir loģisks pamatojums,” turpināja ārsts.

Fūrmanis vietnē “X.com” skaidroja, ka sacensību norisi uzrauga FIM. Uz sacensībām ierodas vairāki FIM delegāti, starp kuriem jābūt arī medicīnas delegātam, kura pienākums ir uzraudzīt, vai medicīniskais nodrošinājums un ārstniecības personu rīcība atbilst FIM standartiem un vispārpieņemtām pacientu ārstēšanas normām.

“Sacensību medicīnisko nodrošinājumu vada sacensību galvenais ārsts, kuram jābūt FIM akreditācijai un šo personu nozīmē un algo vietējā federācija kopā ar vietējo sacensību organizatoru. FIM medicīnas delegātam nav tiesību veikt ārstēšanas procesu, bet ir pienākums norādīt uz būtiskām neatbilstībām,” izcēla Fūrmanis.

Fūrmanis kopš 2016.gada ir akreditēts FIM sacensību galvenais ārsts un kopš 2019.gada strādā arī FIM medicīnas komisijā, kā arī pildījis FIM medicīnas delegāta pienākumus vairākās sacensībās.

Reklāma
Reklāma

Šīs nedēļas nogalē motosportisti Ķegumā mototrasē “Zelta Zirgs” sacentīsies pasaules čempionāta devītā posma sacensībās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.